SVKL:n ratajuoksutilasto 280m                 v2008                  18.11.2008 P.Örn
Lajiteltu nopeimman ajan mukaan
nimi suku Tietuenumero Rata Aika star voitot KV-aika kesk disk omistaja syntymä säkä kerho
AFGAANI
1 Nabila's Jet Set Queen N 1770 OU 23,50 1 1 Nina Taskila 2003 SA-FA
2 Moonpearl's Beloved Pearl U 1665 HY 24,54 2 2 Merja Haapoja 2002 SA-FA
3 Neliapilan Uusikuu N 1593 HY 24,69 1 A.Havia &H.Liukkonen 2002 SA-FA
4 Hashirin's Egyptian Silver Moon N 1815 HE 25,18 2 1 Nina taskila 2004 SA-FA
5 Kultapiiskun Amber N 1906 TU 25,56 3 1 Tarja & Pekka Markkanen 2004 TT
6 Xciting Sinner Or Saint U 2015 HE 25,92 1 L.Lylymäki & R. Lehtinen 2004 TVK
7 Neliapilan Ryövärintytär N 1543 HY 26,13 1 Sini Gardemeister 2001 SA-FA
8 Choice Dream Come True U 1956 HE 26,56 1 Oiritta Hynninen 2004 SA-FA
9 Scaramis Li'L Bit Special N 1789 HE ilm aik 2 1 M. Keto&T.Saloniemi 2004 LVKH
10 Neliapilan Wuorikristalli N 1860 HE ilm aik 2 Outi Nivala 2005 HVK
11 Kultapiiskun Ada N 1863 HE ilm aik 2 1 Tarja & Pekka Markkanen 2004 TT
12 Neliapilan Walkoapila N 1952 HE ilm aik 1 Anne Staf 2005 SA-FA
13 Punapaulan Salvia N 1631 OU - 1 1 T.Flink & S.Tolonen-Flin 2000 OSVKH
14 Kultapiiskun Armaqan U 2004 HE - 1       1 Tarja & Pekka Markkanen 2004 TT
21 7 1
BASENJI       280m   HE,HY ja TA 24,70  muut 25,10
1 Ajibu Dixie Rose N 1983 HE 23,07 3 2 3 L.Valkama & M. Anttila 2005 SuBa
2 Furahan Kito Kirimu U 1656 HY 23,64 7 5 5 H.Juola & A. Pasanen 2004 SuBak
3 Dakarai Jamili Titi N 1979 HY 23,80 4 4 4 M. Lindell & H. Virta 2006 SuBa
4 Ajibu-All-My-Loving U 1513 HE 23,82 8 6 6 Esa Nissilä 2002 SuBak
5 Dakarai Jamili Sharab N 1925 HY 24,04 5 2 Lehtoranta,Sundell,Laaks 2006 SuBak
6 Hanishan Urban Legend U 1777 HY 24,46 1 1 1 Mirga Martikainen/kasv 2004 PVK
7 Dakarai Jamili Lina N 1892 MI 24,58 7 2 2 S.Savo & S-M.Hele 2006 SuBak
8 Liljeborgs Dan Galina of Phoebus N 1866 MI 24,59 2 2 Camilla Rissa 2005 HVK
9 Bulldobas Dream of Kenya N 1911 HE 24,66 4 1 S.Hokkanen&T.Taavitsaine 2005 K-SVKK
10 Orange Pips Angeleyes U 1971 HE 24,66 5 2 Kirsi Villberg 2005 SuBa
11 Bulldobas Akia Amare U 1722 HE 24,82 4 Tiina Vesterinen 2002 SuBak
12 Ajibu Cool Cat N 1835 HE 25,47 1 Marjukka Anttila 2004 HVK
13 Pepparson's Lady Laluna N 1597 HE 25,50 5 1 1 Kati Tervalammi 2001 SuBak
14 Yulara Inula N 1649 HE 25,92 4 Camilla Rissa 2003 HVK
15 Hanishan Power of Love N 1542 HY 26,22 2 1 Päivi Virta 2000 0
16 Furahan Haijambo Daima N 1557 HY 26,78 1 S.Sundell&T.Lehtoranta 2001 SuBak
17 Samlet Symphony of Love N 1861 HY 26,78 1 Pirjo Rossi-Salmi 2005 SuBak
18 Ajibu Chi Chiquitita N 1844 HY 27,26 1 Kaisa Laasonen 2004 SuBak
19 Bulldobas Finnish Flutesong U 1935 TA 27,61 1 Tiina Aaltonen 2005 K-SVKK
20 Sharaba Tawny Tomboy N 1422 HY 28,17 1 Lotta Krohn 2000 SuBaK
21 Zuketin Zir 'O' Bulldobas N 1640 OU - 1 1 Anna & Martti Karri 2002 SuBak
68 21 28 1 2
BORZOI   280m
1 Staraja Russa Glinka N 1966 TU 20,56 1 1 Kati Tammisalo 2006 PVK
2 Anna-Su Bienca N 1774 HE 20,68 2 1 Anneli Huttunen 2004 LL
3 Borscana Ilmatar N 1757 HE 21,23 3 1 Kristiina Kontio-Jalanka 2004 SBK
4 Rajalinjan Ivanovitch U 1887 HE 21,62 2 Sari Pulkkinen 2005 SBK
5 Dubnjak Balashka N 1684 HE 22,61 2 Essi Vuohu 2004 SBK
6 Anna-Su Bymaster U 1850 HE ilm aik 2 1 1 A.Petäjämäki&T. Schröder 2004 SSVK
12 4 1
CIRNECO   280m    HE,HY ja TA 23,00  muut 23,40
1 Iosono Qualitativo U 1985 TU 22,76 1 1 1 Rebekka & Ville Carena 2007 SIC
2 Vespinja's Apollo U 1704 OU 22,98 8 7 3 Janne Pöllänen 2003 TVK
3 Iosono Romulus U 1898 TU 23,66 5 Kenneth Skurnik 2005 SIC
4  Vespinja's Azalea N 1680 OU 24,21 4 1 Annikki Peltola 2003 OSVKH
5 Vespinja's Cara Mia Iosono N 1991 HE - 1       1 K.Skurnik&I.&E.Luomanmäk 2006 SIC
19 8 4 1 1
FAARAOKOIRA 280m
1 Northgate's Northern Lights N 1707 OU 22,07 3 2 Hanna & Kari Ukura 2004 OSVKH
2 Northgate's Fire And Ice U 1800 OU 22,07 3 2 Hanna & Kari Ukura 2004 OSVKH
3 Siphra's Gypsy Eyes N 1733 HE 22,73 2 M.Blomster&B-M.Sundqvist 2002 SFK
4 Heidi Sotis Wepuat Usir U 1779 HE 22,87 2         Eeva Vuortama 2004 SFK
10 4
GREY 280m
1 Rabbit Rush Mocha Cola N 1596 HE 17,78 1 1 Kati Tammisalo 2003 PVK
2 Estet Classic Velvety Orchid N 1951 OU 19,59 1 Maarit Törn 2005 HVK
3 Cecile Cheery Fi-It N 1917 HY 19,76 1         Joakia Junnila 2005 HVK
3 1
IBITSANPODENCO 280m
1 Snout Strange Reality N 1982 TU 20,84 1 1 POllikainen & M.Lampinen 2006 SFK
2 Snout Never Heard U 1573 TU 21,44 1         Terhi Tirri 2002 SFK
2 1
ITALIANVINTTIKOIRA    280m    HE,HY ja TA 24,00  muut 24,50
1 Pikkuneidin Tarzan U 1990 TU 22,03 2 1 2 Linda Lassus 2006 42,6 TVK
2 Soltar's Fleur-De-Lis N 1962 HE 22,62 3 3 3 M.& M. Mäntysaari 2006 37,4 HVK
