Tammela Mustiala     EMM-06   1-2.7.2006           järj  SVKL
Maastojuoksun Euroopanmestaruuskilpailut Mustialan maatalousoppilaitoksessa Tammelassa. Sää oli
kumpanakin päivänä helteisen kaunis. Koiria juoksutettiin kahdella radalla yhtaikaa. Kaikki vähintään 150p
saaneet koirat juoksivat kahdesti. Lauantaina kilpailut kesti 9-16 ja sunnuntaina 9-17. Arvostelevat tuomarit
koostuivat 6 eri maasta yhteensä 11 henkilöä. Ingela Hägg ja Mats Carlsson Ruotsista. Marie-Martine  Lombard
ja Christian Magre Ranskasta, Michael Behrmann ja Herbert Wittstadt Saksasta, Maria Egorova Venäjältä,
Anne Naarits Virosta sekä Tanu Savolainen, Peter Rönn sekä allekirjoittanut Suomesta. Kisat sujuivat
järjestelyiltään erittäin hyvin. Vain sunnuntaina pieni murhe toisen radan vetolaitteen suhteen, joka jouduttiin
vaihtamaan. Palkintojen jako kumpanakin päivänä erittäin näyttävä kansallislauluineen ja lippuineen.
Kokeeseen osallistui kaikkiaan 233 koiraa 11 eri maasta. Ilmeisesti vuosi aiemmin pidetyt esikisat varmistivat
sen ettei töppäyksiä päässyt tulemaan. Loistavat arvokisat.  ylit  Jouko Huovinen
Kilp. Rata ikä  8.8.2006 poistettu 6-ryhmän koirilta CACIL  ja V-CACIL ehdotukset. Country 1-kierr 2-kierros pos comment
no Resse Nimi / Name Omistaja / Owner kerho pis sij Points yht sij huom
Cirneco Dell´Etna - Yhdistelmä - Mixed 7 kpl/pcs
84 B U/7.2 Giltedged Implication Peltola Annikki ALPUA FIN 205 4 212 417 1 EM-06 SERTK
89 B U/3.0 Vespinja´s Apollo Pöllänen Janne LIETO AS FIN 227 1 183 410 2 SA
85 B U/7.2 Giltedged Inclination Friman Pia MASALA FIN 201 5 193 394 3  
86 B U/3.0 Giltedged Reloaded Friman Pia MASALA FIN 181 6 183 364 4  
90 B N/3.0 Vespinja´s Azalea Peltola Annikki ALPUA FIN 223 2 59 282 5  
87 B U/4.9 Iosono Michelangelo Luomanmäki Erja & Inka HELSINKI FIN 221 3 0 221 6  
88 B N/7.0 Vespina Peltola Annikki & Luomanmäki Inka ALPUA FIN 34 7  
Skotlanninhirvikoira / Deerhound   - Yhdistelmä - Mixed 16 kpl/pcs
211 A N/3.7 Herria from Highlanders Yard M.Kohlstedde Bremen D 249 1 237 486 1   CACIL EM-06 SERTK
218 A N/3.2 Caintha O'Cockaigne C.Y.van Zanten Rijsbergen NL 246 2 236 482 2   V-CACIL  SERTK
221 A N/5.2 Grayrory's Applecross Maria & Åke Käck Västerås S 234 4 226 460 3   SA
210 A N/6.1 Fritzen's Jewel-Jill M.Kohlstedde Bremen D 238 3 209 447 4   SA
208 A U/3.7 Hagen from Higlander`s Yard K+T. Hubert Kühne Burgdorf CH 233 5 208 441 5   SA
217 A N/4.1 Aghnadarragh  Esa Serge Heimlich OGY F 217 7 215 432 6   SA
219 A U/3.2 Cavanaugh O'Cockaigne C.Y.van Zanten Rijsbergen NL 219 6 210 429 7   SA
209 A N/3.8 Askhults Annabel Mc.Kenzie M.Kohlstedde Bremen D 215 8 206 421 8   SA
