2-3.7.2001   KYMENLAAKSO  Iitti SA-FA SSaK & K-SVKH
Kahden kerhon järjestämä kaikkien rotujen maastokoe jossa oli mukana myös Rhodesiankoirat (NAM). Koepaikkana oli hiekkakuoppa joka soveltui
 tarkoitukseensa todella hyvin, paikkakunta (Iitti) on ollut sijaintinsa perusteella usein Suomen kuumimpia paikkoja ja valitettavasti koe viikonloppuna
olivat luultavasti myös kuluvan kesän kuumimmat helteet. Lämpötilat koepaikalla lauantaina olivat todella korkeat, sunnuntaina pari astetta vähemmän.
 Seurasimme lämpötiloja sekä toimiston alueelta, mikä sijaitsi kangasmetsässä, että itse koepaikkana olleelta hiekkakuopalta ja tulokset .
olivat seuraavanlaiset: toimistoalue 31 astetta varjossa, koepaikka 34 astetta varjossa ja radan pinnasta 47 astetta, hiekkakuopan pintalämpötila
nousi niin korkeaksi että vaarassa olivat niin koirat kuin kokeen toimihenkilötkin
Seurasimme kokeen eläinlääkärin kanssa aktiivisesti pistokokein koirien sykettä sekä lämpötiloja (lämmöt mitattiin noin 40 koirasta,
joistakin jopa kolmeen kertaan), muutama koira ei edes päässyt osallistumaan alkueriin liian korkea ruumiinlämmön vuoksi (40 astetta),
koirat olivat jo automatkan aikana päässeet kuumentumaan sellaiseen tilaan joka yhdessä korkean syketason kanssa muodostaa todellisen terveysriskin.
Suurimmat ongelmat olivat ns. karvaisilla roduilla, mutta yli 39 asteen lämpötiloja esiintyi myös ns. lyhytkarvaisilla. Edellä olevien seikkojen perusteella
tein sellaisen päätöksen että kyseisessä kokeessa ei juostu kuin 3 rodun osalta (RH, UN, GR) lauantaina (aamupäivällä) finaalit ja sunnuntaina niitä
ei juostu yhtään, oman urani aikana en ole joutunut vastaavanlaisen tilanteeseen aikaisemmin, eikä tiedossani ole muitakaan tapauksia että lähes
 kaikki finaalilähdöt joudutaan perumaan koepaikalla olleen liiallisen kuumuuden vuoksi. Lähtökohtana minulla ja kokeen eläinlääkärillä oli se että
yhtään koiraa ei joudu hengenvaaraan osallistuessaan kokeeseen ja koepaikalla olleet kilpailuttajat pääsääntöisesti ymmärsivät asian, siitä kiitos heille.
Kokeen järjestelyt onnistuivat erinomaisesti, koepaikka kaikkine palveluineen oli erinomainen, oli kiva päästä pitkästä aikaa hiekkakuopalle maastokokeeseen.
 Radan pituus oli n. 550metriä joka juostiin osin upottavassakin hiekassa mikä näkyi kyllä koirien suorituksissa. Ratamestari onnistui tehtävässään erinomaisesti,
rataprofiili soveltui kaikille roduille. Ongelmia oli ns. tasapisteissä, maastojuoksun järjestämisohjeen kohta 5.1 on tarkoitettu sellaiseen avoimeen kilpailuun
jossa juostaan kaksi lähtöä, selventääkseni koirien järjestykseen laittamista sekä saadakseni yhden ns. muuttujan lisää sovelsin kyseistä kohtaa niin että
 tasapisteissä ensiksi ratkaisivat tuomarineuvostonpuheenjohtajan pisteet ja mikäli nekin olisivat menneet tasan niin sitten oltaisiin tarkasteltu osa-alue pisteitä
ko. ohjeen mukaisesti. Mielestäni ko. ratkaisu oli tasapuolinen niille roduille jotka eivät päässeet juoksemaan kuin yhden kerran, järjestämisohjeita
seuraavan kerran päivitettäessä olisi ehkä hyvä ottaa kantaa myös vastaavanlaisiin tilanteisiin.
Negatiivisena asiana pidän että jos joku syyllistyy asiattomaan käytökseen koepaikalla, tapauksesta ei tulla raportoimaan välittömästi ylituomarille.
Puhuttelu esim. auttaa usein ihmisiä ymmärtämään että esim. miten koiria tulee kohdella niin koepaikalla kuin kotonakin, on ikävä kuulla jälkeenpäin
jostain asiattomasta käytöksestä. Tulen jatkossa kiinnittämään asiaan huomiota jo alkupuhuttelussa, esim. koirien epäasiallinen kohtelu ei kuulu
mihinkään Kennelliiton alaiseen koemuotoon.
