TURUN JUOKSUT  Piirin mestaruus   Parmaharju  20-21.5.2006  järj    TVK
Keväiset Liedon Parmaharjun urheilukeskuksessa juostut Varsinais-Suomen kennelpiirin mestaruus sekä
 EMM-06 ensimmäiset karsintakilpailut jossa oli ensimmäiset kisaliput jaossa ja jonka johdosta koiramäärä
totuttua suurempi LA 96 ja SU 73 koiraa. Maastoalue nurmikkoinen kesantopelto jossa nousua ja laskua.
Radat n. 500m pitkiä. Ratamestari Kulmala oli jälleen onnistunut luomaan haastavat radat jotka testasivat koirien
kaikkia juoksuominaisuuksia todella erinomaisesti.
Lauantaina +11 C pilvipoutaista ja pientä tihkusadetta jota kesti noin pari tuntia mutta se ei haitannut kilpailun
kulkua eikä koirien suorituksia. LA roduista parhaimmat suoritukset tekivät IT, AF ja SA kärkipää.
Sunnuntaina +15 C puolipilvinen loistava kilpailusää. Radat pääpiirteiltään samoja kuin lauantaina.
SU roduista parhaimmat suoritukset tekivät WH kärkipää sekä GR voittaja jonka finaalisuoritus oli todella huikaiseva.  
Viikonlopun aikana jouduttiin hylkäämään viiden koiran suoritus (1xBA, 1xSA, 1xGR ja 2xBO).
 Loukkaantumisia tapahtui kolme kpl. (1xSA ja 2xWH).
Kennelpiirin mestaruudet jaettiin seitsemässä rodussa (IT, AF, SA, GR, BO, IB ja WH). 
Molempina päivinä pysyttiin todella hyvin ennakkoon laaditussa aikataulussa josta SUURI KIITOS hyvin raskaasta
urakasta suoriutuneelle toimiston henkilökunnalle sekä pyyteettömästi palautusapuun tulleille Oulun seudun
tehokaksikolle Ari Raappanalle ja Jyrki Siivolalle. KIITOS!
Englanninvinttikoirien ja Venäjänvinttikoirien juoksuissa tuomarineuvoston puheenjohtajana toimi Pentti Örn.
Kilpailunjohtaja harjoittelija Kati Haapala sekä ratamestari/lähettäjä harjoittelija
Teppo Haapala suorittivat harjoittelunsa hyväksytysti. Koiria  169 kpl
Nimi / Name S/ikä Ser Titt. Säkä Omistaja / Owner kerho ae pis sij lähtö fin yht sij huom
ENGLANNINVINTTIKOIRA Örn, Kyrönkari ja Heikki Seppälä
Whiskers Phalarope N/2,3 Holviala Heli & Petri SFK 1 274 1 2 282 556 1 SERTK
Willow Rapids Pie in the Sky N/5,3 1 Tienhaara Vuokko & Esa SGY 2 232 2 2 252 484 2 SA
Whiptails Winter Wonder U/1,5 Korsu Irina SGY 2 225 3 1 241 466 3 SA
Whiptails Winter Wish U/1,5 Lahtinen Sami & Väliharju Suvi TVK 1 215 5 3 247 462 4 SA  PM1
Rantalaukan Mustapantteri U/3,9 Lehtomaa Kari & Härkönen Päivi PVK 3 218 4 1 disk 218 5 disk fin.