222 A N/3.5 Grayrory's Moonshell Maria & Åke Käck Västerås S 209 9 193 402 9   SA
214 A N/3.5 Swordgrove Scota Räsänen Aino LEHTOI FIN 183 11 166 349 10  
220 A N/3.2 Cute Coney O'Cockaigne C.Y.van Zanten Rijsbergen NL 183 11 146 329 11  
207 A N/5.1 Fleet from Higlander`s Yard K+T. Hubert Kühne Burgdorf CH 202 10 0,2 202 12  
215 A N/3.5 Swordgrove Shannon Kaipainen Eija ESPOO FIN 151 13 0 151 13  
216 A U/3.5 Swordgrove Stardust Tuononen Pirjo JUUKA FIN 134 14  
213 A N/2.0 Swordgrove Glastonbury Räsänen Aino LEHTOI FIN 15 15  
212 A U/5.5 Manticorns Gregori Kaipainen Eija ESPOO FIN 14,2 16  
Irish Wolfhound  - Yhdistelmä - Mixed 12 kpl/pcs
147 A N/2.1 Siofra´s Beauty Flower Hirn Susanna & Salonen Carita & Tuhkio Toni PILPALA FIN 244 1 234 478 1 CACIL EM-06 SERTK 
146 A N/3.5 Siofra´s Aislin Salonen Carita & Tuhkio Toni PILPALA FIN 229 4 236 465 2 V-CACIL SA 
139 A N/2.4 Evergreen vom Elsengrund S.Gottschalk Dreschvitz D 228 5 217 445 3 SERTK 
138 A N/4.1 Dyka's Gentle Aspasia B.Dyka Viernheim D 239 2 203 442 4 SA 
137 A U/5.0 Bonsai vom Elsengrund S.Gottschalk Dreschvitz D 231 3 182 413 5 SA 
145 A U/5.9 Nutstown Finnbarr Holmström Hannele & Siivola Jyrki & Vane-Tempest Mary-Ann KIIMINKI FIN 191 7 205 396 6  
151 A U/3.8 Warlock's Octan Anna Blom Malmö S 193 6 195 388 7  
141 A N/2.6 Fernmark Juno Af Heurlin Ulla KIRKKONUMMI FIN 168 9 204 372 8  
150 A N/3.8 Warlock's Octala Pre-Eminence Ingela Weinberger Frillesås S 173 8 149 322 9  
142 A U/4.2 Frag ´Arach von den Erzminen Partinen Taru & af Heurlin Ulla ESPOO FIN 163 10  
143 A N/2.6 Hertta-Ässän Cinnamon Cissi Alanne Sarri & Kunttu Jarkko & kasv. HURTTALA FIN 93 11  
149 A N/4.0 Wolfmann Lausanne Holmström Hannele & Siivola Jyrki KIIMINKI FIN 17 12  
Espanjanvinttikoira / Galgo Espagnol - Yhdistelmä - Mixed 6 kpl/pcs
92 A N/3.8 Thais du Bouleau Argente Christiane Provenzano HÂTEAU VIEUX F 245 1 248 493 1 CACIL EM-06 SERTK 
93 A N/1.6 V'jade du Bouleau Argente Christiane Provenzano CHÂTEAU VIEUX F 237 3 246 483 2 V-CACIL SA 
94 A N/106 A Kind of Magic Kristin Sejersen Rælingen N 239 2 238 477 3 SA 
96 A U/4.6 Warlocks Son Seals Lars-Rune Hesselbäck Avesta S 230 5 233 463 4 SA 
95 A U/7.2 Elendili's Daeron Ingela Weinberger Frillesås S 234 4 229 463 4 SA 
91 A U/5.6 Boliche-Cordobés De La Fuentona Nurmi Päivi RIIHIMÄKI FIN 228 6 234 462 6 SA 
Whippet  - Nartut  - Bitches 22 kpl/pcs
239 B N/106 Librium's Win Some Lose Some Thale Svenneby Siggerud N 233 13 254 487 1 CACIL EM-06 SERTK 
228 B N/1.8 Pikkunokan Chamade Salomäki Sonja HANGONKYLÄ FIN 242 5 244 486 2  V-CACIL SERTK 
290 B U/2.1 Jewgenistajan Rakkauspakkaus Vartiainen Suvi & Valta Ilkka VUORELA FIN 236 8 246 482 3 SERTK 
