Tuomarinkartano 26-27.2009   järj HVK  
Avoin HVK:n maastomestaruus ja HSKP:n maastomestaruus 2009
Tarkistamattomat
Kilp. Tuomarinkylä   26.9.2009 Country Alkuerä points pos comment
no Nimi / Name S/ikä Ser Titt. Säkä Omistaja / Owner kerho pis sij fin yht sij huom
Puolanvinttikoira
646 Polskis Aprilia N/3,6 Valio EMM-08,CVM-09, SVKLMM-09 Pyykkönen Anne HVK 228 1 236 464 1 SA
956 Emericius Kateri N/2 1 Tuuras Nina & Hämäläinen Lea HVK 207 2 209 416 2 SERTK
539 Polskis Alfa Romeo U/3,6 Valio Hämäläinen Zaida HVK 188 3 3  
549 Polskis Audi TT N/3,6 2 SVKLM-08 Hämäläinen Lea & Tuuras Nina HVK 168 4 4  HSKP-1
Sloughi
1034 Elegantin Lyijyhohde U/3 Matikainen Jukka & Tarja HVK 216 1 220 436 1 SERTK HSKP-1
651 Elegantin Lyijylouhos U/3 4 SVKLMM-09 Mäkinen Ulla HVK 216 1 218 434 2 SA HSKP-2
1026 Sabih Shi'Rayan U/2 Mäkinen Ulla HVK 196 3 3  HSKP-3
650 Elegantin Lehtikulta N/3 1 Matikainen Tarja HVK 192 4 4  
Ibizan Podenco - yhdistelmä
1024 La Reina De Tekoneva D'Snout N/2,3 3 Pellinen Arja & Hyytiä Arvo SFK 221 2 214 435 1 SERTK
742 Rantapummin Aziraphale U/2,5 1 Rajamäki Tanja SFK 224 1 209 433 2 SA HSKP-1
225 Frontrunner's Gazella N/4,6 Valio CVM-08 Rajamäki Tanja SFK 209 4 203 412 3 SA HSKP-2
3271 Snout On´n´Off N/6 Valio Rajamäki Tanja SFK 210 3 170 380 4  HSKP-3
3248 Snout Octoberfest N/6 Valio EM-06, DVM-06 Mansikkamaa Susanna & Kotio Teijo LL 202 5 5  
3296 Snout Online Access U/6 Valio SMM-06,08 , CVM-07 Rönnberg Tiia SFK 197 6 6  
743 Snout Strange Icecake U/3 1 Mansikkamaa Susanna & Kontio Teijo LL 181 7 7  
Silkkivinttikoira
S19 Keva Double M N/1,5 Minna Saarikko SuSVK 231 1 240 471 1 SA
S7 Windspirit Dahlia at Tsaarikon N/3,7 Minna Saarikko SuSVK 225 2 222 447 2 SA
S18 Bon-Zoi's Dutch Dance U/1,9 Tiina Timonen SuSVK 206 4 223 429 3 SA
S2 Seiran Atreyu U/4,5 Eija Achrén SuSVK 213 3 213 426 4 SA
S20 Lassa Double M U/1,5 Gunilla Fager & Minna Saarikko SuSVK 154 5 5  
S9 Sarafias Cassandra N/4,5 Jenni Punttila & kasv. SuSVK 0 -- --  
S15 Sarafias Deanna N/3,5 Marjut Sahrlund SuSVK 0 -- --  
Afgaani  - yhdistelmä
1233 Neliapilan Barokkihelmi N/1,7 1 Lindfors Hannele SA-FA 235 1 242 477 1 SERTK HSKP-1
1032 Yhazin Storm Over Kilimanjaro N/2,3 Järvinen Anu HVK 228 4 222 450 2 SERTK
975 Scaramis Rumour Has It N/2,5 1 Airas Liisa & Suokas Salla SA-FA 232 2 214 446 3 SERTK
836 Yazakhan's Nightingale N/3,5 3 Säe Anja & Juha LL 214 10 227 441 4 SA
1325 Neliapilan Bengalintiikeri U/1,7 Kasvattajat & H. Pakarinen SAFA 219 7 222 441 5 SA HSKP-2
