DVM & VMM + AVO    21-22.5.2001 JYVÄSKYLÄ Vesanka  K-SVKK
Kaksipäiväinen, koiramäärältä suuri koe. Järjestelyt tehty ennalta hyvin huolellisesti. Henkilökuntaa riittävästi ja toiminta kokeen aikana
hyvin osaavaa ja tehokasta. Ennalta tehty aikataulu oli liian pitkä ja koe saatiin molempina päivinä suoritettua huomattavasti aikaisemmin, s
unnuntaina oli runsaasti poissaoloja mikä nopeutti aikataulua.
Rata sama molempina päivinä, pituus n. 600m; finaalirata alkuerärata käännettynä pienin muutoksin. Rata oli "juostava"; pellon pinta kuiva ja melko tasainen, ruohon pituus 10 cm.
Kokeen aikana toiminta hyvin sujuvaa, nopeaa ja asiallista.
Olen hyvin tyytyväinen kerhon järjestelyihin ja toimintaan kokeen aikana.
Hieno viikonlopun koiratapahtuma! ylit. Seija Kotti-Rantala
lauantaina 139 koiraa, kilpailut kestivät alle 8 tuntia
 
Kilp.     21.5.2011 Country Alkuerä points pos comment
no Nimi / Name S/ikä Ser Titt. Säkä Omistaja / Owner kerho pis sij fin yht sij huom
Silkkivinttikoira - Yhdistelmä - Derby
S19 Keva Double M N/3,1 Minna Saarikko SuSVK 260 1 262 522 1 SA
S20 Lassa Double M U/3,1 Gunilla Fager & Minna Saarikko SuSVK 208 2 225 433 2 SA
Ibizan Podenco - Yhdistelmä - Derby
1631 Snout Hard Lovin Rose K/2,9 2 Karhumaa Satu SFK 238 1 239 477 1 SERTK DVM -11
1269 Special Acres' Spanish Eyes de Tekoneva N/3,2 3 Taulo Minnamari & Mansner Erkki SFK 212 2 202 414 2 SA
1097 Snout Wring That Rose U/2,9 3 Soininen Kati HVK 190 3 3  
Cirneco dell’ Etna  - Yhdistelmä
805 Vespinja's Cardamone N/4,8 4 SVKLMM-09 Varonen Mari K-SVKK 213 1 218 431 1 SERTK KVA-M
1878 Vespinja's Must Be Good N/1,4 Lampela Marjo SSVH disk -- disk
Cirneco dell’ Etna - Yhdistelmä - Derby
1592 Vespinja's Europa N/2,6 2 Peltola Annikki OSVKH 245 1 239 484 1 SERTK DVM -11
1593 Vespinja's Eris N/2,6 1 Peltola Annikki OSVKH 222 2 241 463 2 SA
Cirneco dell’ Etna - Yhdistelmä - Veteraani
3142 Vespinja's Azalea N/8vet Valio SVKLM-05 ,CVM-06, DVM-06,VMM-09 Peltola Annikki OSVKH 216 1 231 447 1 SA VMM -11
3238 Vespinja's Apollo U/8vet Valio SVKLM-06 Pöllänen Janne TVK 210 2 210 420 2 SA
119 Kimblewick Judith N/7,1vet Valio DVM-07;VMM-10 Peltola Annikki OSVKH 195 3 3  
Italianvinttikoira - Yhdistelmä
1590 Unicus Feritte Bugsy U/2,4 4 SVKLMM-10 37,8 Lehtonen Kirsikka PVK 244 2 250 494 1 SERTK KVA-M