VENÄJÄNVINTTIKOIRA Örn, Kyrönkari ja Heikki Seppälä
Charlotte´ Russe Helga Notte N/2,7 1 Tuominen Marita TVK 11 240 2 6 239 479 1 SERTK  PM1
Charlotte´ Russe Isolde N/1,6 Ojutkangas Riikka xx 12 240 2 10 234 474 2 SERTK  PM2
Zola iz Razdolia N/1,9 Flytström Tiina HVK 10 235 4 6 234 469 3 SA
Dubnjak Balaban U/2,1 Westerlund Roger HVK 5 210 8 9 236 446 4 SA
Anna-Su Angel-Lili N/3,1 3 SMM-05 Peedu Nina SBK 4 244 1 10 201 445 5 SA
Dubnjak Boislaw U/2,1 Vuohu Ritva SBK 6 207 9 4 229 436 6 SA
Dubnjak Barislav U/2,1 Westerlund Roger HVK 11 204 12 11 231 435 7 SA
Pokat U/3,6 Talvitie Päivi TVK 6 219 5 8 210 429 8 SA  PM3
Charlotte´ Russe Humperdinck U/2,7 2 Strengell Fredrik TVK 4 206 10 4 222 428 9 SA
Yegorov Midsummer Bloon N/1,9 Kivinen Anu & Wilkman Carita HVK 8 215 7 9 176 391 10  
Charlotte´ Russe Hillwilldur N/2,7 Påhlsson Charlotta SBK 9 217 6 8 162 379 11  
Eugenian Josefiina N/3,1 2 Korhonen Carita & Lukkarinen Toni XX 5 200 13 5 169 369 12  
Charlotte Russe Ferdinand U/7,3vet Valio SMM-01 Påhlsson Charlotta SBK 7 192 14 5 163 355 13  
Polnyj U/3,6 1 Ojuri Hanna SBK 7 205 11 11 disk 205 14 disk fin.
Podruga N/3,6 Ojuri Hanna SBK 10 177 15 7 disk 177 15 disk fin.
Carabida´s Centenial Dream N/2,4 Kataja Anne SBK 8 153 16 7 10 163 16  
Zevs iz Razdolia U/1,9 Nurmi Katja SBK 9 148 17 17  
IBIZAN PODENCO Heikkinen, Heikki Seppälä ja Kyrönkari
Snout Never Heard U/4,1 Valio Tirri Terhi SFK 13 246 1 12 241 487 1 SA  PM1
Snout Nobody´s Fool N/4,1 Valio SMM-05 Mansner Erkki & Taulo Minnamari SFK 14 240 2 12 237 477 2 SA
Snout On´n´Off N/2,6 2 Rajamäki Tanja SFK 14 220 3 13 241 461 3 SERTK
Anis N/3,2 Taipale Hanna SFK 13 176 4 13 170 346 4  
PORTUGALINPODENGO Heikkinen, Heikki Seppälä ja Kyrönkari
Sandeisan Caramel U/1,5 Fellman Mimori xx 15 242 1 14 225 467 1 SERTK
Belmix Chinfrim U/3,0 Tamminen Tiia xx 15 0 --  
FAARAOKOIRA Heikkinen, Heikki Seppälä ja Kyrönkari
Northgate´s Northern Lights N/2,1 Ukura Hanna & Kari OSVKH 20 250 2 15 243 493 1 SERTK
Sawhorse´s Tequila Sunrise U/2,4 4 Saarinen Marika & kasv. SFK 18 255 1 15 236 491 2 SERTK
Siphra´s Sentimental Lady N/5,2 3 Ukura Hanna OSVKH 16 237 3 19 241 478 3 SA
Sawhorse´s Hot Shot U/2,4 2 Hostikka Sara & Differt Krista & Saarinen Marika SFK 18 233 4 19 238 471 4 SA
Siphra´s Skies the Limit U/5,2 1 Lehtonen Tiina SFK 21 224 5 18 216 440 5 SA
Siphra´s Gypsy Eyes N/3,5 Blomster Maria & kasv. SFK 17 210 8 16 225 435 6 SA
Sawhorse´s Bristol Cream N/2,4 Differt Krista & Hostikka Sara & Saarinen Marika SFK 19 214 7 16 220 434 7 SA
Golden Anubis Lares N/6,9vet Valio SMM-02 Holviala Heli & Petri SFK 16 199 9 17 225 424 8 SA
Northgate´s Fire and Ice U/2,1 Ukura Hanna & Kari OSVKH 17 221 6 18 190 411 9 SA