3 Abolla Lady von Lampola N 1689 HY 22,86 3 2 3 Kitte & Sakari Lampola 2004 39,0 PVK
4 Apple Garden's Scrooge McDuck Y 1975 OU 22,98 1 1 S.Lindgren & H.Lampimäki 2007 43,0 LVKH
5 Ylladin Ourson U 1961 HE 23,24 1 1 Eila & Elina Soini 2006 40,2 HVK
6 Soltar's Aida N 1908 HE 23,93 3 1 2 Hanna & Annina Lampimäki 2004 0,0 LVKH
7 Apple Garden's Magica de Spell N 1986 OU 24,00 2 1 1 L.Linberg-Kulha&T. Kulha 2007 40,9 OSVKH
8 Tarumetsän Hopeanuoli U 1436 TU 24,07 2 1 Kati Haapala 2000 39,8 SIC
9 Mirondan  Casilda N 1897 HY 24,14 5 Niko & Inka Vikman 2005 37,1 HVK
10 Dervisch Dial L For Love N 1834 HE 24,24 4 3 Leena Jääskelä 2004 37,8 HVK
11 Pumpkin Houplos U 1829 HE 24,65 3 1 Mirve Liius 2004 35,9 PVK
12 Mirondan Carissima N 1899 TA 24,73 2 N.&I.Vikman & E.Lappalai 2005 37,2 HVK
13 Ylladian Ouragan U 1957 TU 25,12 4 L.& M. & T. Jääskelä 2006 37,2 HVK
14 Necku Best Bet Yet U 1478 HE 25,50 3 T&J Sarjanen&T.Urpelaine 2001 36,6 PVK
15 Tarumetsän Sydänyön Ritari U 1880 HE 25,65 3 1 Mirve Liius 2006 35,1 PVK
16 Tarumetsän Uninalle K 1698 TU 27,05 1         Teppo& Kati Haapala 2003 38,0 TVK
42 12 14 1
Portugalinpodenco keskikokoinen   280m 280m
1 Vehkakallion Charlottaa K 1918 TU 27,76 1 1 Päivi Durchman 2005 HVK
2 Vehkakallion Candida / 1996 OU - 1     1   Iiris Mäki-Jaakkola 2005 SPP
2 1 1
SALUKI 280m
1 Dyynien GT Gudean U 1782 MI 19,95 4 1 Janne&Päivi Lehtikangas 2003 SSVH
2 Kuriirin Empedor May U 1945 HE 20,02 2 2 Hannu Haapala 2005 SSaK
3 Bericas Bedar Majan U 1510 HY 20,05 3 1 1 Pirjo Puttonen 2001 SSaK
4 AsarafiMahir Mubariz U 1582 HY 20,11 2 2 Essi Paloma&Ari Raappana 2002 OSVKH
5 Tazillah Khanda-Karneol U 2014 HY 20,20 1 1 H.Hurten & A. Wiik 2006 HVK
6 Dyynien GT Gisele N 1730 HE 20,26 2 Paula Nummelin 2003 HVK
7 Wallaby's Xeer Wi-Ijal N 1889 HE 20,27 3 Ritva & Jari Latva-Rasku 2005 TVK
8 Asarafi Paiman Du-Rang U 1968 HY 20,30 1 1 E. Paloma & A. Raappana 2006 OSVKH
9 Zarabis Malcolm U 1700 TA 20,37 1 1 R. & J. Latva-Rasku 2003 SSaK
10 Aziz Qaside N 1450 HY 20,49 2 Pirjo & Tanu Savolainen 2000 HVK
11 Abu Hakim Iman N 1529 HY 20,76 1 J.&.M.Maaluoto 2001 HVK
12 Dyanitos Magena N 1989 OU 20,95 1 Päivi Lehtosaari 2005 HVK
13 Exlibris Canes Shimbun U 1609 MI 21,04 1 Johannna Majoniemi 2002 SSaK
14 Asarafi Mizaaj N 1967 OU 21,25 1 Essi Paloma 2002 OSVKH
15 Tazillah Ofeliyah N 1660 HY 21,29 1         Satu Hyvärinen 2003 SSaK
26 9 1
WHIPPET         HE,HY ja TA 19,40  muut 19.80 280m
1 MaXwin Delaware N 1772 MI 18,28 6 6 5 Sirpa& Ari Tiihonen 2005 48,0 MiViks
2 Weikotin BB-King Creole U 1797 HE 18,29 7 6 5 Minna & Janne Vekkeli 2005 50,9 SSVK
3 Maxwin Baxter U 1545 HE 18,45 8 3 7 Emmi Ventelä 2002 50,5 W-H
4 Hitline's Terminator U 1604 HE 18,49 5 5 Maria & Juha Jauhiainen 2003 50,9 PVK
5 MaXwin Fibi U 1948 HE 18,49 8 2 7 Antti Ruotsalo 2006 50,8 W-H
6 MaXwin Fabio U 1947 HE 18,50 5 3 5 Riitta Torri 2006 47,8 W-H
7 Sökövintin Agatha N 1671 HE 18,55 7 2 6 Anne & Tarmo Ilves 2004 47,4 W-H
8 Homely Luck's Zephyros U 1759 MI 18,58 6 2 5 Maria & Juha Jauhiainen 2005 51,0 PVK
9 Sökövintin Hugo U 1556 HE 18,60 3 2 Jukka & Cheri Laiho 2002 50,9 HVK
10 MaXwin El Diablo U 1857 HE 18,61 6 2 4 Maria & Juha Jauhiainen 2005 48,9 PVK
11 MaXwin Dobri U 1827 HE 18,62 6 2 5 Riitta Suominen 2005 48,2 TVK
12 MaXwin Deemax U 1758 HE 18,64 11 2 9 Thomas Sommardahl 2005 51,0 HVK
13 Weikotin BB-Kleopatra N 1837 HE 18,64 5 1 3 Mari & Janne Viinamäki 2005 47,0 W-H
14 Sökövintin CS-Ceville U 1853 HE 18,64 6 1 5 Lea Voutilainen 2005 50,9 LL
15 Softrack Evolution U 1667 TA 18,65 8 3 6 Jyrki &Satu Ruotsalainen 2004 49,5 OSVKH
16 MaXwin El Tiempo U 1865 MI 18,68 3 1 2 Birgitta Lepistö 2005 48,7 PVK
17 MaXwin Biancaneve N 1600 HY 18,74 10 1 9 Eeva  & Lasse Salmela 2002 47,9 W-H
18 Sökövintin Öhman U 1657 TA 18,75 6 2 5 Pia Helminen 2003 50,7 HVK
19 Maxwin Blacktor U 1547 HE 18,78 6 2 4 Antti Ruotsalo 2002 50,9 W-H
20 Ghan Buri Ghan's Felonia N 1942 HE 18,83 3 1 3 Jari Rossinen 2006 48,0 PVK
21 Bimu-Pimu de Castlefinn N 1900 HE 18,84 4 1 3 Sirke Örn & Eeva Salmela 2006 46,8 LL
22 Beschützer Alfred U 1809 HE 18,86 3 3 E.Ruusunen & T.Malvisalo 2005 50,8 PVK
23 Paletin Nadine N 1916 HE 18,87 6 1 5 Suvi Mikkonen 2006 47,9 OSVKH
24 Get On Top Ticking Timebomb N 1987 HE 18,87 3 1 3 S. Lehtinen & D. Giraut 2006 48,0 W-H
25 Paletin Nitroninja U 1939 HE 18,88 9 1 5 H.Kulmala & E. Piispa 2006 50,5 TVK
26 Sökövintin CD-Elvira N 2020 HE 18,88 1 1 1 JarI Forssten 2007 48,0 HVK
27 Speed On Billy The Kid U 1464 HY 18,90 10 4 8 K-J & M. Keltakangas 2001 49,5 PVK
28 Maxwin Aky-Lucky U 1480 HY 18,90 6 1 4 Aatu Toivanen 2001 50,4 HVK
29 Tuulikellon Ciaco U 1821 HY 18,92 4 4 Heli & Nuutti Kyrönkari 2004 51,0 W-H