974 Scaramis Relax and Do It U/2,6 4 CVM-09, SMM-09 Airas Liisa SA-FA 231 3 210 441 6 SA
2989 Scaramis Betty Boop N/7,8vet Valio Airas Ami & Liisa SA-FA 217 9 220 437 7 SA
1298 Sheralji Voodoo You Do K/1,7 Kaitala Tiia PVK 219 7 205 424 8 SA
1048 Agha Djari's Who's That Girl N/2,2 Toikka Carita & Ståhlberg Michaela HVK 225 5 173 398 9  HSKP-3
1261 Yazakhan's Trick or Treat N/2,2 Sipola Minna / Anttila Seija SA-FA 223 6 223 10 disk fin.
1125 Yazakhan's Touch Too Much N/2,2 Juvankoski Maarit PVK 204 11 11  
1200 Ingenue Premier Choix U/1,7 1 Heli Kyrönkari & kasv. HVK 201 12 12  
619 Sheralji Dream of Dreams N/4,4 Ängeslevä Satu OSVKH 184 13 13  
3154 Pices Felicia N/7,6vet 1 Koivumäki Terja & Pyry SA-FA 181 14 14  
190 Neliapilan Jazztyttö N/5,1 Valio Havia Arja & Liukkonen Heikki SA-FA 134 15 15  
455 Neliapilan Wesihiisi U/4,1 4 Lehto Anu SA-FA 133 16 16  
865 Antheartica's a Woman of Affairs N/2,6 Lindström Pico HVK 126 17 17  
3030 Neliapilan Uusikuu N/7,5vet 1 Havia Arja & Liukkonen Heikki SA-FA 124 18 18  
1108 Yazakhan's Tornado Ofsouls N/2,2 3 Koponen Sari PVK 97 19 19  
976 Kirman Taisha N/2,2 1 Nousiainen Kirsi SA-FA 0 -- --  
1065 Kirman Thara N/2,2 Tabell Terhi SA-FA 0 -- --  
1124 Yazakhan's Tarot Woman N/2,2 1 Juvankoski Maarit PVK disk -- disk
Englanninvinttikoira - yhdistelmä
5013 Jet`s Because I´m Worth It N/2,6 Iakovleva Svetlana Venä 249 1 255 504 1 SERTK
5014 Navajo dell´Attimo Fuggente N/2 Iakovleva Svetlana Venä 246 2 230 476 2 SA
1013 Azravi's Night Stallion U/2,2 Korhonen Anita HVK 237 3 228 465 3 SA HSKP-1
1076 Azravi's Night And Day N/2,2 Törn Maarit & Myyrä Jari HVK 230 4 206 436 4 SA
814 Another Story Hurry Sundown U/2,5 Forssell Melina HVK 212 5 5  
711 Fionn Clann Jonquil Gleann N/4,4 4 DVM-08 Lappalainen Elina LL 211 6 6  
861 Deixa-me Sonhar N/3,2 1 Junnila Joakia HVK 167 7 7  HSKP-2
Saluki - nartut  
1199 Dyynien Idiz Iara N/1,9 Valli Susanna HVK 249 5 265 514 1 SERTK HSKP-1
736 Eirecogteil´s Qawai Rhea N/2,3 Åhman Heidi SSAK 255 2 254 509 2 SERTK
471 Aziz Yas N/4,6 Silvennoinen Nora HVK 253 3 253 506 3 SERTK HSKP-3
880 Aziz Baji N/2,7 2 Savolainen Pirjo & Tanu HVK 252 4 248 500 4 SA
1040 Zarabis Najat N/2,1 1 Käyhkö Raija & Latva-Rasku Ritva & Jari PVK 247 6 252 499 5 SA
383 Kirman Vidya N/5,1 2 Lyyra-Westerlund Pirjo SSAK 244 8 243 487 6 SA
5012 Basarat Karim Cleopatra N/1,6 Smolyaninov Dmitry RUS 231 11 252 483 7 SA
3309 Desierto Belleza Afelpada N/6,2vet Marttila Satu SSAK 243 9 229 472 8 SA