240 B N/3.8 Darina Merry-Dancer G. Polyakova MOSCOW RU 234 11 246 480 4 SA 
227 B N/2.9 Of Streamline Holy Hazel Stöckell Mirkka & Marjo HELSINKI FIN 236 8 243 479 5 SA 
245 B N/4.4 Idomic's El Dratini Christina Sjöberg Moholm S 239 6 240 479 5 SA 
237 B N/4.1 Storktown's Supersister H.C.Steenbergen-Driesprong Den Haag NL 247 3 228 475 7 SA 
238 B N/7.4 Storktown's Tapdance H.C.Steenbergen-Driesprong Den Haag NL 229 18 242 471 8 SA 
229 B N/4.8 Speed On Bam-Bam Antikainen Ari & Leskinen Iiris HILTULANLAHTI FIN 249 2 221 470 9 SA 
233 B N/3.0 Alike Wind Audrey Mariella Smareglia ITALY I 233 13 233 466 10 SA 
242 B N/4.2 Laksheri Gamble Racer Silvenn G. Polyakova MOSCOW RU 236 8 230 466 10 SA 
226 B N/1.9 Nyanssin Alluring Lady Huotari Väinö, Veera & Mikko VAAJAKOSKI FIN 239 6 226 465 12 SA 
243 B N/3.6 Singl Tiger Star N. Vinogradova ST-PETERSBURG RU 233 13 229 462 13 SA 
223 B N/5.0 Affi del Karfo Ravers Oud-Turnhout B 250 1 212 462 13 SA 
232 B N/1.8 Vodka Orange Francine et Pierre  Baillif  VAUX F 233 13 223 456 15 SA 
234 B N/3.4 Boheme Paola Visintini ITALY I 245 4 208 453 16 SA 
230 B N/4.4 Tuulikellon Bummico Ylén Kai TUUSULA FIN 234 11 216 450 17 SA 
231 B N/4.9 Sunday Morning Francine et Pierre  Baillif VAUX F 230 17 218 448 18 SA 
244 B N/2.8 Idomic's El Cayenne Håkan Lagerström Moholm S 224 21 222 446 19 SA 
241 B N/3.8 DolliI Darling Of Fortuna A. Solovieva ST-PETERSBURG RU 225 19 209 434 20 SA 
236 B N/3.9 Sobresalto Ladybird Paola Visintini ITALY I 225 19 204 429 21 SA 
224 B N/2.6 Hunting Free Chelsea Foulon Saint-Nicolas B 223 22 12 235 22  
Whippet  - Urokset - Dogs 20 kpl/pcs
251 B U/1.6 Tuulikellon Coco Tuominen Tiina KELLOKOSKI FIN 249 2 256 505 1 CACIL EM-06 SERTK 
250 B U/4.8 Speed On Billy the Kid Keltakangas Kari TAMPERE FIN 247 4 252 499 2 V-CACIL SERTK 
255 B U/2.9 Elvis Mosquito Matisse Paola Visintini ITALY I 237 9 246 483 3 SA 
249 B U/3.5 Sattuman Kuonokaveri Raussi Hille LAMMI FIN 238 8 240 478 4 SA 
259 B U/6.3 Salam Isfahan Ezhe Drake N. Strikovskaya MOSCOW RU 234 13 243 477 5 SA 
256 B U/3.7 Ottobismarck Mariella Smareglia ITALY I 239 7 238 477 5 SA 
252 B U/1.6 Tuulikellon Covisco Tuominen Tuire MÄNTSÄLÄ FIN 240 6 236 476 7 SA 
265 B U/2.8 Inner Circles Better Of Alone Lena Olsson Harryda S 236 10 236 472 8 SA 
247 B U/2.7 Biswhip´s Crux Lähdesmäki Eija KAUHAJOKI FIN 236 10 235 471 9 SA 
266 B U/5.1 Pompea's Irish Love Time Kerstin Lindskog Tyresö S 241 5 221 462 10 SA 
264 B U/2.0 Timoty Legolas N. Vinogradova ST-PETERSBURG RU 236 10 223 459 11 SA 
246 B U/5.0 Argent Del Karfo Ravers Oud-Turnhout B 249 2 209 458 12 SA 
248 B U/4.7 MaXwin Aky-Lucky Toivanen Aatu VANTAA FIN 251 1 204 455 13 SA 