524 Tarumetsän Sydänyön Ritari U/5,3 1 35,1 Liius Mirve PVK 248 1 237 485 2 SA
257 Pumpkin Houplos U/6,6vet 35,9 Liius Mirve PVK 136 3 3  
Italianvinttikoira - Yhdistelmä - Derby
1699 Vilpertin Danza N/2,4 2 38,0 Kiuru Taru & Lindberg Päivikki SIC 255 1 262 517 1 SERTK DVM -11
1708 Vilpertin Contessa N/2,8 36,7 Riikonen Saara SSVH 230 2 254 484 2 SA
Portugalinpodengo pieni - Yhdistelmä
1678 Caramelon Best in Show N/2,4 1 Suumäki Riitta & Heikki SPP 250 1 259 509 1 SERTK
1838 Encautom's Circus Maximus N/1,8 Riikonen Maisa & Häsä Jari SPP 108 2 2  
Portugalinpodengo pieni - Yhdistelmä - Derby
1316 Hirsituvan Hymyhuuli N/2,9 Harlamow Sari SSVH 0 -- --  
1127 Sandeisan Galanteador U/3,1 3 Autio Anna SSVH 109 1 1  
Faaraokoira - Yhdistelmä
1848 Mesmerizing Velocity of Light U/2,3 Niittymäki Elisa & Nygren Jesse SFK 242 1 240 482 1 SERTK
1948 Mesmerizing Man After Midnight U/2,3 Moring Ann SFK 233 3 241 474 2 SA
1772 Mesmerizing Million Dollar Baby N/2,3 1 Moring Ann SFK 227 4 237 464 3 SA
1894 Mesmerizing Virtual Reality N/2,3 Jassey Satu SFK 235 2 229 464 4 SA
1869 Sawhorse's Party On U/1,8 Riskilä Elina & Korpiaho Kalle HVK 220 6 239 459 5 SA
1793 Pareesa Bersha Sat Ella N/2,4 1 Kanerva Adele SFK 223 5 230 453 6 SA
Faaraokoira - Yhdistelmä - Derby
1265 Sawhorse's Shooting Sparks U/3,4 1 Murto Salla & Valkama Jesse SFK 232 1 232 464 1 SERTK DVM -11
1333 Pareesa Aton Sa Ruu U/2,9 Kanerva Emilia & Halme Jarno SFK 231 2 227 458 2 SA
1467 Northgate's Fashion Icon N/3,1 1 Suuronen Heli PVK 202 4 4  
1297 Sawhorse's Shoot Straight U/3,4 2 Kolehmainen Sanna & Ruotsalainen Antti SFK 214 3 3  
Faaraokoira - Yhdistelmä - Veteraani
895 Siphra's Hunting Girl N/7,2vet Valio CVM-10 Moring Ann SFK 240 1 238 478 1 SA VMM -11
359 Sawhorse's Dance Revolution U/6,3vet 2 Valkama Johanna HVK 227 2 169 396 2  
26 Sawhorse's Baileys N/7,5vet 1 SMM-05 Aho Elina & Mikko SFK 206 3 3  
329 Sawhorse's Lord of the Dance U/6,3vet 3 Aaltonen Linda SFK 137 4 4  
Afgaani  - Yhdistelmä
1811 Yhazin Freelancer U/2 Fast Maud & Sofia SA-FA 245 1 228 473 1 SERTK
1903 Xaga's Narcissa Malfoy N/2,3 Räty Annika SSVH 231 4 240 471 2 SA
1231 Papatazin Pulp Fiction U/4,2 4 SMM-10 Kerkkänen Maria & Räikkönen Jarkko TVK 239 2 216 455 3 SA