30 Maxwin Alysa N 1477 HY 18,97 8 3 7 A.Ruotsalo & A,Jokisalo 2001 47,6 W-H
31 Sökövintin JX-Benito U 1831 HY 18,97 5 1 3 Mervi Mäki 2005 49,1 PVK
32 Sökövintin CS-Cobra U 1856 HY 18,97 5 1 4 Erkki Apo 2005 50,3 HVK
33 MaXwin Evil U 1864 HY 18,97 6 2 5 Kari & Tomi Keltakangas 2005 48,6 PVK
34 Sattuman Tuulihattu N 1919 HY 18,99 8 2 7 Mari & Janne Viinamäki 2006 47,2 LL
35 Tuulikellon Coco U 1766 HY 19,05 2 2 Tiina Tuominen 2004 48,5 SSVK
36 Lekurin Lifestyle N 1424 OU 19,06 10 4 8 Hanna Virtanen 2000 48,0 SSVH
37 Vikkelkint Filistel N 1579 TU 19,08 3 2 Miro Kaarto 2002 47,5 TVK
38 Maxwin Zippy N 1410 HY 19,12 5 3 Antti Ruotsalo 2000 47,7 W-H
39 Homely Luck's Yukon Ultra U 1669 HE 19,14 1 1 M&H. Pitkäkaski 2004 50,3 TVK
40 Even Faster Tiking Timebomb N 1851 HE 19,14 2 1 S.Lehtinen& D.Giraut 2005 47,9 W-H
41 Sökövintin CS-Cheetah N 1884 HE 19,14 9 3 Meri Wiikinkoski 2005 47,4 W-H
42 Softrack Everton U 1723 HE 19,15 4 1 4 J.Sinisalo & T.Salminen 2004 50,2 PVK
43 Sökövintin JX-Bernadette N 1806 HE 19,15 3 1 2 Lotta & Kitte Lampola 2005 46,7 PVK
44 MaXwin Fico U 2006 HE 19,17 2 1 Vappu Brännare 2006 48,3 HVK
45 Finlady V. Dia-Robinne N 1980 HY 19,18 1 1 Janne Tuominen 2007 47,9 SSVK
46 Paletin Narda N 1921 TA 19,27 4 1 3 Leena Hursti 2006 46,0 PVK
47 Sattuman Onnenpoika U 1393 OU 19,28 5 1 A Örn ja J Suomalainen 2000 47,9 LL
48 Sökövintin Elegant N 1471 HY 19,29 9 3 4 Jari Rossinen 2001 48,5 PVK
49 Sökövintin JX-Beatrix N 1869 HE 19,30 1 1 Tarja & Jyrki Seppänen 2005 47,0 HVK
50 Vikkelkint Färiline N 1578 HE 19,33 5 1 2 P&J.Stenroos 2002 46,6 TVK
51 Sökövintin JR-Desiree N 1999 MI 19,34 2 1 Tarja & Jyrki Seppänen 2006 47,8 HVK
52 Luminuolen Aatelisneito N 2000 MI 19,34 2 1 Heta Wuorimaa 2006 46,6 SSVK
53 Tiger's Chaos Xtralite Mate U 1673 TA 19,39 3 2 2 V:Onkamo & S. Winberg 2004 48,0 OSVKH
54 Hitline's Top Gun U 1625 TA 19,45 2 Birgitta Lepistö 2003 50,9 PVK
55 Gaselle's Get On U 1937 HE 19,46 3 Ida-Maria Björkqvist 2006 50,6 HVK
56 of Streamline Noble Nuance U 1965 HE 19,46 2 Anna-Elisa Liinamo 2006 51,0 HVK
57 Sattuman Napero U 1394 MI 19,48 4 3 Heli ja Pentti Örn 2001 49,7 LL
58 MaXwin El Dora N 1872 MI 19,48 3 Mari-Anneli Hurme 2005 45,4 LL
59 Sökövintin April N 1924 HE 19,49 3 1 Jari Forsstén 2004 45,7 HVK
60 Sökövintin Ayleen N 1681 HY 19,55 1 1 Susanna Savela 2004 47,9 MiViks
61 Softrack Evelyn N 1726 TA 19,57 2 Anu Hakala 2004 45,7 PVK
62 Binki V.Dia-Robinne U 1492 MI 19,58 4 1 H.&M.Pitkäkaski 2001 49,5 TVK
63 Iltarusko U 1953 HY 19,68 2 1 Anne Mäkinen 2006 51,0 HVK
64 Betjanova Tenavatähti U 1400 HY 19,76 2 Marja Grönvall 2000 50,7 W-H
65 Sökövintin Hemera N 1533 TA 19,83 1 Seppo Savela 2002 47,4 MiViks
66 Kiikurin Rusalka U 1946 HE 19,91 3 1 Aki & Satu Varama 2006 50,2 SSVK
67 Tiger's Chaos Supa Snoopa U 1804 TU 19,92 2 Virpi Onkamo 2005 49,5 OSVKH
68 MaXwin Evita N 1878 TU 19,96 1 M & J & L Nyman 2005 43,1 LL
69 Täysikuun Teinitähti U 1776 MI 19,97 2 Marjo Rantanen 2004 50,3 K-SVKK
70 of Streamline Nasty Noodle N 1960 HY 19,98 1 Heli Koskinen 2006 43,1 HVK
71 Crimdon My Cherie Amour N 1785 HE 19,99 7 T.Riihisaari&H.Ronkainen 2003 46,7 HVK
72 Tarumetsän Ristoreipas U 1854 HE 20,04 2 H.Isotalo & A. Tuomi 2004 51,0 TVK
73 MaXwin Frida N 1994 TU 20,48 1 1 M.Koponen & M.Kaarto 2006 47,5 TVK
74 Jewgenistajan Tasku-Matti K 1432 HY 20,65 1 Laila Husula 2001 49,9 SSVK
75 Hitline's Metallica U 1417 HE 21,63 1 M.Malvisalo&J.Jauhiainen 2000 48,9 PVK
76 Sagramour Sahara N 2024 HE 22,30 1 KJuha-Pirttinen&P.Pirtti 2006 46,3 W-H
77 Beschützer Braveheart U 1981 OU - 1 1 Katri Koski 2006 52,0 TVK
78 Sökövintin CD-Ewanda N 2013 HE - 1       1 M.Siltanen & M-L.Foxell 2007 47,2 HVK
329 77 212 1 2
WHIPPET       YLI 48/51 cm  HE,HY ja TA 19,40  muut 19.80 280m
1 Sökövintin JX-Bounty U 1825 HE 18,10 4 2 3 Laura & Anu Taimioja 2005 52,2 HVK
2 Weikotin BB-King U 1796 HE 18,12 6 2 5 Emmi Ventelä 2005 52,9 W-H
3 Jykä v.d.SpaarneMeute U 1858 HE 18,15 4 2 3 Jyrki &Satu Ruotsalainen 2005 52,3 OSVKH
4 Beschützer Brenkku U 1940 HE 18,26 4 2 3 Päivi&Janne Lehtikangas 2006 52,0 LL
5 Weikotin BB-King of Hanka U 1798 HE 18,37 6 1 5 Lasse & Eeva Salmela 2005 52,8 W-H
6 Sökövintin JX-Benedictus U 1833 HE 18,42 11 2 10 Laura Fomin 2005 52,2 SSVH
7 Bennet aus dem  Gnomenhain U 1641 MI 18,44 5 2 4 Anne Saastamoinen 2003 52,2 SSVH
8 Homely Luck's Lamborghini U 1972 OU 18,48 4 2 4 Marko & Henna Pitkäkaski 2007 53,6 TVK
9 MaXwin Fantom U 1974 HE 18,52 4 3 4 Jaakko & Paula Stenroos 2006 51,9 TVK
10 Dexter aus dem Gnomenhain U 1859 HE 18,56 3 3 Anne Saastamoinen 2005 52,7 W-H
11 Jewgenistajan Remontti-Rellu N 1826 HE 18,64 5 1 4 Laura Fomin 2004 49,5 SSVH