253 B U/3.4 Balzac Paola Visintini ITALY I 225 18 219 444 14 SA 
257 B U/7.2 Oculus v.d.Hoge Bergh EKC'05 J.B.Hertroys Haarlem NL 228 17 216 444 14 SA 
262 B U/3.8 Salam Isfahan Orion Roshal I. Filina MOSCOW RU 232 15 205 437 16 SA 
300 B U/6.2 Anicestellato Paola Visintini ITALY I 207 19 201 408 17 SA 
263 B U/6.2 Salam Isfahan Zheskar Rapid I. Filina MOSCOW RU 232 15 10 242 18  
260 B U/5.0 Salam Isfahan Kaif N. Strikovskaya MOSCOW RU 233 14 0 233 19  
261 B U/3.8 Salam Isfahan O`genry Esquire E. Monahova MOSCOW RU 66 20  
Faaraokoira  - Nartut  - Bitches 8 kpl/pcs
98 A N/2.2 Northgate´s Northern Lights Ukura Hanna & Kari TUPOS FIN 233 1 242 475 1 SERTK EM-06 
102 A N/5.3 Siphra´s Sentimental Lady Ukura Hanna TUPOS FIN 233 1 242 475 2 SA 
103 A N/3.0 Habiba  EKC'05 A.B.H.Biemans Teteringen NL 229 3 238 467 3 SA 
101 A N/3.6 Siphra´s Gypsy Eyes Blomster Maria & kasv. ESPOO FIN 228 4 238 466 4 SA 
100 A N/2.5 Sawhorse´s Bristol Cream Differt Krista & Hostikka Sara & Saarinen Marika LEPSÄMÄ FIN 204 6 238 442 5 SA 
99 A N/2.5 Sawhorse´s Baileys Aho Elina & Mikko & kasv. VANTAA FIN 200 7 235 435 6 SA 
97 A N/7.0 Golden Anubis Lares Holviala Heli & Petri TAMPERE FIN 220 5 214 434 7 SA 
104 A N/1.7 Reedly Road An Egypt Star Grodynskaya ST.PETERSBURG RU disk
Faaraokoira  - Urokset - Dogs 6 kpl/pcs
107 A U/2.5 Sawhorse´s Tequila Sunrise Saarinen Marika & kasv. JOKELA FIN 238 2 247 485 1 EM-06 SA 
108 A U/8.1 Siphra´s Hard Days Night Hostikka Sara HELSINKI FIN 239 1 241 480 2 SA 
106 A U/2.5 Sawhorse´s Hot Shot Hostikka Sara & Differt Krista & Saarinen Marika HELSINKI FIN 229 3 249 478 3 SERTK 
109 A U/5.3 Siphra´s Skies the Limit Lehtonen Tiina JÄRVENPÄÄ FIN 228 4 240 468 4 SA 
105 A U/2.2 Northgate´s Fire and Ice Ukura Hanna & Kari TUPOS FIN 221 5 244 465 5 SA 
110 A U/8.1 Siphra´s Walking on Water Asula Mika & Saarinen Marika LEPSÄMÄ FIN 221 5 233 454 6 SA 
Ibizan Podenco   - Yhdistelmä - Mixed 7 kpl/pcs
132 A N/2.7 Snout Octoberfest Mansikkamaa Susanna HELSINKI FIN 226 7 256 482 1 SERTK EM-06 
135 A U/2.7 Snout Outer Player Pellinen Arja & Hyytiä Arvo LAITILA FIN 232 4 246 478 2 SA 
134 A U/2.7 Snout Online Access Rönnberg Tiia HELSINKI FIN 237 1 236 473 3 SA 
136 A N/4.3 Snout Notice Me Now A.Hawkins Gouda NL 234 2 233 467 4 SA 
129 A U/4.3 Snout Neonlight Pellinen Arja & Hyytiä Arvo LAITILA FIN 227 6 236 463 5 SA 
131 A N/4.3 Snout Nobody´s Fool Mansner Erkki & Taulo Minnamari VALKEAKOSKI FIN 233 3 228 461 6 SA 
130 A U/4.3 Snout Never Heard Tirri Terhi LAITILA FIN 231 5 221 452 7 SA 
Italianvinttikoira / Piccolo Levriero Italiano  - Yhdistelmä - Mixed 13 kpl/pcs