836 Yazakhan's Nightingale N/5,2 3 Säe Anja & Juha LL 239 2 211 450 4 SA
666 Hienohelman Jade N/5,3 Veteli Anna-Leena OSVKH 207 5 5  
976 Kirman Taisha N/3,8 1 Nousiainen Kirsi SA-FA 129 6 6  
1850 Alphaville's Carbon Copy N/1,7 Räsänen Molla K-SVKK 0 -- --  
Afgaani  - Yhdistelmä - Derby
1549 Hienohelman Opal N/2,5 2 Österblad Helena LVKH 253 1 245 498 1 SERTK DVM -11
1519 Hienohelman Ocarina N/2,5 Veteli Anna-Leena OSVKH 238 2 228 466 2 SA
1233 Neliapilan Barokkihelmi N/3,4 4 Lindfors Hannele SA-FA 219 5 231 450 3 SA
1619 Pices Golden Grimaldi U/2,5 Laakkonen Minna & Petri SA-FA 219 5 209 428 5 SA
1256 Sheralji B Witched Miss N/3,1 2 Järvinen Anu & Hyppönen Tanja HVK 226 4 177 403 5 SA
1779 Zagorias Naughty Gal N/2,8 Ängeslevä Satu HVK 228 3 157 385 6  
1195 Neliapilan Balettitanssija N/3,4 Melkko Taru-Liisa HVK 215 7 7  
1332 Neliapilan Bilehile N/3,4 Säe Anja & Jenna LL 0 -- --  
1620 Pices Golden Galax U/2,5 1 Laakkonen Minna & Petri SA-FA disk -- disk
Afgaani  - Yhdistelmä - Veteraani
331 Nabila´s Koh-I-Noor N/7,3vet 1 Nousiainen Marjo SA-FA 229 1 230 459 1 SERTK VMM -11
218 Scaramis Lemon Light N/6,8vet Melkko Taru-Liisa SA-FA 192 2 196 388 2  
209 Kultapiiskun Ada N/6,6vet 4 SMM-07 Markkanen Tarja & Pekka TT 183 3 3  
424 Nabila´s Khan U/7,3vet Jokilahti Sanna OSVKH 148 4 4  
Basenji - Yhdistelmä
1663 Avongara Asuma U/3,6 1 Myyryläinen Helena SSVH 263 1 230 493 1 SERTK
1831 Ajibu Great Balls of Fire U/1,5 Billings Erja & Anttila Marjukka SUBA 222 4 243 465 2 SA
526 Ajibu Dixie Rose N/5,5 Valio CVM-08,09,10 DVM-08 Valkama Laura & Anttila Marjukka SUBA 232 2 231 463 3 SA
1910 Ajibu Hungry Heart N/1,5 Eronen Satu & Petri & Anttila Marjukka SUBA 231 3 217 448 4 SA
1888 Ajibu Great Expectations N/1,5 Valkama Laura & Anttila Marjukka SUBA 202 5 5  
935 Ajibu Ebony Eyez U/4,5 Valio DVM-09 Taipalus Tanja LL 168 6 6  
1044 Dakarai All Fudgey N/3,5 Rautalin Sirkka SUBA 152 7 7  
1809 Kanjaras Wish Upon A Star N/1,4 Rautalin Sirkka SUBA 10 8 8  
Basenji - Yhdistelmä - Derby
1567 Ajibu Farm Girl N/2,5 Purho Sari SUBA 248 1 237 485 1 SERTK DVM -11
1131 Dakarai Pins N'Needles N/3,4 1 Lindell Marja & Virta Hannu SUBA 228 3 242 470 2 SERTK
1633 Hanishan Quiet Zone U/2,6 Joronen Hanni SUBA 243 2 227 470 3 SA