12 Jewgenistajan Riemukupla N 1690 MI 18,68 3 3 Riikka Juutilainen 2004 50,8 K-SVK
13 Beschützer Al Capone U 1810 HE 18,71 5 4 Joona Gynther 2005 53,1 MiViks
14 Sökövintin BS-Jaymes U 1603 HE 18,80 5 4 Mira Suominen 2002 52,5 HVK
15 Hitlines Twister N 1718 HE 18,84 2 2 Kati Roine 2003 49,5 HVK
16 Beschützer Ariel N 1811 HY 18,90 1 1 Sirpa&Ari Tiihonen 2005 49,5 MiViks
17 Beschützer Bisse U 1950 TA 18,94 5 3 Heikki Mehtonen 2006 55,4 K-SVKK
18 Sökövintin CS-Ceasar U 1855 TA 18,95 2 2 2 T.Salminen & J.Sinisalo 2006 54,5 PVK
19 Sökövintin CS-Chanel N 1933 HY 18,97 2 1 Raija Helminen 2005 50,4 SSVK
20 Sökövintin JR-Dublo U 1943 HY 19,02 3 1 3 M.Mäki & J.Muranen 2006 51,5 PVK
21 Softrack Beluga U 1321 HE 19,21 3 1 1 S ja J.Ruotsalainen 2000 52,0 OSVKH
22 Tuulikellon Canellaco N 1792 HE 19,38 5 3 3 Pekka Rahunen 2004 49,0 W-H
23 Tuulikellon Codaco U 1949 HY 19,56 3 Mirja Mehtonen 2004 51,4 K-SVKK
24 Jewgenistajan Rokkimimmi N 1822 HY 19,69 1 R-L & L. Piitari 2004 49,2 SSVK
25 Sattuman Täystuho Tarzan U 1931 HE 19,72 1 P. Hartikainen& V.Mäkilä 2006 55,2 W-H
26 Softrack Beretta N 1373 HY 19,73 1 A.Hakala 2000 48,2 PVK
27 Softrack Bettina N 1377 HE 19,99 3 1 T.Riihisaari&H.Ronkainen 2000 50,3 HVK
28 Roberta's La Bamba U 2005 HY 20,00 2 Kai Puolakka 2006 53,0 W-H
29 Täysikuun Tuulentaika U 1928 TA 20,25 1 Riikka Salminen 2005 52,4 W-H
30 C'mere Huliwili U 1894 TU 20,38 1 Taru Lahti 2005 52,7 TVK
31 Belltown Ballantine N 1731 HY 20,60 1 Mari-Annele Hurme 2004 49,0 LL
32 Sökövintin CS-Czorro U 2011 HE - 1       1 Pia & Aki Helminen 2005 52,3 SSVK
107 27 75 1
BASENJI     350m    kv  31.00
1 Ajibu Dixie Rose N 1983 HE 28,84 5 3 4 L.Valkama & M. Anttila 2005 SuBa
2 Furahan Kito Kwezi U 1662 HE 29,96 1 1 1 Markus Wasara 2004 HVK
3 Furahan Kito Kirimu U 1656 HE 30,05 11 7 10 H.Juola & A. Pasanen 2004 SuBak
4 Dakarai Jamili Sharab N 1925 HE 30,17 7 2 5 Lehtoranta,Sundell,Laaks 2006 SuBak
5 Dakarai Jamili Lina N 1892 HE 30,29 8 2 4 S.Savo & S-M.Hele 2006 SuBak
6 Liljeborgs Dan Galina of Phoebus N 1866 HE 30,31 4 4 3 Camilla Rissa 2005 HVK
7 Ajibu-All-My-Loving U 1513 HE 30,40 4 1 2 1 Esa Nissilä 2002 SuBak
8 Furahan Pukka Vimoto U 1775 HE 30,70 1 1 M.Wasara & P.Salomäki 2004 HVK
9 Dakarai Jamili Titi N 1979 TA 30,79 2 1 M. Lindell & H. Virta 2006 SuBa
10 Hanishan Urban Legend U 1777 TA 30,87 4 2 2 Mirga Martikainen/kasv 2004 PVK
11 Bulldobas Dream of Kenya N 1911 TA 30,91 10 2 1 S.Hokkanen&T.Taavitsaine 2005 K-SVKK
12 Orange Pips Angeleyes U 1971 HE 31,19 10 1 Kirsi Villberg 2005 SuBa
13 Ajibu Cool Cat N 1835 HE 32,08 3 1 Marjukka Anttila 2004 HVK
14 Yulara Inula N 1649 HE 32,65 1 Camilla Rissa 2003 HVK
15 Bulldobas Linus Supreme U 1534 HE 33,00 1 S.Brännare&S.Lindgren 2001 SuBak
16 Ajibu Chi Chiquitita N 1844 HE 33,35 5 Kaisa Laasonen 2004 SuBak
17 Samlet Symphony of Love N 1861 HE 33,53 3 Pirjo Rossi-Salmi 2005 SuBak
18 Pepparson's Lady Laluna N 1597 HE 33,58 1         Kati Tervalammi 2001 SuBak
81 26 34 1
BORZOI   350m
1 Anna-Su Blacky U 1771 TA 24,30 1 1 Tarja Mäkinen 2004 K-SVKK
2 Betjanova Aljosha Gennadi U 1570 HE 26,45 1 1 Marja Grönvall 2002 SBK
3 Dubnjak Balashka N 1684 HE 28,36 2 1 Essi Vuohu 2004 SBK
4 Rajalinjan Ivanovitch U 1887 HE 28,61 1 Sari Pulkkinen 2005 SBK
5 Rajalinjan Wolga N 1520 TA 44,56 1         Kati Tammisalo 2000 PVK
6 3
CIRNECO   kv 29.00 350m
1 Iosono Qualitativo U 1985 HE 27,63 2 1 1 1 Rebekka & Ville Carena 2007 SIC
2 Vespinja's Apollo U 1704 HE 28,45 2 1 2 Janne Pöllänen 2003 TVK
3 Vespinja's Cara Mia Iosono N 1991 HE 29,09 1 1 K.Skurnik&I.&E.Luomanmäk 2006 SIC
4 Iosono Romulus U 1898 HE 30,17 1         Kenneth Skurnik 2005 SIC
6 3 1
Faaraokoira 350m
1 Siphra's Call Me Breeze N 1984 HE 26,24 1 1 Maria Blomster 2006 SFK
2 Siphra's Gypsy Eyes N 1733 HE 29,31 1         M.Blomster&B-M.Sundqvist 2002 SFK
2 1
ITALIANVINTTIKOIRA    kv 30,00 350m
1 Pikkuneidin Tarzan U 1990 HY 27,76 2 2 2 Linda Lassus 2006 42,6 TVK
2 Soltar's Fleur-De-Lis N 1962 HY 28,54 1 1 1 M.& M. Mäntysaari 2006 37,4 HVK
3 Abolla Lady von Lampola N 1689 HY 28,82 2 2 2 Kitte & Sakari Lampola 2004 39,0 PVK
4 Ylladin Ourson U 1961 HY 29,70 2 2 Eila & Elina Soini 2006 40,2 HVK
5 Apple Garden's Scrooge McDuck Y 1975 TA 30,59 2 1 S.Lindgren & H.Lampimäki 2007 43,0 LVKH
6 Ylladian Ouragan U 1957 HE 30,73 3 2 L.& M. & T. Jääskelä 2006 37,2 HVK
7 Mirondan  Casilda N 1897 HE 30,80 8 3 Niko & Inka Vikman 2005 37,1 HVK
8 Elegantin Katinkulta N 1973 HY 31,12 4 1 H.Perttula &T.Westerholm 2005 36,6 HVK
9 Dervisch Dial L For Love N 1834 HE 31,19 2 Leena Jääskelä 2004 37,8 HVK
10 Pumpkin Houplos U 1829 OU 32,01 1 1 Mirve Liius 2004 35,9 PVK
11 Tarumetsän Sydänyön Ritari U 1880 HE 32,02 3 Mirve Liius 2006 35,1 PVK