160 B U/4.0 Eledi  Grace Bolero J. Uhabina. MOSCOW RU 255 1 252 507 1 CACIL EM-06 SERTK 
158 B U/2.9 Tarumetsän Uninalle Haapala Kati & Teppo MÄRYNUMMI FIN 247 5 247 494 2 V-CACIL SA 
155 B U/4.9 Necku Best Bet Yet Sarjanen Tiina & Jari & Urpelainen Teija SARKOLA FIN 244 6 243 487 3 SA 
161 B U/1.5 Marksmilian Kapriz O. Appolonova ST.PETERSBURG RU 248 4 233 481 4 SERTK 
162 B U/1.5 Matiss Krismas O. Appolonova ST.PETERSBURG RU 239 9 234 473 5 SA 
157 B N/5.6 Of Streamline Cavatina Stöckell Mirkka & Marjo HELSINKI FIN 250 3 222 472 6 SA 
164 B N/4.8 Uelsa T. Volkova MOSCOW RU 241 7 230 471 7 SA 
165 B U/2.0 Velikolepniy Brilliant E. Demidova MOSCOW RU 254 2 214 468 8 SA 
154 B U/6.1 Elegantin Hopeasulka Helajärvi Leila & Kantola Miikka HAVERI FIN 237 10 220 457 9 SA 
159 B N/4.2 Barbi Babbaberley Iz Ozherelia E. Shulepina MOSCOW RU 240 8 209 449 10 SA 
153 B U/3.3 Bell Canto Jääskelä Leena HELSINKI FIN 109 11  
156 B U/7.0 Necku Yes Yes Yes Sarjanen Tiina & Jari & Urpelainen Teija SARKOLA FIN 0 --  
163 B N/5.8 Roberta Iz Ozherelia N. Anufrieva MOSCOW RU 0 --  
Greyhound  - Nartut  - Hundinnen - Femelles 6 kpl/pcs
113 B Whiskers Phalarope Holviala Heli & Petri TAMPERE FIN 234 1 253 487 1 CACIL SERTK EM-06
115 B Rhapsody In Blue des dames du lac Francine et Pierre  Baillif VAUX F 234 1 241 475 2 V-CACIL  SA
112 B Rabbit Rush Mocha Cola Tammisalo Kati TAMPERE FIN 219 5 255 474 3   SA
117 B Marcia Y. Kalinovskiy ST.PETERSBURG RU 220 4 246 466 4   SA
114 B Willow Rapids Pie in the Sky Tienhaara Vuokko & Esa RUSUTJÄRVI FIN 229 3 214 443 5   SA
118 B Medeya I. Kovalenok MO,REUTOVO RU 202 6 202 404 6   SA
Greyhound  - Urokset - Ruden - Males 9 kpl/pcs
125 B Christeile's Vaillant Du Faing Serge Astachanko MERSCHWEILLER F 235 1 250 485 1 CACIL SERTK EM-06
127 B Zorro Pokoritel Serdets N. Kosareva MOSCOW RU 228 5 255 483 2 V-CACIL  SA
121 B Parsonage´s Regal Dentist Tienhaara Vuokko & Esa RUSUTJÄRVI FIN 231 4 249 480 3   SA
124 B Christeile's Scott Serge Astachanko MERSCHWEILLER F 234 2 245 479 4   SA
123 B Royal Navy Blue des dames du lac Francine et Pierre  Baillif  VAUX F 216 8 253 469 5   SA
122 B Whiptails Winter Wish Lahtinen Sami & Väliharju Suvi TURKU FIN 222 6 237 459 6   SA
119 B Azravi`s Jailhouse Rock Katrin Raie Tallinn EE 218 7 240 458 7   SA
126 B Before Time T. Baranova ST.PETERSBURG RU 212 9 234 446 8   SA
120 B Chansonetest Skarabeus Piret Koor Tallinn EE 233 3   disk finaa
Borzoi  - Nartut  - Hundinnen - Femelles 18 kpl/pcs
51 A Ariadna Y. Lysenko ST.PETERSBURG RU 246 2 241 487 1 CACIL SERTK EM-06
49 A Staraja Russa Evpraksiia Torpström Satu & Voutilainen Susanna & Kristiina KUOPIO FIN 232 6 252 484 2 V-CACIL SERTK KVA-m