Sawhorse´s Baileys N/2,4 1 SMM-05 Aho Elina & Mikko & kasv. SFK 19 196 10 17 205 401 10 SA
Siphra´s Strange Desire N/2,4 Lehtonen Tiina SFK 20 137 11 11  
WHIPPET Heikkinen, Heikki Seppälä ja Kyrönkari
Speed On Billy the Kid U/4,7 1 0 Keltakangas Kari PVK 30 276 2 26 272 548 1 SERTK
Tuulikellon Coco U/1,5 48.4 Tuominen Tiina SSVK 32 279 1 26 266 545 2 SERTK
MaXwin Aky-Lucky U/4,6 Valio 50.4 Toivanen Aatu HVK 27 265 3 30 261 526 3 SA
Boxing Helena´s Dark Desire N/2,0 48.5 Jutila Pirjo & Ikäheimo Sanna LVKH 30 254 7 24 267 521 4 SERTK
Softrack Everton U/1,9 50.2 Sinisalo Jussi xx 32 265 3 30 246 511 5 SERTK
Tuulikellon Covisco U/1,5 50.8 Tuominen Tuire SSVK 37 249 8 24 248 497 6 SA
Tuulikellon Bummico N/4,3 Valio DVM-05, SMM-05 47.2 Ylén Kai SSVK 28 248 9 27 248 496 7 SA
Sattuman Onnenpoika U/5,5 4 47.9 Örn Anne & Suomalainen Jarno LL 23 240 12 23 252 492 8 SA  Loukkaant
Pikkunokan Chamade N/1,6 47.8 Salomäki Sonja K-SVKK 29 246 10 27 241 487 9 SA
Biswhip´s Crux U/2,6 1 49.8 Lähdesmäki Eija LVKH 28 243 11 23 242 485 10 SA
Jewgenistajan Tasku-Matti K/5,0 49.9 Husula Laila SSVK 36 238 13 29 246 484 11 SA
Nyanssin Alluring Lady N/1,8 44.6 Huotari Väinö, Veera & Mikko K-SVKK 23 237 15 25 243 480 12 SA
Sökövintin XL-Xarock U/7,5vet 2 47.6 Keltakangas Kari-Jussi PVK 31 218 19 21 254 472 13 SA
Binki V. Dia-Robinne U/5,2 Valio SMM-03,-04 49.5 Pitkäkaski Henna & Marko TVK 36 238 13 29 234 472 13 SA  PM1 Loukkaant
Of Streamline Holy Hazel N/2,8 47.7 Stöckell Mirkka & Marjo HVK 27 256 5 32 215 471 15 SA
Jewgenistajan Rantakirppu N/2 50.5 Järventaus Johanna HVK 25 227 16 25 243 470 16 SA
Refined Flaming Fame N/3,3 48.2 Vaaranmaa Anna & kasv. LVKH 34 212 23 22 248 460 17 SA
Tiger´s Chaos Xtrafit Plaudite N/2,2 47.6 Jutila Pirjo LVKH 38 221 18 34 227 448 18 SA
Sökövintin XL-Xai-Xai N/7,5vet 4 44.9 Mäki Mervi PVK 35 217 20 21 229 446 19 SA
Vikkelkint Färiline N/3,4 Valio 46.6 Stenroos Paula & Jaakko TVK 33 255 6 32 191 446 19 SA PM 2
Weikotin AA-Cassius Clay K/7,1vet 50.7 Vekkeli Minna SSVK 26 190 28 20 247 437 21 SA
Tuulikellon Berryco U/4,3 Valio 50.2 Tuominen Tero & Janne SSVK 33 214 21 33 216 430 22 SA
Tuulikellon Armasco U/8,3vet Valio 47.1 Tuominen Jonna & Tero SSVK 37 225 17 34 203 428 23 SA
Tiger´s Chaos Special Plaudite N/4,4 4 44.9 Jutila Pirjo & kasv. LVKH 38 198 27 20 225 423 24 SA
Vikkelkint Filur K/3,4 50.9 Porras Mervi & Anna-Maija Ingraeus TVK 34 214 21 33 206 420 25 SA
Täysikuun Sir Tristram U/3,3 53.4 Koski Katri TVK 35 211 24 22 204 415 26 SA  PM 3
Biswhip´s Cassiopeia N/2,6 4 45.0 Mäenpää Satu & Rantamäki Miikka LVKH 31 207 25 28 205 412 27 SA
Plaudite Night Dream N/6,5vet Valio 48.4 Mäenpää Satu LVKH 25 199 26 28 210 409 28 SA