12 Necku Hiekkakirppu U 1584 HY - 1     1   T.& J:Sarjanen & T. Urpe 2002 40,9 PVK
31 12 7 1 1
WHIPPET         kv aika  24.2 350m
1 MaXwin Delaware N 1772 HE 22,68 9 8 9 Sirpa& Ari Tiihonen 2005 48,0 MiViks
2 Weikotin BB-King Creole U 1797 HE 22,89 17 9 17 Minna & Janne Vekkeli 2005 50,9 SSVK
3 Maxwin Baxter U 1545 HE 22,91 12 5 12 Emmi Ventelä 2002 50,5 W-H
4 Sökövintin Agatha N 1671 HE 23,08 11 2 11 Anne & Tarmo Ilves 2004 47,4 W-H
5 Hitline's Terminator U 1604 HE 23,17 8 4 8 Maria & Juha Jauhiainen 2003 50,9 PVK
6 Sökövintin Öhman U 1657 HE 23,18 13 6 13 Pia Helminen 2003 50,7 HVK
7 MaXwin Fibi U 1948 TA 23,22 12 5 12 Antti Ruotsalo 2006 50,8 W-H
8 Sökövintin Hugo U 1556 HE 23,23 5 1 5 Jukka & Cheri Laiho 2002 50,9 HVK
9 Homely Luck's Zephyros U 1759 HE 23,24 10 3 10 Maria & Juha Jauhiainen 2005 50,7 PVK
10 Bimu-Pimu de Castlefinn N 1900 TA 23,26 8 4 8 Sirke Örn & Eeva Salmela 2006 46,8 LL
11 MaXwin Biancaneve N 1600 HE 23,28 12 2 12 Eeva  & Lasse Salmela 2002 47,9 W-H
12 MaXwin El Diablo U 1857 HY 23,29 10 3 10 Maria & Juha Jauhiainen 2005 48,9 PVK
13 MaXwin Deemax U 1758 HE 23,33 15 2 12 Thomas Sommardahl 2005 51,0 HVK
14 Maxwin Blacktor U 1547 HE 23,34 5 1 5 Antti Ruotsalo 2002 50,9 W-H
15 Sökövintin CS-Cobra U 1856 HE 23,35 12 3 12 Erkki Apo 2005 50,3 HVK
16 MaXwin Dobri U 1827 TA 23,37 14 2 14 Riitta Suominen 2005 48,2 TVK
17 Beschützer Alfred U 1809 HE 23,43 10 4 10 E.Ruusunen & T.Malvisalo 2005 50,8 PVK
18 Sökövintin CS-Ceville U 1853 HE 23,45 15 3 14 Lea Voutilainen 2005 50,9 LL
19 Paletin Nadine N 1916 HE 23,45 6 1 6 Suvi Mikkonen 2006 47,9 OSVKH
20 Softrack Evolution U 1667 HE 23,47 4 2 4 Jyrki &Satu Ruotsalainen 2004 49,5 OSVKH
21 Weikotin BB-Kleopatra N 1837 HE 23,47 5 1 4 Mari & Janne Viinamäki 2005 47,0 W-H
22 Ghan Buri Ghan's Felonia N 1942 HY 23,48 7 5 Jari Rossinen 2006 48,0 PVK
23 Sökövintin CD-Elvira N 2020 HE 23,57 1 1 JarI Forssten 2007 48,0 HVK
24 Sökövintin JX-Bernadette N 1806 HY 23,66 1 1 Lotta & Kitte Lampola 2005 46,7 PVK
25 Sattuman Tuulihattu N 1919 HE 23,67 8 1 5 Mari & Janne Viinamäki 2006 47,2 LL
26 Vikkelkint Filistel N 1579 HE 23,70 5 1 5 Miro Kaarto 2002 47,5 TVK
27 Sökövintin JX-Benito U 1831 HE 23,70 5 3 Mervi Mäki 2005 49,1 PVK
28 MaXwin Evil U 1864 HE 23,71 11 2 9 Kari & Tomi Keltakangas 2005 48,6 PVK
29 Homely Luck's Yukon Ultra U 1669 TA 23,73 12 2 8 M&H. Pitkäkaski 2004 50,3 TVK
30 Speed On Billy The Kid U 1464 HE 23,80 4 2 K-J & M. Keltakangas 2001 49,5 PVK
31 MaXwin Fabio U 1947 HE 23,80 4 1 3 Riitta Torri 2006 47,8 W-H
32 Sökövintin JX-Beatrix N 1869 HE 23,84 1 1 Tarja & Jyrki Seppänen 2005 47,0 HVK
33 Vikkelkint Färiline N 1578 HY 23,86 5 1 2 P&J.Stenroos 2002 46,6 TVK
34 Paletin Nitroninja U 1939 HY 23,88 4 2 H.Kulmala & E. Piispa 2006 50,5 TVK
35 Tuulikellon Coco U 1766 HY 24,01 5 1 4 Tiina Tuominen 2004 48,5 SSVK
36 Iltarusko U 1953 HE 24,02 7 1 Anne Mäkinen 2006 51,0 HVK
37 Even Faster Tiking Timebomb N 1851 HE 24,05 1 1 S.Lehtinen& D.Giraut 2005 47,9 W-H
38 Softrack Everton U 1723 TA 24,09 2 1 1 J.Sinisalo & T.Salminen 2004 50,2 PVK
39 Tuulikellon Ciaco U 1821 TA 24,09 3 1 Heli & Nuutti Kyrönkari 2004 51,0 W-H
40 Luminuolen Aatelisneito N 2000 TA 24,09 5 2 3 Heta Wuorimaa 2006 46,6 SSVK
41 Softrack Evidence U 1713 OU 24,11 1 1 Tiia&Antti Lyytinen 2004 49,9 OSVKH
42 Lekurin Lifestyle N 1424 HY 24,14 2 1 Hanna Virtanen 2000 48,0 SSVH
43 Sökövintin CS-Cheetah N 1884 HE 24,19 6 1 Meri Wiikinkoski 2005 47,4 W-H
44 Sökövintin JR-Desiree N 1999 HE 24,20 1 1 1 Tarja & Jyrki Seppänen 2006 47,8 HVK
45 MaXwin El Tiempo U 1865 TA 24,21 5 1 Birgitta Lepistö 2005 48,7 PVK
46 Maxwin Alysa N 1477 HY 24,28 2 A.Ruotsalo & A,Jokisalo 2001 47,6 W-H
47 Hitline's Top Gun U 1625 HY 24,32 4 Birgitta Lepistö 2003 50,9 PVK
48 MaXwin El Dora N 1872 TA 24,40 2 Mari-Anneli Hurme 2005 45,4 LL
49 of Streamline Noble Nuance U 1965 HY 24,41 3 Anna-Elisa Liinamo 2006 51,0 HVK
50 Sökövintin Elegant N 1471 TA 24,43 1 Jari Rossinen 2001 48,5 PVK
51 Kiikurin Rusalka U 1946 HE 24,50 4 Aki & Satu Varama 2006 50,2 SSVK
52 Tiger's Chaos Xtralite Mate U 1673 HE 24,62 3 V:Onkamo & S. Winberg 2004 48,0 OSVKH
53 Paletin Narda N 1921 TA 24,64 4 Leena Hursti 2006 46,0 PVK
54 MaXwin Frida N 1994 TA 24,71 1 M.Koponen & M.Kaarto 2006 47,5 TVK
55 Gaselle's Get On U 1937 OU 24,82 4 Ida-Maria Björkqvist 2006 50,6 HVK
56 of Streamline Nimble Nougat N 1954 TA 24,93 2 Heidi Lehto 2006 45,9 HVK
57 Crimdon My Cherie Amour N 1785 HE 25,64 1 T.Riihisaari&H.Ronkainen 2003 46,7 HVK
58 Refined Snow Stopper N 1886 HE 25,67 1 Heidi Kero 2006 47,4 HVK
59 Sökövintin April N 1924 HE 25,70 1         Jari Forsstén 2004 45,7 HVK
352 85 270