53 A Isristaya N. Trubitsyna MOSCOW RU 238 4 236 474 3   SA
52 A Greza E. Paramonova.                   ST.PETERSBURG RU 251 1 217 468 4   SA
50 A Yegorov Midsummer Bloom Kivinen Anu & Wilkman Carita HELSINKI FIN 238 4 219 457 5   SA
42 A Borscana Killer Queen Bleier/Uetz Unterpleichfeld D 242 3 210 452 6   SA
43 A Ischyma Comtess Kirsch/Seidel Pattensen D 220 11 227 447 7   SA
48 A Charlotte´ Russe Isolde Ojutkangas Riikka LITTOINEN FIN 224 9 217 441 8   SA
57 A Ivegill's Lady Tequila Susanne Holmström Söderköping S 228 7 206 434 9   SA
59 A Sebranova's Rich Marked Banjenka Susanne Leifors Söderköping S 227 8 206 433 10   SA
45 A Anna-Su Angel-Lili Peedu Nina VANTAA FIN 222 10 202 424 11   SA
47 A Charlotte´ Russe Helga Notte Tuominen Marita PAIMIO FIN 204 14 214 418 12   SA
46 A Carabida´s Charevna Saatsi Johanna TERVAKOSKI FIN 207 13 201 408 13   SA
55 A Odaliska Severny Svet Panchenko & Raevskaya ST.PETERSBURG RU 209 12 20 229 14  
54 A Lisitsa Chernoburaya E. Paramonova.                   ST.PETERSBURG RU 120 15  
61 A Sebranova's Rich Moon Star Susanne Leifors Söderköping S 80 16  
41 A Barzaya Ilena C.u.J.Statti Rielasingen D 53 17  
44 A Ischyma Fashion Kirsch/Seidel Pattensen D 0 --  
Borzoi  - Urokset - Ruden - Males 21 kpl/pcs
64 A Trident Type Krylov K.u.M.Stephan Petershagen D 260 1 230 490 1 CACIL SERTK EM-06
78 A Solovyev Ulan Udaloy M. Ostrovskaya MOSCOW RU 249 3 237 486 2 V-CACIL SERTK
75 A Girey E. Paramonova.                   ST.PETERSBURG RU 245 5 231 476 3  SERTK
74 A Virout Chai du cot. Regnier Catherine Delille OLLIOULES F 231 7 241 472 4   SA
76 A Obereg Severny Sneg Mikheenko & Raevskaya ST.PETERSBURG RU 257 2 199 456 5   SA
72 A Pilai du cot. Regnier Catherine Delille OLLIOULES F 218 11 237 455 6   SA
62 A Basandrin Germelin E.Kirsch Pattensen D 221 9 229 450 7   SA
82 A Sebranova's Road Runner Susanne Leifors Söderköping S 218 11 222 440 8   SA
68 A Charlotte´ Russe Humperdinck Strengell Fredrik TURKU FIN 202 15 225 427 9   SA
65 A Triskel Celtic Krylov k.u.M.Stephan Petershagen D 224 8 197 421 10   SA
63 A Birkowitsch v.d.Windhundranch S.Gottschalk Dreschvitz D 203 14 214 417 11   SA
66 A Charlotte Russe Ferdinand Påhlsson Charlotta MASKU FIN 235 6 175 410 12   SA
81 A Sebranova's Rich Moon Hunter Susanne Leifors Söderköping S 206 13 201 407 13   SA
77 A Russkiy Standart Barkhat Parichenko & Korshunova MOSCOW RU 180 17 215 395 14  
79 A Zavladay Iz Severnoi Ohoty K. Aleksandrov ST.PETERSBURG RU 201 16 21 222 15  
73 A Tamino da'l Kerby Alain et Annie Hascoet CHAMPIGNY SUR VEUDE F 249 3   Luovutti
69 A Dubnjak Balaban Westerlund Roger ESPOO FIN 219 10   loukk enen lähtöä