1109 Dakarai Pillow Talk N/3,4 3 SMM-10 Tervalammi Kati & kasvattaja SUBA 216 6 246 462 4 SA
1555 Ajibu Feelin' Good U/2,5 4 Jalonen Tuula & Säde SUBA 220 5 227 447 5 SA
1632 Hanishan Reveal the Mystery N/2,5 2 Joronen Hanni SUBA 227 4 164 391 6  
1045 Dakarai Pick a Flick N/3,4 2 Rautalin Sirkka SUBA 206 7 7  
1647 Hanishan Que Sera Sera N/2,6 1 Suokas Elina SUBA 206 7 7  
1658 Hanishan Quantum of Solace U/2,6 Martikainen Mirga PVK 200 9 9  
1523 Ajibu Foolish Heart N/2,5 1 Kortelainen Sanna & Anttila Marjukka HVK 186 10 10  
1651 Perrada Unican Dancing Manatee N/2,5 Koivula Markku LL 159 11 11  
Basenji - Yhdistelmä - Veteraani
1292 Furahan Kito Kwazi U/7,4vet 2 Frey Laura SUBA 238 1 225 463 1 SERTK VMM -11
3250 Ajibu Billie Jean N/7,5vet Kortelainen Sanna HVK 135 2 2  
Whippet - Nartut
1133 Besties Lumpeenkukka N/3,6 3 44,2 Katalkin Tiina K-SVKK 253 2 262 515 1 SERTK
1800 Tuulikellon Dinaco N/1,6 45,6 Rantanen Marjo K-SVKK 262 1 251 513 2 SA
1909 Hippiäisen Elovilja N/1,8 46,2 Koskela Tanja K-SVKK 247 3 225 472 3 SA
1686 Gaselle's Bed of Roses N/2 45,5 Asikainen Elina SSVH 237 4 233 470 4 SA
566 Bimu-Pimu de Castlefinn N/5,1 1 46,8 Örn Sirke & Salmela Eeva LL 217 5 5  
1887 Tiger's Chaos Nonstop Plaudite N/1,6 45,2 Jutila Pirjo & kasvattaja MOSH 211 6 6  
1033 Sökövintin CD-Enne N/4 3 46,2 Kemppinen Salla W-H 207 7 7  
466 Ringmore Chapter and Verse N/5,5 1 47,0 Suojärvi Anna SSVK 165 8 8  
Whippet - Urokset
1900 Jango V. Arkadi U/2 48,2 Pitkäkaski Marko & Henna TVK 251 2 246 497 1 SERTK
1722 Sattuman BJ-Jermu U/1,9 1 49,5 Örn Sirke & Pentti LL 252 1 244 496 2 SERTK
1644 Luminuolen Brokki U/2,2 47,5 Näsi-Vimpari Pia OSVKH 246 3 240 486 3 SA
763 Nebtunuksen Beyond Biceps U/4,8 2 50,5 Seppänen Lotta & Teemu K-SVKK 226 7 258 484 4 SA
1449 Tarumetsän Peter Pan U/3,8 50,2 Hytönen Jukka K-SVKK 237 4 238 475 5 SA
1919 Frontrunner's Top Priority U/2 49,8 Keronen Minna W-H 227 6 232 459 6 SA
570 Noble Nelly's One Rumba U/5,1 2 48,1 Kohtalo Anne OSVKH 228 5 231 459 7 SA
1637 Nightjar U/4,5 1 49,9 Collan Maiju W-H 226 7 226 452 8 SA
1639 Quantumleap U/2,4 1 50,5 Collan Maiju W-H 224 9 9  
1070 Tarumetsän Pelle Peloton U/3,8 3 49,8 Liinamo Anna-Elisa PVK 200 10 10  
1715 Lionheart U/4,5 1 50,8 Montonen Petriina K-SVK 188 11 11  