Besties Flapjack U/8,1vet Valio 50.8 Husula Riitta-Liisa & Laila SSVK 22 185 29 31 192 377 29  
Besties Goldika N/4,4 45.5 Järventaus Johanna HVK 26 163 30 31 171 334 30  
Quatrain´s Oliver U/2,4 1 50.9 Isoviita Johanna PVK 24 149 31 31  
Hitline´s Maximus U/5,5 51.4 Malvisalo Tuula PVK 29 140 32 32  
Täysikuun Teinitähti U/2,3 50.3 Rantanen Marjo K-SVKK 22 42 33 33  
Frontrunner´s Lady Stardust N/2,5 47.3 Hansen Minna & Liikanen Nina W-H 24 2 34 34  
BASENJI Heikkinen, Heikki Seppälä ja Päivi Kulmala
Ajibu Chi Chiquitita N/1,4 Laasonen Kaisa SUBAK 232 6 261 493 1 SERTK
Furahan Pukka Vimoto U/1,3 Wasara Markus & Salomäki Päivi HVK 246 3 247 493 1 SERTK
Furahan Haijambo Daima N/4,9 1 Sundell Sara & Lehtoranta Tanja SUBAK 251 1 239 490 3 SA
Ajibu Cool Cat N/1,4 Anttila Marjukka HVK 218 8 253 471 4 SA
Ajibu All My Loving U/4,3 Valio SMM-04 Nissilä Esa SUBAK 237 4 234 471 4 SA
Furahan Kito Kwezi U/2,3 1 Wasara Markus & Mikki XX 219 7 232 451 6 SA
Hanishan Titilayo Sharab N/3,4 Joronen Hanni SUBAK 236 5 192 428 7 SA
Sharaba Lucky Charm U/3,3 2 Krohn Lotta SUBAK 199 10 221 420 8 SA
Ajibu American Pie N/4,3 2 DVM-05 Anttila Marjukka HVK 248 2 158 406 9 SA
Furahan Kito Kirimu U/2,3 3 SMM-05 Juola Hilkka & Pasanen Ari SUBAK 167 12 183 350 10
Sharaba Tawny Tomboy N/5,4 Krohn Lotta SUBAK 191 11 131 322 11
Yulara Inula N/2,9 1 Rissa Camilla HVK 216 9 60 276 12
Ajibu Billie Jean N/2,4 Kortelainen Sanna & Anttila Marjukka HVK 146 13
Hanishan Power of Lowe N/5,3 Virta Päivi SUBAK 139 14
Furahan Angu Penzi U/3,4 1 Merenmies Kristiina TVK 131 15
Behukai Born Free U/1,4 Suokas Elina & Pouru Harri & Joronen Hanni SUBAK disk - DISK
AFGAANINVINTTIKOIRA Heikkinen, Janne Tuominen ja Örn
ChildOfTheNight N/2,0 Söderman Hanna & kasv. xx 236 8 264 500 1 SERTK, PM I
CloudNumberNine N/2,0 Kourusuo Minna xx 250 3 248 498 2 SERTK, PM 2
Kirman Sayanda N/2,9 4 Nousiainen Kirsi & Hilkka SA-FA 257 1 235 492 3 SERTK
CatchAsCatchCan N/2,0 Leppänen Marika SA-FA 225 11 258 483 4 SA
Kultapiiskun Aslan U/1,5 Tapaninaho Mirva PVK 241 5 241 482 5 SA
Neliapilan Unssi Kultaa U/4,1 Valio Sundholm Taija LV 247 4 228 475 6 SA
Scaramis Li´l Bit Special N/1,7 Keto Marianne & Saloniemi Tomi LVKH 252 2 222 474 7 SA
Neliapilan Jazztyttö N/1,6 Havia Arja & Liukkonen Heikki SA-FA 238 7 228 466 8 SA
Sonate´s Lalai Dreamtime N/1,9 Nurminen-Trygg Elina TVK 239 6 224 463 9 SA, PM 3
Neliapilan Rautanaamio U/4,5 3 CVM-05 Kettunen Arja SA-FA 222 13 238 460 10 SA
Nabila´s Jet Set Queen N/3,0 2 Taskila Nina SA-FA 236 8 202 438 11 SA
CrashBoomBang U/2,0 Seeste Teija & Petri & Kourusuo Minna SA-FA 224 12 212 436 12 SA