WHIPPET   YLI 48/51 cm       kv aika  24.2           350 m
1 Jykä v.d.SpaarneMeute U 1858 HE 22,38 9 7 9 Jyrki &Satu Ruotsalainen 2005 52,3 OSVKH
2 Sökövintin JX-Bounty U 1825 HE 22,54 9 6 9 Laura & Anu Taimioja 2005 52,2 HVK
3 Weikotin BB-King U 1796 HE 22,65 13 7 13 Emmi Ventelä 2005 52,9 W-H
4 Beschützer Brenkku U 1940 HE 22,85 9 3 9 Päivi&Janne Lehtikangas 2006 52,0 LL
5 Weikotin BB-King of Hanka U 1798 HE 22,91 17 7 17 Lasse & Eeva Salmela 2005 52,8 W-H
6 Homely Luck's Lamborghini U 1972 HE 23,06 11 3 11 Marko & Henna Pitkäkaski 2007 53,6 TVK
7 Bennet aus dem  Gnomenhain U 1641 HE 23,08 6 3 6 Anne Saastamoinen 2003 52,2 SSVH
8 Sökövintin JX-Benedictus U 1833 HE 23,17 5 1 4 Laura Fomin 2005 52,2 SSVH
9 Jewgenistajan Remontti-Rellu N 1826 HY 23,29 9 2 9 Laura Fomin 2004 49,5 SSVH
10 Beschützer Al Capone U 1810 HE 23,40 5 1 5 Joona Gynther 2005 53,1 MiViks
11 MaXwin Fantom U 1974 HY 23,41 7 2 7 Jaakko & Paula Stenroos 2006 51,9 TVK
12 Dexter aus dem Gnomenhain U 1859 HY 23,42 4 1 4 Anne Saastamoinen 2005 52,7 W-H
13 Sökövintin BS-Jaymes U 1603 HE 23,50 5 3 Mira Suominen 2002 52,5 HVK
14 Hitlines Twister N 1718 HE 23,58 7 1 7 Kati Roine 2003 49,5 HVK
15 Sökövintin CS-Ceasar U 1855 HE 23,62 5 4 T.Salminen & J.Sinisalo 2006 54,5 PVK
16 Sökövintin CS-Chanel N 1933 HY 23,68 8 1 6 Raija Helminen 2005 50,4 SSVK
17 Beschützer Bisse U 1950 OU 23,72 3 2 Heikki Mehtonen 2006 55,4 K-SVKK
18 Jewgenistajan Riemukupla N 1690 TA 23,73 2 2 Riikka Juutilainen 2004 50,8 K-SVK
19 Beschützer Ariel N 1811 TA 23,73 2 2 Sirpa&Ari Tiihonen 2005 49,5 MiViks
20 Sökövintin JR-Dublo U 1943 HY 24,10 1 1 M.Mäki & J.Muranen 2006 51,5 PVK
21 Beschützer Bella Bambina N 1988 HY 24,14 1 1 Hanna Valmunen 2006 49,8 HVK
22 Softrack Beluga U 1321 HE 24,23 1 1 S ja J.Ruotsalainen 2000 52,0 OSVKH
23 Daddy's Pride Spicegirl N 1627 TA 24,61 1 Carita Kaasinen 2003 48,4 W-H
24 Tuulikellon Codaco U 1949 TA 24,75 2 Mirja Mehtonen 2004 51,4 K-SVKK
25 Jewgenistajan Rokkimimmi N 1822 HY 25,22 1 R-L & L. Piitari 2004 49,2 SSVK
26 C'mere Huliwili U 1894 HY 25,40 2 1 Taru Lahti 2005 52,7 TVK
27 Roberta's La Bamba U 2005 HY 25,40 1         Kai Puolakka 2006 53,0 W-H
146 47 131
AFGAANI   HE;HYjaTA kv  39.8   muut 40,20     480 m
1 Scaramis Li'L Bit Special N 1789 HE 39,31 2 1 1 1 M. Keto&T.Saloniemi 2004 LVKH
2 Neliapilan Wuorikristalli N 1860 HY 39,35 5 3 1 Outi Nivala 2005 HVK
3 Kirman Sayanda N 1784 HE 39,40 3 2 1 K & H. Nousiainen 2003 SA-FA
4 Kultapiiskun Ada N 1863 MI 39,78 2 1 1 Tarja & Pekka Markkanen 2004 TT
5 Neliapilan Willilänsi U 1862 HY 40,52 4 1 2 Sini Gardemeister 2005 SA-FA
6 Nabila's Jet Set Queen N 1770 HY 40,73 3 2 1 Nina Taskila 2003 SA-FA
7 Punapaulan Ylimys U 1907 HE 40,88 3 1 1 Tuula Uusitalo 2005 PVK
8 Kultapiiskun Amber N 1906 HE 41,26 3 1 Tarja & Pekka Markkanen 2004 TT
9 Neliapilan Wesihiisi U 1877 HY 41,46 4 1 Anu Liukkonen 2005 SA-FA
10 Kultapiisku Astar N 1867 MI 41,55 2 Tarja & Pekka Markkanen 2004 TT
11 Neliapilan Walkoapila N 1952 HY 41,91 2 Anne Staf 2005 SA-FA
12 Baheera Crashboombang U 1901 HY 42,75 2 1 T.& P Seeste, M.Kourusuo 2004 SA-FA
13 Villisilkin Mustapekka U 1932 TA 43,07 1 Pilvi & Matti Räsänen 2005 SA-FA
14 Kultapiiskun Aslan U 1781 TA 44,48 1 1 Mirva Tapaninaho-Vehmala 2004 PVK
15 Hashirin's Egyptian Silver Moon N 1815 HY 44,50 1 Nina taskila 2004 SA-FA
16 Rogger of Shot At Glory U 1705 TA 45,06 2 Riitta Aho 2003 OSVKH
17 Ingenue Prime Minizter U 1787 MI 45,15 1 Molla Räsänen 2003 K-SVKK
18 Kirman Roshana N 1505 HE 46,24 1 Kirsi&Hilkka Nousiainen 2000 SA-FA
19 Baheera Cinderellastory N 1885 HY 50,07 1 Teija & Petri Seeste 2004 SA-FA
20 Punapaulan Salvia N 1631 HE - 1 1 T.Flink & S.Tolonen-Flin 2000 OSVKH
21 Neliapilan Jazztyttö N 1807 HE - 1 1 A.Havia & H.Liukkonen 2004 SA-FA
22 Nabila's Joy N 1941 HE - 1 1 Marika Leppänen 2003 SA-FA
23 Sheralji Trueman Blue U 1682 HE - 1 1 Keijo Jaakola 2003 OSVKH
24 Hienohelman Michelangelo U 1687 HE - 1 1 Kirsti Korpikallio 2003 OSVKH
25 Punapaulan Valtti U 1902 HE - 1 1 Tiia Nikola & Riitta Aho 2005 OSVKH
26 Choice Dream Come True U 1956 HE - 1       1 Oiritta Hynninen 2004 SA-FA
47 14 4 4 6
BORZOI    HE,HYjaTA kv  35.30   muut 35,80     480 m
1 Anna-Su By Midnite U 1768 HY 34,26 2 2 2 Kristiina Ahola 2004 PVK
2 Anna-Su Bymaster U 1850 TU 36,55 3 2 1 A.Petäjämäki&T. Schröder 2004 SSVK
3 Borscana Ilmatar N 1757 HE 37,40 2 2 Kristiina Kontio-Jalanka 2004 SBK
4 Staraja Russa Glinka N 1966 TA 37,84 3 Kati Tammisalo 2006 PVK
5 Rajalinjan Ivanovitch U 1887 HE 38,55 4 1 Sari Pulkkinen 2005 SBK
6 Anna-Su Bienca N 1774 TU 39,15 2 1 Anneli Huttunen 2004 LL
7 Betjanova Aljosha Gennadi U 1570 TU 39,89 2 1 Marja Grönvall 2002 SBK