802 Biswhip's Dumas U/4,2 49,6 Lähdesmäki Eija MOSH 168 12 12  
1128 Besties Lakupekka U/3,6 47,2 Niemi Hanna & Hovisto Juha PVK 132 13 13  
Whippet - Yhdistelmä - Derby
1180 Sökövintin EB-Fox U/3,2 Valio 50,3 Lautala Merja & Jorma HVK 252 1 256 508 1 SA DVM -11
1556 Kiiturin NN-Black Pearl N/2,8 2 45,8 Salovaara Maija PVK 244 3 242 486 2 SERTK
1174 Puhurin Zaphire N/3,1 4 CVM-10 47,1 Huotari Nina K-SVKK 246 2 238 484 3 SERTK KVA-M
1544 Pikkunokan Bedazzled N/2,9 1 45,5 Halonen Suvi K-SVKK 233 5 243 476 4 SA
1636 Zaraque's Heart of Gold U/2,5 1 50,2 Lonnakko Heidi W-H 239 4 230 469 5 SA
1493 Infamous Calormene Dawn N/2,6 47,4 Suojärvi Anna SSVK 232 6 223 455 6 SA
1488 Of Streamline Lazy Lizard U/2,6 1 50,3 Vihonen Elina SSVK 219 7 7  
1226 My Camelot RN Passion N/3,1 47,5 Wåg Sanna SSVH 206 8 8  
1515 Infamous Caspian-X U/2,6 1 48,8 Koivula Suvi SSVK 200 9 9  
1335 Kiiturin NN-Valentino U/2,8 49,4 Järventaus Johanna & Punttila Erkki HVK 190 10 10  
1624 Täysikuun Äidinvaisto U/3,1 49,0 Franttila Jonna LVKH 140 11 11  
Whippet - Yhdistelmä - Veteraani
230 Tuulikellon Cobraco K/6,6vet 2 50,0 Narvanto Marja-Leena MIVIKS 244 1 244 488 1 SERTK VMM -11
316 Beschützer Alonso U/6,1vet 4 50,8 Narvanto Marja-Leena MIVIKS 205 4 248 453 2 SA
701 Sökövintin April N/7,1vet 4 VMM-10 45,7 Forsstén Jari HVK 227 2 224 451 3 SA
232 Tuulikellon Coco U/6,6vet Valio EM-06, CVM-09 48,5 Tuominen Tiina MOSH 207 3 215 422 4 SA
88 Homely Luck´s Yukon Ultra U/7,2vet Valio 50,5 Pitkäkaski Henna & Marko TVK 204 5 5  
135 Jewgenistajan Rakkauspakkaus N/7,1vet Valio 45,2 Vartiainen Suvi & Valta Ilkka c/o Rantanen Marjo SSVH 199 6 6  
108 Softrack Evelyn N/7vet Valio 45,7 Hakala Anu PVK 197 7 7
590 Sökövintin JX-Belamy N/6,1vet 46,8 Kemppinen Salla W-H 191 8 8  
288 Tiger's Chaos Supasonic Sista N/6,3vet 45,1 Naukkarinen Anne K-SVKK 184 9 9  
3275 Tiger's Chaos Xtrafit Plaudite N/7,3vet 4 47,8 Jutila Pirjo MOSH 180 10 10  
Whippet      N>48 ja U>51 cm
1875 Tiger's Chaos No Sugar Added N/1,6 49,6 Paldanius Tanja SSVH 244 3 256 500 1 SERTK
1925 Tiger's Chaos No Money No Honey U/1,6 52,0 Kohtalo Anne OSVKH 240 4 250 490 2 SA
1892 Pikkuliisan Marsalkka U/1,9 53,3 Lajunen Tiina MIVIKS 248 2 231 479 3 SA
1945 Tiger's Chaos No Stars But Stripes U/1,6 54,6 Ruuskanen Sinikka SSVH 249 1 230 479 4 SA