Hienohelman Mona-Lisa N/3,2 Korpikallio Laura SA-FA 215 15 218 433 13 SA
Hienohelman Michelangelo U/3,2 4 Korpikallio Kirsti SA-FA 212 16 218 430 14 SA
Khaos Zany N/3,9 1 Österblad Helena LVKH 196 18 221 417 15 SA
Kirman Raqqas U/6,0vet 1 Huotari Paula XX 210 17 207 417 15 SA
Nabila´s Cheerleader N/4,8 Kourusuo Minna SA-FA 176 22 222 398 17
Neliapilan Kuuma Uutinen U/2,6 1 Kettunen Arja SA-FA 236 8 152 388 18
Nabila´s Joy N/3,0 4 Leppänen Marika SA-FA 160 24 227 387 19
Nabila´s Jewel N/3,0 4 Mäenpää Taru SA-FA 189 19 183 372 20
Moonpearl´s Beloved Pearl U/3,9 2 Haapoja Merja SA-FA 177 21 187 364 21
Oshanameh´s Almost an Angel N/6,1vet Keto Marianne & Salonemi Tomi LVKH 179 20 150 329 22
Neliapilan KulmanKingi U/2,6 Sundholm Taija LV 165 23 129 294 23
Ingenue Prime Minizter U/3,3 1 Räsänen Molla K-SVKK 220 14 0 220 24
Yazakhan´s Mystic Byzance N/4,3 3 Koponen Sari PVK 151 25 52 203 25
Dreamtime Northwind Wildu U/8,0vet Huotari Paula & Muikkula Maria XX 144 26  
ITALIANVINTTIKOIRA Heikkinen, Heikki Seppälä ja Päivi Kulmala
Necku Best Bet Yet U/4,8 Valio SMM-04, SVKLM-05 36.6 Sarjanen Tiina & Jari & Urpelainen Teija PVK 251 1 257 508 1 SA
Elegantin Hopeasulka U/6,0vet Valio SMM-02 36.7 Helajärvi Leila & Kantola Miikka TVK 234 2 248 482 2 SA, PM I
Bell Canto U/3,2 37.7 Jääskelä Leena HVK 232 3 247 479 3 SERTK
Tarumetsän Uninalle K/2,8 38.0 Haapala Kati & Teppo TVK 227 5 237 464 4 SA
Necku Yes Yes Yes U/6,9vet Valio CVM-02 37.4 Sarjanen Tiina & Jari & Urpelainen Teija PVK 232 3 230 462 5 SA
Necku Hurmaavahulttio U/3,9 32.4 Heikkinen Hanna SIC 204 6 208 412 6 SA
Dervisch Dial L for Love N/1,4 37.8 Jääskelä Leena HVK 54 7  
Pumpkin Houplos U/1,5 35.9 Liius Mirve PVK 0 -  
IRLANNINSUSIKOIRA Heikkinen, Heikki Seppälä ja Päivi Kulmala
Hertta-Ässän Cinnamon Cissi N/2,5 Alanne Sarri & Kunttu Jarkko & kasv. SIRL 239 2 243 482 1 SERTK
Kellyhide´s Ala Moana N/2,1 Ervaskivi Jaana SIRL 223 5 244 467 2 SA
Nutstown Finnbarr U/5,8 3 Holmström Hannele & Siivola Jyrki & Vane-Tempest Mary-Ann OSVKH 230 3 221 451 3 SA
Tinwhistle´s Alyssa Ashley N/2,6 1 Niiranen Kari HVK 226 4 217 443 4 SA
Pitlochry´s Velvet N/1,9 Roms Kimmo c/o S&T Hellman SIRL 251 1 155 406 5 SA
Jaslane´s Dashing Daniela N/3,9 Laurila Anna SIRL 188 7 213 401 6 SA
Wolfmann Lausanne N/3,9 2 Holmström Hannele & Siivola Jyrki OSVKH 208 6 26 234 7
SKOTLANNINHIRVIKOIRA Heikkinen, Janne Tuominen ja Örn
Swordgrove Glastonbury N/1,9 Räsänen Aino SHKK 223 1 210 433 1 SERTK
Swordgrove Stardust U/3,4 1 Tuononen Pirjo SHKK 202 2 228 430 2 SA
Swordgrove Scota N/3,4 4 SVKLM-05 Räsänen Aino SHKK 198 3 211 409 3 SA
Charbonnel Eli U/1,7 Kaipainen Eija & kasv. HVK 178 4 LUOPUI