83 A Sergei Cecilia Joelsson Mjölby S 147 18  
70 A Dubnjak Barislav Westerlund Roger ESPOO FIN 130 19  
71 A Dubnjak Boislaw Vuohu Ritva ESPOO FIN 25 20  
67 A Charlotte´ Russe Glenn Miller Mauri Räsänen KUOPIO FIN disk
Afgaani  - Nartut  - Hundinnen - Femelles 14 kpl/pcs
2 A Ana-shakti's Alina Anne Willig Illmensee D 260 2 248 508 1 CACIL SERTK EM-06
268 A Scaramis Li´l Bit Special Keto Marianne & Saloniemi Tomi VAASA FIN 254 5 246 500 2 V-CACIL SERTK
7 A Quindi vom Mandelberg Elisabeth Breunig Weyher D 259 3 238 497 3   SA
6 A Qatna Idanha vom Mandelberg Elisabeth Breunig Weyher D 262 1 235 497 3   SA
10 A Baheera CloudNumberNine Kourusuo Minna RAISIO FIN 238 13 255 493 5   SA
3 A Ana-shakti's Ayala Anne Willig Illmensee D 254 5 233 487 6   SA
8 A Baheera CatchAsCatchCan Leppänen Marika VANTAA FIN 256 4 231 487 6   SA
11 A Kirman Sayanda Nousiainen Kirsi & Hilkka ESPOO FIN 244 10 239 483 8   SA
5 A Orchidée el Di-tschu-rahdan Ingrid Moser Laudenbach D 241 11 239 480 9   SA
4 A Cyra del Ghyryo Hans-Jürgen/IngridMittelstr. Moser Laudenbach D 249 7 225 474 10   SA
9 A Baheera ChildOfTheNight Söderman Hanna & kasv. MARTTILA FIN 240 12 232 472 11   SA
20 A Cassiopeia av Poppyfield Kari L. Svendsen Askim N 246 9 224 470 12   SA
13 A Nabila´s Jet Set Queen Taskila Nina ESPOO FIN 247 8 218 465 13   SA
22 A Via Appia av Poppyfield Lisbeth Skrugstad Mysen N 222 14 232 454 14   SA
Afgaani  - Urokset - Ruden - Males 15 kpl/pcs
24 A Dareios-Domingo El Gran Matador Millert Sabine Neu-Götzens A 255 2 242 497 1 CACIL SERTK EM-06
27 A Amun Ana-shakti`s Allemann H + C Solothurn CH 262 1 235 497 2 V-CACIL SERTK
35 A Neliapilan Unssi Kultaa Sundholm Taija RAUMA FIN 248 4 247 495 3   SA
25 A Diego-Maurice El Gran Matador Millert Sabine Neu-Götzens A 248 4 239 487 4   SA
23 A Caruso El Gran Matador Millert Sabine Neu-Götzens A 255 2 232 487 4   SA
26 A Aaron Ana-shakti`s Allemann Heidi Solothurn CH 244 9 240 484 6   SA
30 A Baheera CrashBoomBang Seeste Teija & Petri & Kourusuo Minna KLAUKKALA FIN 245 8 233 478 7   SA
31 A Hienohelman Michelangelo Korpikallio Kirsti HAILUOTO FIN 246 6 231 477 8   SA
34 A Neliapilan Rautanaamio Kettunen Arja HELSINKI FIN 240 12 230 470 9   SA
28 A Arnou d'Avicenna H.J.Moser Laudenbach D 243 11 225 468 10   SA
37 A Akimba el Kharaman G.Sluyer/H.Grevelt Zuidwolde NL 232 13 229 461 11   SA
29 A Murad vom Mandelberg I.Kotting Egelsbach D 244 9 217 461 11   SA
32 A Kultapiiskun Aslan Tapaninaho Mirva PIRKKALA FIN 228 14 225 453 13   SA
33 A Neliapilan Kuuma Uutinen Kettunen Arja HELSINKI FIN 246 6 123 369 14  
21 A Melchior Rex av Poppyfield Lisbeth Skrugstad Mysen N 222 15 16 238 15  