1950 Pikkuliisan Matadori U/1,9 51,4 Viitamäki Katja LVKH 239 5 225 464 5 SA
866 Zaraque's Got No Doubt N/4,2 48,9 Koskinen Karoliina & Lonnakko Heidi OSVKH 229 6 216 445 6 SA
1880 Tiger's Chaos No News Is Good News N/1,6 48,7 Wåg Sanna SSVH 226 7 207 433 7 SA
1866 Pikkuliisan Majuri U/1,9 52,9 Aaltonen Sari W-H 205 8 225 430 8 SA
1595 Razamanaz Guerrilla K/4,5 1 SVKLMM-10 53,5 Okker Nelli PVK 127 9 9  
857 Biswhip's Dante U/4,2 51,3 Latva-Kyyny Satu MOSH 0 -- --  
Whippet      N>48 ja U>51 cm- Derby
1646 Kiiturin NN-Talisman U/2,8 3 54,2 Pehrsson Harri W-H 251 1 245 496 1 SA DVM -11
1635 Besties Nääs Ville U/2,9 3 51,9 Rossi Suvi K-SVKK 246 2 235 481 2 SERTK
1520 Zaraque's High Temptation N/2,5 1 48,4 Katalkin Tiina & Lonnakko Heidi K-SVKK 241 3 220 461 3 SA
1328 Kiiturin NN-Hercules U/2,8 2 55,4 Kauppinen Tanja K-SVKK 211 5 220 431 4 SA
1561 Of Streamline Late Lightning U/2,6 52,1 Liinamo Anna-Elisa PVK 215 4 216 431 5 SA
1213 Northwind's Snow White On Voyage N/3,2 49,6 Koskinen Karoliina & Lonnakko Heidi OSVKH 208 6 199 407 6 SA
1086 Play A While Fazer U/3,4 2 53,1 Pohjanvirta Tarja SSVH 195 7 7  
1596 Satangin a la Armani U/3,4 1 52,4 Okker Nelli PVK 191 8 8  
Whippet      N>48 ja U>51 cm- Veteraani
350 Beschützer Al Capone U/6,1vet 2 53,1 Gynther Joona MIVIKS 242 1 224 466 1 SERTK VMM -11
229 Tuulikellon Codaco U/6,6vet 51,5 Mehtonen Mirja K-SVKK 232 3 211 443 2 SA
100 Jewgenistajan Riemukupla N/7,1vet 50,8 Juutilainen Riikka K-SVKK 233 2 203 436 3 SA
Irlanninsusikoira - Yhdistelmä
1821 Oscailte Aon Orla N/1,8 1 Hottola Sari PVK 235 1 241 476 1 SERTK
1006 Sapwood's Play of Colours N/3,9 Valio SVKLM-09-10 ;DVM-10 Toivonen Riitta K-SVKK 191 2 203 394 2  
1756 Pennybright Winona N/2,2 Hirn Susanna & Pirttilahti Hanna LL 0 -- --  
Irlanninsusikoira - Yhdistelmä - Derby
1607 Siofra's Gear Up U/2,6 3 Kaasinen Mia LL 219 1 213 432 1 SERTK DVM -11
1538 Siofra's Give Me A Kiss N/2,6 1 Hirn Susanna HVK 151 2 200 351 2  
Skotlanninhirvikoira - Yhdistelmä
1528 Kilbourne Harvest Moon U/2,3 1 Arhima Inger & Oinonen Kyösti & Arhima-Oinonen Marja-Leena MOSH 246 1 225 471 1 SERTK
184 Baylind Hepburn to Blixten N/6,7vet 1 Arhima Inger & Oinonen Kyösti & Arhima-Oinonen M-L LL 157 2 2  Luopui finaalista