Swordgrove Shannon N/3,4 Valio SVKLM-04,CVM-05,DVM-05 Kaipainen Eija SHKK 173 5 LUOPUI
Kilbrandon Laphroaig U/2,4 2 Jalo Tuuli & Packalen Eric HVK 161 6 LUOPUI
Vanessa von der Oelmühle N/3,8 2 Hellman Sissi & Tapio LVKH 10 7  
SALUKI Heikkinen, Janne Tuominen ja Örn
Dix Dax Ex-Ezabahz U/2,0 Räikkönen Jarkko & Kerkkänen Maria TVK 259 1 240 499 1 SERTK, PM I, LOUKKAANTUI
Zarabis Malcolm U/3,3 2 Latva-Rasku Ritva & Jari SSAK 243 6 254 497 2 SERTK, PM 2
Al-Yasamin Adiva N/2,3 2 Hakkarainen Sinikka & Glithero Peter SSAK 246 4 242 488 3 SERTK
Tasia Eminence U/3,2 Latva-Rasku Ritva & Jari SSAK 241 7 246 487 4 SERTK, PM 3
Idan Atiq Rafiq U/3,7 1 Suomela Sami & Salmi Mia & Lehtonen Micaela PVK 246 4 241 487 4 SA
Aziz Velayat N/2,3 Nissinen Maija K-SVKK 228 12 255 483 6 SA
Asarafi Mahir Mubariz U/3,9 4 Paloma Essi & Raappana Ari OSVKH 228 12 255 483 6 SA
Dyanitos Hawiwah N/6,1vet Valio Österblad Helena & kasv. LVKH 226 15 254 480 8 SA
Al-Yasamin Ameena N/2,3 3 Lappalainen Heidi & kasv. SSAK 238 8 242 480 8 SA
Tazillah Omar Kamran U/2,9 2 Hyvärinen Satu SSAK 234 10 232 466 10 SA
Abu Hakim Ghazaalah N/5,9 Valio SMM-02 Nikula Maija-Liisa & Virtanen Timo LL 229 11 230 459 11 SA
Aziz Sardar U/3,5 Valio Bäck Monica LVKH 235 9 219 454 12 SA
Kuriirin Dobelle Deverre N/4,4 1 Hakkarainen Sinikka & Glithero Peter SSAK 217 18 235 452 13 SA
Achthamar Badii´ah N/2,1 Tiainen Saila K-SVKK 254 2 196 450 14 SA
Dyynien Flying Falcon U/7,1vet Valio DVM-02 Valli Susanna HVK 249 3 198 447 15 SA
Aziz Uzziah U/2,6 2 Tavasti Sirpa SSVH 223 16 219 442 16 SA
Dyanitos Ishwar U/5,4 3 Leppälä Terhi LVKH 203 21 219 422 17 SA
Nordwart Jipneja N/6,4vet 3 Kulmala Päivi OSVKH 218 17 202 420 18 SA
Dyanitos Imaad U/5,4 Valio Österblad Helena & Träskböle Björn LVKH 227 14 193 420 18 SA
El-Ubaid´s Kheditzah N/2,0 Shenin Irina HVK 194 24 225 419 20 SA
Abu Hakim Irfaan N/5,3 2 DVM-04 Sahrlund-Silvennoinen Nina SSAK 199 22 217 416 21 SA
Bericas Bedar Majan U/5,2 1 Puttonen Pirjo SSAK 196 23 209 405 22 SA, LOUKKAANTUI
Dyanitos Luna N/3,0 1 Liukkonen Jaana & Yläkoski Juha LVKH 163 29 231 394 23
Aziz Qaside N/5,3 Valio SMM-04, CVM-05 Savolainen Pirjo & Tanu HVK 176 28 214 390 24
Abu Hakim Jeanneth N/3,5 4 Chenin Irina HVK 180 26 209 389 25
Kirman Samira N/3,7 1 Tiainen Saila K-SVKK 215 19 150 365 26
Tazillah Parham Al-Masi U/4,4 2 Hiltunen Katariina HVK 179 27 185 364 27
Dyanitos Junuena N/4,1 Lehtosaari Virpi OSVKH 210 20 153 363 28
Ghazal Alfarana Jerry Cotton U/3,0 Kunnas Pirkko & Kari TT 193 25 143 336 29
Abu Hakim Ismat N/5,3 1 Nikula Maija-Liisa & Virtanen Timo LL 123 30
Edisova Be-L-Axass N/5,0 3 Pasanen Laura Elina SSAK 115 31
Asarafi Nabonassar U/1,9 Pikkarainen Minna & Kari SSVH disk - DISK