Saluki  - Nartut  - Hundinnen - Femelles 19 kpl/pcs
182 B Imran Adiva Al-Sahra M. Solovieva MOSCOW RU 233 5 259 492 1 CACIL SERTK EM-06
170 B Ju'ule bint nanva al safi K. Köppe Kavelsdorf D 236 2 254 490 2 V-CACIL SERTK
178 B Ritzas Phantera Joanna Engvik Rakkestad N 229 7 258 487 3   SA
175 B Aziz Qaside Savolainen Pirjo & Tanu ESPOO FIN 237 1 248 485 4   SA
278 B Kuriirin Dobelle Deverre Hakkarainen Sinikka & Glithero Peter ESPOO FIN 225 9 257 482 5   SA
167 B Dordjouba Min al Asife Lefevre Enghien B 224 10 256 480 6   SA
184 B Khalils L'irq Al Lulu Sari Hasa Luleå S 233 5 244 477 7   SA
185 B Ritzas Natascha Ingela Johansson Storvreta S 229 7 242 471 8   SA
174 B Al-Yasamin Ameena Lappalainen Heidi & kasv. SUOLAHTI FIN 221 11 248 469 9   SA
172 B Abu Hakim Ghazaalah Nikula Maija-Liisa & Virtanen Timo MÄNTSÄLÄ FIN 213 14 251 464 10   SA
180 B Vapours Inca Indiana Kristin Roaas Oslo N 236 2 225 461 11   SA
177 B El-Ubaid´s Kheditzah Shenin Irina PORVOO FIN 236 2 221 457,4 12   SA
173 B Al-Yasamin Adiva Hakkarainen Sinikka & Glithero Peter ESPOO FIN 202 17 254 456 13   SA
179 B Vapours Inca Brightstar Kristin Roaas Oslo N 212 15 242 454 14   SA
187 B Xass Farah Cleopatra Pia Jeppsson Nacka S 203 16 248 451 15   SA
169 B Faras Iranschahr Dr. Dahncke Hamburg D 215 13 222 437 16   SA
166 B Barahka Min al Asife Lefevre Enghien B 220 12 217 436,9 16   SA
181 B Al Khabara Damitha S. Panova MO TROITSK RU 44 18  
186 B Xass Farah Candy Pia Jeppsson Nacka S 33 19  
Saluki  - Urokset - Ruden - Males 14 kpl/pcs
189 B Osfari el Mahbub K.V.Teichmann Plankenfels D 235 5 266 501 1 CACIL SERTK EM-06
188 B Masis Matru el Taschara H.Wittstadt Mainz D 243 2 254 497 2 V-CACIL SERTK
200 B Vay-Elijah N'Agzir H.van Bodengraven/C.Bekker Babylonienbroek NL 231 6 264 495 3   SA
199 B Ejaddimimoun el Ghafiri H.van Bodengraven/C.Bekker Babylonienbroek NL 241 3 254 495 3   SA
203 B Idan Atiq Nassim S. Panova MO TROITSK RU 249 1 245 494 5   SA
193 B Asarafi Mahir Mubariz Paloma Essi & Raappana Ari KEMPELE FIN 236 4 255 491 6   SA
194 B Dix Dax Ex-Ezabahz Räikkönen Jarkko & Kerkkänen Maria TURKU FIN 225 10 252 477 7   SA
197 B Zarabis Malcolm Latva-Rasku Ritva & Jari KUUSISTO FIN 227 9 250 477 7   SA
191 B Exlibris Canes Salam Sirius Jarkko SaramäkiIr Tartu EE 231 6 244 475 9   SA
196 B Tazillah Omar Kamran Hyvärinen Satu SIPOO FIN 223 11 246 469 10   SA
192 B Al Khabara Babbar Perheenmies Pauliina KOTKA FIN 230 8 238 468 11   SA
202 B Vapours Jedi Qui-Gon Kristin Roaas Oslo N 203 12 258 461 12   SA
204 B Idan Atiq Shalaf S. Panova MO TROITSK RU disk
195 B Kirman Vahid Majoniemi Johanna KOTKA FIN disk