Skotlanninhirvikoira- Yhdistelmä - Derby
1645 Black Jade's Brayden U/2,7 4 SVKLMM-10 Aalto Nina & Marja-Terttu SKHH 176 1 241 417 1 SERTK DVM -11 KVA-M
1773 Black Jade's Bohann U/2,7 Puruskainen Outi HVK 173 2 173 2 disk fin.
1457 Blixten Blowing Wind N/3 1 Arhima-Oinonen Marja-Leena LL 15 3 3  
1455 Blixten Brake A Way N/3 3 Oinonen Kyösti & Arhima-Oinonen Marja-Leena LL disk -- disk
Sloughi - Yhdistelmä
718 Tillieville Xiam Ehz U/5,2 Valio Nurmi Päivi LL 200 1 204 404 1 SA
1123 Tibniy Schuru-esch-Schams N/3,8 3 Niemi Sari SSVK 170 2 171 341 2  
Unkarinvinttikoira - Yhdistelmä - Derby
1466 Avenina's Bandanna Bessie N/2,5 3 Naukkarinen Anne K-SVKK 235 1 235 470 1 SERTK DVM -11 KVA-M
1598 Avenina's Bivaly U/2,5 1 Pennanen Saara & Kauppinen Ville PVK 226 2 237 463 2 SA Loukkaantui fin
1475 Hajnali Tejeskave U/3 Valio SMM-10 Tanskanen Janica LL 220 3 227 447 3 SA
1491 Avenina's Bojangles U/2,5 Rannila Mari HVK 210 4 231 441 4 SA
Rhodesiankoira - Yhdistelmä
1725 Fikisha Biashara U/2,1 Vierola Terhi LVKH 225 2 229 454 1 SERTK
1939 Podarok Iz Afriki Lubena Molao N/1,8 Peltonen Taina & Karuvaara Päivi SRB 217 4 235 452 2 SA
1916 Malozi Lindiwe N/1,9 Matero Tiina OSVKH 251 1 191 442 3 SA
1420 Ozrhode Tarujen Magic U/5,3 3 SVKLMM-10 Tiina Raijas & Anne Sassi-Kaitala SRB 219 3 221 440 4 SA
1444 Tarujen Tukae Kwa N/4,1 2 Anna & Jari Mattila SRB 205 5 5  
1906 MVLionwolf My Little Diva N/1,7 Tanskanen Janica & Viljanen Moa LL 197 6 6  
1902 Molema Mua Rôo Goldfinger U/1,8 Yrjölä Eeva & Akonniemi Antti SRB disk -- disk
Rhodesiankoira - Yhdistelmä - Derby
1609 Murumbi's Bright Brolle For You U/3,2 1 Hartikka Liisa SRB 215 3 257 472 1 SERTK DVM -11
1541 Amuru Gadiwana N/2,6 1 Leppinen Marianne & Grönman Timi SRB 229 1 225 454 2 SA
1465 Tarujen Uliona U/3,1 1 Vilpponen Heidi SSVH 218 2 217 435 3 SA
1659 Amuru Ghurubu U/2,6 Virkki Hanna & Raisio Toni SRB 0 -- --  
Rhodesiankoira - Veteraani
1432 Harjaselän Kotkanpoika U/8,1vet 1 VMM-10 Liisa Hartikka SRB 199 3 203 402 1 SERTK VMM -11
1443 Tarujen Rondea N/6,1vet Jari Mattila SRB 209 2 175 384 2  Loukkaantui fin
1347 Mbwasimba Mwujiza Fabayo U/8,3vet 1 Päivi Sihvonen MOSH 218 1 3  Loukkaantui ae
Englanninvinttikoira - Yhdistelmä
1731 Siphra's Out of Nowhere U/2,6 1 Hytönen Mika LL 245 1 249 494 1 SERTK
814 Another Story Hurry Sundown U/4,2 Forssell Melina HVK 233 3 252 485 2 SA
1781 Kimsar Hope So U/1,8 Forssell Melina HVK 244 2 241 485 3 SA
Venäjänvinttikoira - Yhdistelmä
1448 Tarasov's Hold Your Horses U/2 1 Mäkinen Tarja K-SVKK 261 1 246 507 1 SERTK
1792 Katinka N/1,8 1 Pyy Marinka & Virta Toni SBK 244 2 242 486 2 SA
1846 Kazak U/1,8 Sulkumäki Leena SSVK 244 2 211 455 3 SA
971 Aino N/3,5 4 DVM-10 Ahola Kristiina PVK 228 4 219 447 4 SA
1740 Vilpertin Hibina N/2,2 Lindberg Liina & Päivikki SBK 215 5 207 422 5 SA