1207 Asarafi Paiyam-Baz N/3 Rautavuori Iiro & Kristo TVK 247 6 220 467 9 SA
1063 Asarafi Qudsiya Onyx N/2,2 Kullas Laura SSAK 231 11 235 466 10 SA
1331 Hadayan Maxima N/1,6 Lundström Raija & Mäkelä Susanna SSAK 222 13 203 425 11 SA
355 Dyynien Hassan Hasna N/4,9 Valio CVM-07;DVM-07, SMM-09 Valli Susanna HVK 256 1 131 387 12  
440 Dyanitos Magena N/4,4 Valio Lehtosaari Päivi HVK 243 9 63 306 13  
492 Wallaby's Yolanda as-Sira N/3,9 Blomqvist Marja & Aki SSAK 213 14 14  Luopui fnaalista
1158 Tazillah Janna Jawaydah N/3,2 1 Hyvärinen Satu SSAK 200 15 15  
168 Al-Yasamin Azhara N/5,8 Valio Rodriquez Tumelius Laura HVK 196 16 16  
3302 Vapours Jedi Leia N/5,9 4 Barman Anna SSAK 191 17 17  
852 Tazillah Iran Taraneh N/2,5 Hyvärinen Satu SSAK 173 18 18  
41 Al-Yasamin Ameena N/5,8 Valio CVM-06 Lappalainen Heidi & Kuusela Sanja SSAK 170 19 19  
744 Tazillah Khayr-Un-Nisa N/3,3 2 Jokinen Riikka & Hyvärinen Satu LL 136 20 20  
2831 Abu Hakim Irfaan N/8,7vet 3 DVM-04 Sahrlund-Silvennoinen Nina SSAK 132 21 21  
2933 Edisova Be-L-Axass N/8,4vet 1 Pasanen Laura Elina SSAK 39 22 22  
878 Kiiturin Arous N/2,7 Seppänen Tarja HVK 10 23 23  
214 Asarafi Nasima Al Amiir N/5,4 Holm Sonja SSAK 0 -- --  
789 Dyanitos Niniel N/3,3 Sjöman-Rönn Inga-Lill & Rönn Peter LVKH 0 -- --  
1112 Dyynien Idiz Iraida N/1,9 Lehto Mia SSAK disk -- disk
772 El Hamrah Chamed N/3,2 Vesala Katja & Tuomas HVK disk -- disk
1168 Eirecogteil's Qawai Creusa N/2,3 Sahrlund Jenni & Marjut HVK   luopui
Saluki - urokset  
1277 El Hamrah Dahir Ibn Samr U/2,8 Kohtamäki Elisa & Kimmo HVK 251 2 258 509 1 SERTK HSKP-2
664 Tazillah Laylim Lamarr U/4,2 1 Rönkkö Tuula & Roth Sarah SSVH 247 3 260 507 2 SERTK
796 Al A´lim I´smet Ben Malcolm U/2,9 Valio CVM-09 Latva-Rasku Ritva & Jari TVK 264 1 228 492 3 SA
1258 Dabka's Gibson U/3,4 1 Salmi Suvi & Koskinen Antti SSAK 234 7 241 475 4 SERTK
1020 Dyynien Idiz Imran U/1,9 Berhäll Marja HVK 238 6 235 473 5 SA
663 Tazillah Nabi Barraq U/5,4 Rönkkö Tuula SSVH 224 10 241 465 6 SA
885 Tazillah Khanda-Karneol U/3,3 1 Hurten Heidi & Wiik Alexander HVK 231 8 217 448 7 SA
882 Tazillah Khair-ul-Bashar U/3,3 Kuukka Satu SSAK 229 9 45 274 8  
415 El Hamrah Zam Zammah U/4,8 Karakorpi Kalle & Miilunpohja Pirjo SSAK 241 4 241 9 disk fin.
1238 Kiiturin Asser U/2,7 Soukka Tuuli SSAK 241 4 241 10 disk fin.
78 Asarafi Nabonassar U/5,4 1 Pikkarainen Minna & Kari SSVH 211 11 11  
1054 Dyynien Idiz Ilaah U/1,9 Salovaara Leena & Jukka SSAK 209 12 12  