8 Eugenian Volomite U 2003 HE - 1       1 A.Petäjämäki& T.Schröder 2006 SSVK
19 6 2 3 2
FAARAOKOIRA   HE,HYjaTA kv  37,30  muut 37,80    480 m
1 Sawhorse'sDance revolution U 1936 HE 36,03 9 7 8 Johanna Valkama 2005 HVK
2 Siphra's Call Me Breeze N 1984 HE 36,10 2 2 1 Maria Blomster 2006 SFK
3 Siphra's Torpedo Girl N 1926 HY 37,08 9 3 5 Marjo & Juha Tuomaala 2005 SFK
4 Sawhorse's Tequila Sunrise U 1715 HE 37,25 4 2 1 M.Saarinen & Kasv. 2003 SFK
5 Northgate's Northern Lights N 1707 HE 37,37 5 1 1 Hanna & Kari Ukura 2004 OSVKH
6 Sawhorse's Red Snout Dancer N 1944 HE 37,41 3 1 A.&J.Pellinen & A.Hyytiä 2005 SFK
7 Sawhorse's Baileys N 1716 HE 37,69 5 1 E.&M.Aho&Kasv. 2003 SFK
8 Northgate's Fire And Ice U 1800 HE 37,80 7 3 Hanna & Kari Ukura 2004 OSVKH
9 Siphra's Gypsy Eyes N 1733 HE 39,02 5 M.Blomster&B-M.Sundqvist 2002 SFK
10 Sawhorse's Singapore Sling N 1693 HE 39,98 1 1 Merja Ahonen 2003 SFK
11 Sawhorse's Hot Shot U 1736 TU 40,17 2 1 1 K.Differt&S.Hostikka&M.S 2003 SFK
12 Sawhorse's Private Dancer N 1893 HE 40,39 1 Kennel Sawhorse's 2005 SFK
13 Northgate's Lady Starlight N 1717 HE 41,28 2 Hanna Wartiainen 2004 HVK
14 Heidi Sotis Wepuat Usir U 1779 HE 41,79 2       1 Eeva Vuortama 2004 SFK
57 22 15 1 2
ENGLANNINVINTTIKOIRA   HE,HYjaTA kv  30,00  muut 30,30    480 m
1 Rabbit Rush Mocha Cola N 1596 HE 30,59 2 1 1 Kati Tammisalo 2003 PVK
2 Cecile Cheery Fi-It N 1917 HY 32,35 3 2 Joakia Junnila 2005 HVK
3 Estet Classic Velvety Orchid N 1951 HY 32,98 1         Maarit Törn 2005 HVK
6 3 1
IBITSANPODENCO     HE,HYjaTA kv  37,30  muut 37,80   480 m
1 Snout Strange Reality N 1982 HE 36,27 4 4 3 POllikainen & M.Lampinen 2006 SFK
2 Snout Strange Design U 1992 HE 37,39 4 2 A. Pelline & A. Hyytiä 2006 SFK
3 Snout Online Access U 1905 HE 37,70 2 Tiia Rönnberg 2003 SFK
4 Snout Never Heard U 1573 TU 37,72 2 2 Terhi Tirri 2002 SFK
5 Snout Neonlight U 1572 TA 37,84 3         A:Pellinen ja A. Hyyt 2002 SFK
15 6 5
Portualinpodenco kekskikokoinen    
1 Vehkakallion Charlottaa K 1918 TU 46,38 1 1 Päivi Durchman 2005 HVK
2 Vehkakallion Candida / 1996 HE - 1     1   Iiris Mäki-Jaakkola 2005 SPP
2 1 1
SALUKI     HE,HYjaTA kv  34,00  muut 34,50   480 m
1 Dyynien GT Gisele N 1730 HE 32,51 7 6 6 1 Paula Nummelin 2003 HVK
2 Dyynien Hassan Hasna N 1871 TA 32,97 4 4 4 Susanna Valli 2004 HVK
3 Dar El Hindiyas Amira N 1868 HE 33,13 7 4 3 1 1 Pirjo Puttonen 2005 SSaK
4 Kuriirin Empedor May U 1945 TA 33,23 8 5 6 2 Hannu Haapala 2005 SSaK
5 Zarabis Malcolm U 1700 HE 33,66 3 1 2 R. & J. Latva-Rasku 2003 SSaK
6 Dyynien Hassan Hamaidi U 1879 HY 33,68 6 5 Marja Berghäll 2004 HVK
7 Wallaby's Xeer Wi-Ijal N 1889 HY 33,75 11 2 4 1 Ritva & Jari Latva-Rasku 2005 TVK
8 Dyynien GT Gudean U 1782 HY 33,90 8 4 1 1 Janne&Päivi Lehtikangas 2003 SSVH
9 Bony Spector el Razael A 2030 TA 34,01 1 1 0 1900 ulkom
10 Dyynien GT Gizette N 1764 HE 34,04 3 1 Susanna Valli 2003 HVK
11 Tazillah Opal Oriana N 1780 HY 34,18 2 Tuire Kantoluoto 2003 SSaK
12 Kirman Vahid U 1870 MI 34,20 5 3 1 1 Johanna Majoniemi 2004 SSaK
13 Al-Shén Naar El Shaitaan A 2033 HE 34,32 2 2 0 1900 ulkom
14 Asarafi Paiman Du-Rang U 1968 OU 34,38 3 2 2 1 E. Paloma & A. Raappana 2006 OSVKH
15 AsarafiMahir Mubariz U 1582 OU 34,39 2 2 Essi Paloma&Ari Raappana 2002 OSVKH
16 Aziz Qaside N 1450 HE 34,42 6 1 Pirjo & Tanu Savolainen 2000 HVK
17 Tazillah Khanda-Karneol U 2014 HE 34,47 3 1 H.Hurten & A. Wiik 2006 HVK
18 Aziz Uzziah U 1848 HE 34,67 3 1 Sirpa Tavasti 2003 SSVH
19 Bericas Bedar Majan U 1510 HE 34,68 3 Pirjo Puttonen 2001 SSaK
20 Asarafi Oliwer Ba-nava U 1976 HE 34,70 1 Kari Lode 2005 TLO
21 Tazillah Omar Kamran U 1727 HY 34,71 4 Satu Hyvärinen 2003 SSaK
22 Tazillah Kazhireh A 2031 HE 34,94 1 0 1900 ulkom
23 Tasia Eminence U 1696 TA 34,95 2 1 Ritva & Jari Latva-Rasku 2003 TVK
24 Al Khabara Babbar U 1613 HE 34,99 2 1 Pauliina Perheenmies 2003 SSaK
25 Dyanitos Magena N 1989 OU 35,04 2 Päivi Lehtosaari 2005 HVK
26 Kuriirin Evana May N 1929 HY 35,14 2 1 Tuire Kantoluoto 2005 SSaK
27 Dix Dax Ex-Ezmaiz U 1915 HE 35,19 2 1 Niina Käyhkö 2004 TVK
28 Vapours Jedi Qui-Gon A 2032 HE 35,27 2 0 1900 ulkom
29 Ghazal Alfarana Jerry Cotton U 1790 MI 35,77 4 1 1 Pirkko & Kari Kunnas 2003 SSaK
30 Aziz Qadim U 1606 TU 36,32 1 1 Marika Aaltonen 2000 TVK
31 Exlibris Canes Shimbun U 1609 HE 36,74 1 Johannna Majoniemi 2002 SSaK
32 Asarafi Mizaaj N 1967 OU 36,75 2 Essi Paloma 2002 OSVKH
33 Seadis Chakwaina N 1890 TU 36,76 1 Tuula Kero 1900 0
34 Aziz Velayat N 1748 MI 36,99 1 Maija Nissinen 2004 K-SVKK
35 Khayif U'Panthala Saveh N 1838 OU 38,35 3 1 1 Aila&Raimo Kinnaslampi 2003 HVK
36 Al A'lim I'smet Ben Malcolm U 2021 HE - 1       1 Ritva & Jari Latva-Rasku 2006 TVK