1247 Vilpertin Grafinja N/4 1 Lindberg Liina & Päivikki SBK 215 5 197 412 6 SA
1913 Charlotte´Russe Lucifer U/1,6 Åberg Tina & Westerlund Roger SBK 0 -- --  
Venäjänvinttikoira - Yhdistelmä - Derby
1339 Binjuska N/2,8 1 Rautiainen Outi SBK 244 1 256 500 1 SERTK DVM -11
1486 Borscana Simply Beautiful N/2,9 2 Kontio-Jalanka Kristiina SBK 220 3 247 467 2 SA
1075 Coverdale's My Fair Lady N/3,1 Rautiainen Outi & Peedu Nina SBK 239 2 185 424 3 SA
1758 Brianna N/2,8 Sulkumäki Leena SSVK 203 4 98 301 4  
1478 Paris-Paloma Fi-It N/3 4 SMM-10 Sevón Charlotta SBK 196 5 5  
1473 Staraja Russa Jaroslavna N/2,8 1 Karikumpu Anne & Tero SBK 147 6 6  
Venäjänvinttikoira - Yhdistelmä - Veteraani
1246 Rajalinjan Chudesnaja N/7,9vet 1 VMM-10 Lindberg Liina & Päivikki SBK 198 2 211 409 1 SERTK VMM -11
307 Anna-Su by Midnite U/6,5vet Valio SMM-06, CVM-07 Ahola Kristiina K-SVKK 232 1 156 388 2  
365 Basnjan Carmina Luna N/6,6vet 4 SMM-07 Tammisalo Kati PVK 181 3 3  
Saluki - Yhdistelmä
1917 Yuzak Selma N/2,1 Puttonen Pirjo SSAK 254 1 249 503 1 SERTK
1724 Kirman Yanda N/5,3 Rautiainen Tiia MIVIKS 238 2 238 476 2 SA
1338 Dyynien Idiz Islarose N/3,6 2 Nummelin Paula HVK 210 5 236 446 3 SA
1054 Dyynien Idiz Ilaah U/3,6 1 Salovaara Leena & Jukka SSAK 203 7 235 438 4 SA
880 Aziz Baji N/4,4 2 Savolainen Pirjo & Tanu HVK 216 3 221 437 5 SA
1020 Dyynien Idiz Imran U/3,6 Berghäll Marja HVK 204 6 221 425 6 SA
437 Wallaby's Xeer Wi-Asidda U/5,9 4 Järvinen Hanna K-SVKK 216 3 7  Luopui finaalista
810 Kirman Yusuf U/5,3 Kallas Essi K-SVKK 158 8 8  
1106 Asarafi Qasima Chetaah N/3,9 1 Liukkonen Jaana LVKH 92 9 9  
Saluki - Yhdistelmä - Derby
1568 Zarabis Orleane N/2,6 Valio Träskböle Björn & Willför Vanessa LVKH 251 5 250 501 1 SA DVM -11
1460 Non Serviam Anax Imperator U/3,1 2 Paakkinen Silja SSAK 257 2 244 501 2 SERTK
1545 Zarabis Odezia N/2,6 4 Latva-Rasku Ritva & Jari TVK 247 6 242 489 3 SA
1505 Zarabis Oldooz U/2,6 1 Lehmusto Seija TVK 264 1 223 487 4 SA
1476 Sharraque Asvinn U/2,9 4 SMM-10 Järvinen Hanna & Ojanperä Arto K-SVKK 252 4 227 479 5 SA
1501 Non Serviam Anung Un Rama U/3,1 Valio Kartimo Saara & Kuurne Jaakko SSAK 229 8 249 478 6 SA
1954 Zarabis Oaisara N/2,6 Latva-Rasku Ritva & Jari SSAK 254 3 224 478 7 SA
1304 Mu'azzaz Aswad U/3,2 Kotivaara Piia SSAK 242 7 229 471 8 SA
1138 Mu'azzaz Ashayan N/3,2 Mäklin Anniina & Ruut Karin SSAK 0 -- --  
Saluki - Yhdistelmä - Veteraani
168 Al-Yasamin Azhara N/7,4vet Valio Rodriquez Tumelius Laura HVK 236 1 227 463 1 SA VMM -11
41 Al-Yasamin Ameena N/7,4vet Valio CVM-06 Lappalainen Heidi & Kuusela Sanja SSAK 227 2 235 462 2 SA
3181 Zarabis Malcolm U/8,4vet Valio Latva-Rasku Ritva & Jari SSAK 219 3 213 432 3 SA
4 Aziz Velayat N/7,4vet 2 Nissinen Maija K-SVKK 206 4 213 419 4 SERTK
3253 Ghazal Alfarana Jerry Cotton U/8,1vet 1 DVM-06 Kunnas Pirkko & Kari TT 192 5 5