749 Cottonore Eclipse U/3,4 Honkanen Helena & Aaltonen Pertti SSAK 192 13 13  
36 Kehailan Gandalf the Grey U/5,8 Pellikka Katja SSAK 174 14 14  
1147 El Hamrah Chaimek-Shir U/3,2 Brotherus Milette & Madsen Ken SSAK 164 15 15  
2897 Edisova Baz-Jar U/8,4vet 2 Honkanen Helena & Aaltonen Pertti HVK 147 16 16  
409 Kirman Wajih U/4,6 Turtinen Riitu & Kovala Jarkko SSAK 40 17 17  
3073 Abu Hakim Jawad U/6,9vet 3 Leskinen Mirja-Leena HVK disk -- disk
932 Asham U/3,5 Holm Sonja SSAK disk -- disk
325 Dix Dax Ex-Ezmaiz U/5,5 1 Käyhkö Niina TVK disk -- disk
1142 Eirecogteil's Qawii Tityas U/2,3 Leskinen Mirja-Leena SSAK disk -- disk
Italianvinttikoira
1236 Tarumetsän Pienet Jäljet N/1,6 36,0 Ukkola Liisa & Vuoti Sauli SIC 106 1 1
283 Mirondan Casilda N/4,7 37,1 Vikman Niko & Inka HVK 101 2 2  
1084 Oodi N/2,2 31,0 Hämäläinen Päivi HVK 0 -- --  
Italianvinttikoira   >38 cm
785 Soltar's Gold N/2,7 Valio SVKLMM-09 39,2 Mäntysaari Marianne & Miia LV 239 1 265 504 1 SA
1224 Fiona Di Casa Bresars N/2,5 39,2 Riikonen Saara & Teerikorpi Joonas SSVH 143 2 2  
822 Northgate's Cool Water U/3 41,5 Merve Sari SIC 116 3 3  
Whippet - nartut
1005 Paletin Rockin Bell N/2,2 1 46,9 Oljemark Anne W-H 256 1 242 498 1 SERTK HSKP I
1111 Zaphira v.d. Spaarne Meute N/1,8 45,8 Salmela Eeva & Lasse LL 252 2 240 492 2 SERTK
877 Sökövintin JR-Desiree N/3,1 1 47,2 Seppänen Tarja & Jyrki HVK 251 3 240 491 3 SERTK
1330 Sökövintin CD-Ewanda N/2,4 47,2 Siltanen Marjaana & Foxell Marja-Liisa HVK 239 8 249 488 4 SA HSKP II
1061 Sökövintin CD-Espresso N/2,4 1 46,7 Roine Kati HVK 243 6 242 485 5 SA
1194 Paletin Rainbow N/2,2 46,3 Syrjänen Emmi HVK 230 12 247 477 6 SA
1113 Pikkuneidin Born To Be Wild N/2,1 1 45,4 Lampola Kitte & Sakari PVK 236 9 239 475 7 SA
701 Sökövintin April N/5,5 1 45,7 Forsstén Jari HVK 245 5 215 460 8 SA
244 Pikkunokan Chamade N/5,1 1 47,4 Salomäki Sonja K-SVKK 231 11 221 452 9 SA
980 Lekurin Ettan N/2,3 45,6 Törmänen Helena xx 224 14 221 445 10 SA
108 Softrack Evelyn N/5,4 Valio 45,7 Hakala Anu PVK 221 15 222 443 11 SA
954 Jagodas Girouette N/2,7 45,5 Räikkönen Tiina xx 201 17 240 441 12 SA
1033 Sökövintin CD-Enne N/2,4 3 46,2 Kemppinen Salla W-H 230 12 207 437 13 SA
590 Sökövintin JX-Belamy N/4,5 46,8 Kemppinen Salla W-H 201 17 223 424 14 SA
422 Pipsqueak It Is Magic of Mysk N/5 46,0 Varila Anna HVK 211 16 205 416 15 SA
799 Of Streamline Nasty Noodle N/2,8 2 43,1 Koskinen Heli HVK 233 10 143 376 16  
585 Refined Show Stopper N/3,7 47,6 Kero Heidi HVK 241 7 95 336 17  