119 39 35 5 14
SKOTLANNINHIRVIKOIRA     HE,HYjaTA kv  35,80  muut 36,30   480 m
1 Swordgrove Shannon N 1620 MI 42,60 2 1 1 Eija Kaipainen 2002 SHKK
2 Charbonnel Eli U 1769 MI 44,35 2     1   Eija Kaipainen 2004 HVK
4 1 2
Sloughi     kv HE,HY ja TA 34,00  muut 34,5
1 Elegantin Lehtikulta N 1959 TA 33,88 2 2 1 Tarja Martikainen 2006 HVK
2 Elegantin Lyijylouhos U 1955 HE 34,04 4 1 1 Ulla Mäkinen 2006 HVK
3 Elegantin Liuskekivi N 1995 HE 35,48 1         Kaisa Hytti 2006 HVK
7 3 1
WHIPPET          kv  HE,HY ja TA 33.70  muut 34.00      480 m
1 Sökövintin Agatha N 1671 HY 32,19 3 2 3 Anne & Tarmo Ilves 2004 47,4 W-H
2 Weikotin BB-King Creole U 1797 TA 32,43 2 1 2 Minna & Janne Vekkeli 2005 50,9 SSVK
3 Bimu-Pimu de Castlefinn N 1900 TA 32,70 4 1 4 Sirke Örn & Eeva Salmela 2006 46,8 LL
4 Beschützer Alfred U 1809 TA 32,73 4 2 4 E.Ruusunen & T.Malvisalo 2005 50,8 PVK
5 Sökövintin Öhman U 1657 TA 32,73 3 1 3 Pia Helminen 2003 50,7 HVK
6 Sökövintin CS-Ceville U 1853 TA 32,89 2 1 2 Lea Voutilainen 2005 50,9 LL
7 Sökövintin CS-Cobra U 1856 TA 32,89 3 1 3 Erkki Apo 2005 50,3 HVK
8 MaXwin El Diablo U 1857 MI 32,93 1 1 Maria & Juha Jauhiainen 2005 48,9 PVK
9 Homely Luck's Zephyros U 1759 TA 32,97 1 1 Maria & Juha Jauhiainen 2005 51,0 PVK
10 Sökövintin JX-Besame N 1846 HE 33,01 2 1 1 M.Siltanen & M-L.Foxell 2005 46,7 W-H
11 Goat-Wool's Unikum U 2008 TA 33,14 2 2 M-L. & K. Rönnberg 2005 50,0 0
12 MaXwin Dobri U 1827 TA 33,18 2 1 2 Riitta Suominen 2005 48,2 TVK
13 Hitline's Terminator U 1604 TA 33,19 3 2 3 Maria & Juha Jauhiainen 2003 50,9 PVK
14 Vikkelkint Färiline N 1578 MI 33,38 4 1 2 P&J.Stenroos 2002 46,6 TVK
15 Vikkelkint Filistel N 1579 TU 33,40 1 1 Miro Kaarto 2002 47,5 TVK
16 Paletin Nadine N 1916 TA 33,62 3 3 Suvi Mikkonen 2006 47,9 OSVKH
17 Sökövintin Hugo U 1556 TU 33,64 1 1 1 Jukka & Cheri Laiho 2002 50,9 HVK
18 Homely Luck's Yukon Ultra U 1669 TU 33,64 2 2 M&H. Pitkäkaski 2004 50,3 TVK
19 Sattuman Tuulihattu N 1919 HE 33,66 3 2 Mari & Janne Viinamäki 2006 47,2 LL
20 Iltarusko U 1953 TA 33,67 1 1 1 Anne Mäkinen 2006 51,0 HVK
21 MaXwin Deemax U 1758 HY 33,68 2 1 Thomas Sommardahl 2005 51,0 HVK
22 Ghan Buri Ghan's Felonia N 1942 TU 33,72 1 1 Jari Rossinen 2006 48,0 PVK
23 Lekurin Lifestyle N 1424 TA 33,97 2 Hanna Virtanen 2000 48,0 SSVH
24 of Streamline Nimble Nougat N 1954 HE 34,04 1 Heidi Lehto 2006 45,9 HVK
25 Sökövintin JX-Benito U 1831 TA 34,14 2 Mervi Mäki 2005 49,1 PVK
26 Of Streamline Holy Hazel N 1642 HE 34,40 1 Heidi Lehto 2003 47,7 HVK
27 Softrack Everton U 1723 TU 34,43 1 J.Sinisalo & T.Salminen 2004 50,2 PVK
28 Paletin Nitroninja U 1939 TU 34,52 1 H.Kulmala & E. Piispa 2006 50,5 TVK
29 Gaselle's Get On U 1937 HY 35,37 1 Ida-Maria Björkqvist 2006 50,6 HVK
30 Tiger's Chaos Supa Snoopa U 1804 MI 35,38 2 Virpi Onkamo 2005 49,5 OSVKH
31 Sökövintin JX-Bernadette N 1806 TA 35,93 1 Lotta & Kitte Lampola 2005 46,7 PVK
32 of Streamline Nasty Noodle N 1960 HE 36,09 1 Heli Koskinen 2006 43,1 HVK
33 Sökövintin JR-Desiree N 1999 HE - 1       1 Tarja & Jyrki Seppänen 2006 47,8 HVK
64 15 45 2
WHIPPET     y48 tai y51 cm     kv HE,HY ja TA 33.70  muut 34.00      480 m
1 Bennet aus dem  Gnomenhain U 1641 MI 31,73 3 2 3 Anne Saastamoinen 2003 52,2 SSVH
2 Sökövintin JX-Bounty U 1825 HY 31,98 3 2 3 Laura & Anu Taimioja 2005 52,2 HVK
3 Weikotin BB-King U 1796 TA 32,11 2 1 2 Emmi Ventelä 2005 52,9 W-H
4 Beschützer Brenkku U 1940 MI 32,26 3 2 3 Päivi&Janne Lehtikangas 2006 52,0 LL
5 Jykä v.d.SpaarneMeute U 1858 TA 32,27 2 2 2 Jyrki &Satu Ruotsalainen 2005 52,3 OSVKH
6 Beschützer Al Capone U 1810 HE 32,32 2 2 2 Joona Gynther 2005 53,1 MiViks
7 Homely Luck's Lamborghini U 1972 TA 32,37 3 1 3 Marko & Henna Pitkäkaski 2007 53,6 TVK
8 Weikotin BB-King of Hanka U 1798 TA 32,41 2 2 Lasse & Eeva Salmela 2005 52,8 W-H
9 Dexter aus dem Gnomenhain U 1859 TA 32,46 1 1 Anne Saastamoinen 2005 52,7 W-H
10 Jewgenistajan Remontti-Rellu N 1826 MI 32,47 3 3 Laura Fomin 2004 49,5 SSVH
11 Sökövintin BS-Jaymes U 1603 HE 32,52 4 1 3 Mira Suominen 2002 52,5 HVK
12 Sökövintin JX-Benedictus U 1833 MI 32,58 1 1 Laura Fomin 2005 52,2 SSVH
13 Beschützer Bisse U 1950 TA 32,67 2 1 2 Heikki Mehtonen 2006 55,4 K-SVKK
14 Axrace's Banana Split U 2009 TA 32,72 1 1 K. &  M-L. Rönnberg 2001 53,0 0
15 Beschützer Ariel N 1811 HE 32,99 2 2 Sirpa&Ari Tiihonen 2005 49,5 MiViks
16 Hitlines Twister N 1718 HE 33,09 1 1 Kati Roine 2003 49,5 HVK
17 Sökövintin CS-Ceasar U 1855 TU 33,64 1 1 T.Salminen & J.Sinisalo 2006 54,5 PVK
18 Sökövintin CS-Chanel N 1933 TA 33,85 1 Raija Helminen 2005 50,4 SSVK
19 Tuulikellon Canellaco N 1792 HE 34,08 1         Pekka Rahunen 2004 49,0 W-H
38 14 35