973 Sökövintin CD-Elvira N/2,4 2 48,0 Forsstén Jari HVK 250 4 250 18  
390 Bonnywapit AtleastI´mcute N/4,8 3 47,5 Sorri Reetta HVK 197 19 19  
445 Sökövintin CS-Cheetah N/3,9 1 47,0 Wiikinkoski Meri xx 120 20 20  
1155 Sökövintin EB-Fila N/1,5 45,8 Kero Heidi HVK disk -- disk
Whippet - urokset
1156 Pikkuneidin Born To Fly U/2,1 1 50,9 Koikkalainen Anne & Matti PVK 239 7 259 498 1 SERTK
1070 Tarumetsän Pelle Peloton U/2,2 1 49,4 Liinamo Anna-Elisa HVK 247 2 242 489 2 SERTK
993 MaXwin Fico U/2,9 3 48,3 Brännare Vappu HVK 247 2 241 488 3 SA HSKP III
564 Sökövintin CS-Cobra U/3,9 2 50,0 Apo Erkki HVK 250 1 229 479 4 SA
623 Sattuman Toivonkipinä U/3,4 50,7 Turunen Reine HVK 237 8 240 477 5 SA
950 Paletin Rapidfire U/2,2 49,9 Lautala Merja & Jorma PVK 244 4 230 474 6 SA
1099 Besties Lepakkomies U/2 1 48,4 Jäppinen Taru HVK 228 10 241 469 7 SA
1118 MaXwin Fabio U/2,9 1 SMM-09 47,8 Torri Riitta W-H 243 5 220 463 8 SA
232 Tuulikellon Coco U/4,9 Valio EM-06, CVM-09 48,5 Tuominen Tiina SSVK 242 6 177 419 9 SA
826 Iltarusko U/3,2 2 50,9 Mäkinen Anne HVK 215 11 202 417 10 SA
659 Gaselle's Get On U/3,2 2 50,4 Björkqvist Ida-Maria HVK 232 9 152 384 11  
380 Tarumetsän Talvitiikeri U/4,7 50,9 Haapanen Ilona PVK 157 12 12  
1313 Trollsångens Filippo Colonna U/1,4 50,7 Siponmaa Susanne & Jani HVK disk -- disk
Whippet narttu >48cm , (N) bitches
1253 Jewgenistajan Pala-Peli N/1,8 49,4 Fomin Laura SSVH 240 3 242 482 1 SERTK
977 Lekurin Express N/2,3 49,8 Fomin Laura SSVH 243 1 220 463 2 SA
1192 Finlandia aus dem Gnomenhain N/1,4 48,6 Seppänen Lotta & Teemu K-SVKK 218 5 234 452 3 SA
222 Tuulikellon Canellaco N/4,9 Valio CVM-09 49,0 Rahunen Pekka W-H 237 4 213 450 4 SA
576 Silentkaze Crown of Jewels N/3,5 2 49,1 Salomäki Sonja K-SVKK 216 6 208 424 5 SA
1222 Play A While Iittala N/1,8 48,9 Järvelä Eila W-H 242 2 242 6 disk fin.
3232 Pipsqueak Hyvä Bore N/6,1vet 48,6 Järvelä Eila W-H 191 7 7  
391 Bonnywapit Alottaattitude N/4,8 49,7 Gustafsson Johanna TVK 159 8 8  
Whippet uros >51cm , (U) males
1000 Macarenan Pikajuna U/1,9 2 52,9 Toivanen Tea W-H 258 1 259 517 1 SERTK
1221 Gaselle's Top Spin K/1,5 1 53,9 Leinonen Marjo W-H 258 1 247 505 2 SERTK
1311 Pipsqueak Onnenlantti U/1,5 51,9 Mikkonen Anna HVK 251 3 239 490 3 SA
1273 Gaselle's Tiger Woods U/1,5 53,0 Björkqvist Ida-Maria HVK 246 4 243 489 4 SA
1310 Gaselle's Top Shot U/1,5 53,3 Aho Tellervo HVK 236 7 248 484 5 SA
854 Razamanaz Fade to Black U/3,4 53,1 Seppovaara Hanna W-H 237 5 243 480 6 SA
1299 Sopisco Bagheera U/1,6 52,4 Koponen Tuua W-H 234 8 238 472 7 SA
903 Dusilla Armani Suit U/4,2 53,8 Siponmaa Susanne HVK 228 10 243 471 8 SA
904 Pojanrinteen Triton U/2,5 52,5 Siponmaa Susanne HVK 230 9 233 463 9 SA
892 Softouch Fasterthanu U/2,5 56,1 Turunen Tuula & Toivonen Marjut HVK 237 5 222 459 10 SA
1086 Play A While Fazer U/1,8 53,1 Pohjanvirta Tarja SSVH 214 11 11  
333 Weikotin BB-King of Hanka U/4,5 3 SMM-07 52,8 Salmela Eeva & Lasse W-H 211 12 12  
922 Monetblue U/3 55,5 Sandqvist Anita HVK 205 13 13  
Portugalinpodengo keskikokoinen - yhdistelmä
970 Caramelo U/2,5 Valio Fellman Mimori SPP 245 1 246 491 1 SA HSKP I
938 Vehkakallion Daniela N/2,3 Durchman Päivi HVK 40 2 2  
Basenji - yhdistelmä
1109 Dakarai Pillow Talk N/1,7 1 Tervalammi Kati & kasvattaja SUBA 252 1 236 488 1 SERTK HSKP I
1059 Dakarai Au Chocolat U/1,8 Haaslahti Kerttu SUBA 223 3 254 477 2 SA HSKP II
1047 Furahan Tiika M'Toto U/1,9 1 Villberg Kirsi & Salomäki Päivi SUBA 225 2 230 455 3 SA
1092 Sonbar's Tom Terrific for Ajibu U/1,9 4 Billings Erja & Anttila Marjukka SUBA 215 4 210 425 4 SA
1292 Furahan Kito Kwazi U/5,8 Frey Laura SUBA 203 5 5  HSKP III
3089 Furahan Haijambo Daima N/8,3vet 3 Sundell Sara & Lehtoranta Tanja SUBAK 193 6 6  
1107 Klassic's Daydream Believer U/1,8 Vesterinen Tiina & Anttila Marjukka SUBA 190 7 7  
484 Dakarai Jamili Sharab N/3,7 Valio  SMM-08 Lehtoranta Tanja & Sundell Sara SUBA 169 8 8  
262 Ajibu Chi Chiquitita N/4,8 2 Laasonen Kaisa SUBAK 115 9 9  
Cirneco dell’ Etna  - yhdistelmä
767 Vespinja's Cara Mia Iosono N/3,2 1 Skurnik Kenneth & Luomanmäki Inka & Erja SIC 230 1 217 447 1 SERTK HSKP I
837 Iosono Qualitativo U/2,7 3 CVM-09 Carena Rebekka & Ville SIC 183 2 2  HSKP II
Portugalinpodengo pieni - yhdistelmä
915 Gaspar da Flor D'Esteva U/2,4 2 Määttä Mea & Hynynen Tuija & Fellman Mimori SPP 230 2 248 478 1 SA HSKP I
1278 Sandeisan Erudito U/3 Räsänen Anna SPP 226 4 238 464 2 SERTK HSKP II
1284 Mimoso do Vale do Juiz U/1,4 Vuori Virpi & Kujala Hanna-Leena & Fellman Mimori SPP 245 1 214 459 3 SA HSKP III
847 Tähtitaivaan Helmi N/2,6 Valio  SMM-08, CVM-09 Ridanpää Maaret LL 227 3 218 445 4 SA
1285 Kirmix Pico U/2 Tunkelo Aino SPP 226 4 226 5 disk fin.
1127 Sandeisan Galanteador U/1,5 Autio Anna SSVH 35 6 6  
251 Belmix Chinfrim U/6,5vet Tamminen Tiia xx 25 7 7  
479 Jane do Vale do Cutileiro N/3,7 1 Sandholm Eija SPP 20 8 8  
1211 Sandeisan Gengibre N/1,5 Hietakari Sari SPP 19 9 9  
1204 Viva Finlandia Do Vale Negro N/1,7 Stoor Merja & Antti & Forssell Melina HVK 10 10 10  
Skotlanninhirvikoira - yhdistelmä
607 Blixten The Great Scott K/3,7 2 SVKLMM-09 Arhima I. & Oinoinen K. & Arhima-Oinonen M-L LL 234 1 208 442 1 SERTK
1071 Manticorns Jasmine N/1,8 Kaipainen Eija SHKK 198 2 201 399 2  HSKP I
Irlanninsusikoira - yhdistelmä
669 Wolfmann Nenagh N/4,9 Valio Pervilä Kristiina LL 241 1 241 482 1 SA
326 Wolfmann Negredo U/4,9 Valio EMM-08, CVM-09 Vildén Mia & Pesonen Jorma LL 232 2 211 443 2 SA
712 Siofra's Endless Summer N/2,2 Hirn Susanna LL 95 3 3  
1216 Fernmark Labyrinth N/1,7 Partinen Taru HVK 86 4 4  
327 Ethneanibhaloir N/5,4 4 Vildén Mia & Pesonen Jorma LL 80 5 5  
431 Bushmills N/4,2 1 Tuhkio Arja LL 68 6 6  
1101 Siofra's Flash Dance N/2,3 Kontio Aija & Kaunisto Jarno HVK 51 7 7  
1324 Caoinfathach Amadan U/1,8 Vane-Tempest Minnie LL 45 8 8  
1291 Mami's Beardie Ladonna N/1,6 Pirttilahti Hanna LL 11 9 9  
1014 Siofra's Wolfmann Fairy N/2,3 Vildén Mia & Pesonen Jorma LL disk -- disk
Faaraokoira - yhdistelmä
399 Siphra's Torpedo Girl N/4,7 Valio SMM-08-09, EMM-08, CVM-09 Tuomaala Marjo SFK 245 2 238 483 1 SA HSKP I
1260 Antonio B. Arsinoé U/2,2 Lehtonen Tiina & Sundqvist Britt-Marie SFK 248 1 232 480 2 SERTK
1237 Sawhorse's Just Shoot Me N/1,7 2 Valkama Johanna SFK 239 3 220 459 3 SA HSKP II
924 Enigma Seeking Perfection U/2,6 Puljujärvi Meiju & Koivisto Ari SFK 228 5 217 445 4 SA
121 Sawhorse's Singapore Sling N/5,8 Ahonen Merja SFK 239 3 3  HSKP III
923 Siphra's Things Goin'On K/3,7 1 Puljujärvi Meiju & Koivisto Ari SFK 206 6 6  
27 Sawhorse's Bristol Cream N/5,8 Differt Krista & Hostikka Sara & Saarinen Marika SFK 204 7 7  
329 Sawhorse's Lord of the Dance U/4,7 2 Aaltonen Linda SFK 171 8 8  
359 Sawhorse's Dance Revolution U/4,7 1 Valkama Johanna HVK 0 9  
Venäjänvinttikoira - yhdistelmä
1055 Aatu U/1,9 3 Vehkasalo Erja & Joni SBK 243 2 252 495 1 SA
953 Of Golden-West Heartydimitroff U/2,5 Titoff Heidi & Tarkiainen Lauri HVK 244 1 207 451 2 SERTK
1037 Anna-Su Wladimir U/2,2 1 Sydänmäki Tanja SSVK 197 3 3  
1056 Anselmi U/1,9 Vehkasalo Erja & Joni SBK 149 4 4  
199 Zola iz Razdolia N/5,4 Flytström Tiina HVK 126 5 5  
912 Lynx Madly in Love N/2,8 Kivinen Anu & Vilva Nora HVK 91 6 6  
931 Coverdale's Karelia N/3,6 1 Pihlajamäki Paula xx 87 7 7  
706 Of Golden-West Fuuga U/3,4 Järvelä Maritta HVK 71 8 8  
679 Of Golden-West Felicita N/3,4 Kivinen Anu HVK 55 9 9  
705 Of Golden-West Fedja U/3,4 Järvelä Maritta HVK 20 10 10  
441 Rajalinjan Hulda Hacnika N/4,1 1 Paasinummi Suvi & Harri LL 0 -- --