Kiitos kokeen järjestäjille, Suomen Salukikerholle ja Kaakkois-Suomen Vinttikoirakerholle, oli kiva viettää (vaikeuksista huolimatta) kanssanne viikonloppu 
vinttikoiraharrastuksen merkeissä. Tuomarineuvoston puheenjohtajina toimivat allekirjoittanut, Peter Rönn ja Jyrki Siivola (kokelaana),
Janne Pöllänen suoritti hyväksytysti tuomarikokelas tehtävän, Jyrki Siivola suoritti niin ikään hyväksytysti ylituomarikokelas tehtävän.
Tuomarineuvosto hylkäsi kahden koiran suorituksen häirinnän vuoksi,
Kokeeseen otti osaa 8 rhodesiankoiraa. Koealueena toimi pehmeäpohjainen hiekkamonttu. Hiihtomaja ympäristöineen sopi mainiosti tällaisen kokeen järjestämiseen.
Sää- ja lämpötila varsinkin varsinaisella koealueella oli varsin poikkeuksellinen, suorastaan kuuma.
Aamupäivän ensimmäisenä rotuna rhodesiankoirat juoksivat myös finaalit.
Koejärjestely olivat sujuvia kaikilta osiltaan. Mukavaa että alueelle on tullut uutta aktiivista harrastajaväkeä.
Rata oli n. 500 metriä pitkä ja riittävän haasteellinen. Vieheenveto ja palautus sujuivat loistavasti samoin muut koejärjestelyt,  Ylituomari Mika Nyman.
 
Kilp. SSaK   3.7.2011 Country Alkuerä points   pos comment
no Nimi / Name S/ikä Ser Titt. Säkä Omistaja / Owner kerho pis sij fin yht sij huom
Ibizan Podenco - yhdistelmä
3296 Snout Online Access U/7,8vet Valio SMM-06,08 , CVM-07 Rönnberg Tiia SFK 237 1 1 SA
1269 Special Acres' Spanish Eyes de Tekoneva N/3,3 3 Taulo Minnamari & Mansner Erkki SFK 221 2 2 SERTK
1481 Necronomicon Ikhnaton U/4,1 Partiainen Outi SFK 215 3 3 SA K-SVK mestari
Afgaani  - yhdistelmä - Veteraani
209 Kultapiiskun Ada N/6,8vet 4 SMM-07 Markkanen Tarja & Pekka TT 214 1 1 SERTK KVA-m
223 Baheera CinderellaStory N/7,2vet Valio SMM-06 Seeste Teija & Petri SA-FA 190 2 2  
3261 Nabila´s Joy N/8,2vet 4 Leppänen Marika SA-FA 186 3 3  
Afgaani  - yhdistelmä
1903 Xaga's Narcissa Malfoy N/2,4 Räty Annika SSVH 250 1 1 SERTK
2008 Yhazin Finders Keepers U/2,2 Fast Maud SA-FA 227 2 2 SA
477 Neliapilan Willilänsi U/5,9 Valio Gardemeister Sini SA-FA 211 3 3 SA K-SVK mestari
1850 Alphaville's Carbon Copy N/1,8 Räsänen Molla K-SVKK 178 4 4  
Sloughi
1123 Tibniy Schuru-esch-Schams N/3,9 3 Niemi Sari SSVK 233 1 1 SERTK K-SVK mestari
718 Tillieville Xiam Ehz U/5,3 Valio Nurmi Päivi LL 158 2 2
Basenji - yhdistelmä
1045 Dakarai Pick a Flick N/3,5 2 Rautalin Sirkka SUBA 241 1 1 SERTK
1831 Ajibu Great Balls of Fire U/1,6 Billings Erja & Anttila Marjukka SUBA 232 2 2 SA
1633 Hanishan Quiet Zone U/2,7 Joronen Hanni SUBA 222 3 3 SA
1632 Hanishan Reveal the Mystery N/2,7 2 Joronen Hanni SUBA 216 4 4 SA
1555 Ajibu Feelin' Good U/2,6 4 Jalonen Tuula & Säde SUBA 215 5 5 SA
1567 Ajibu Farm Girl N/2,6 2 DVM -11 Purho Sari SUBA 214 6 6 SA
1044 Dakarai All Fudgey N/3,6 Rautalin Sirkka SUBA 0 -- --  
Italianvinttikoira
1312 Riana Feritte Bugsy N/3 1 36,3 Hämäläinen Päivi & Vuorinen Ami HVK 227 1 1 SERTK
1522 She is the One Pustynny Wiatr N/2,5 1 36,5 Qvick Kisse & Kaapo & Ukura Hanna HVK 222 2 2 SA
1833 Berylline Fazerin Sininen N/1,5 37,7 Ukkola-Vuoti Liisa & Vuoti Sauli HVK 220 3 3 SA
1956 Ylladian Hazel Eyes N/1,3 34,6 Peltokorpi Jenni SIC 136 4 4  
821 Jakaranda Ezio U/4,9 38,0 Merve Sari & Tiesmaa Ritva SIC 0 -- --  
Italianvinttikoira   >38 cm
911 Ylladian Ourson U/4,6 Valio 40,2 Soini Eila & Elina xx 237 1 1 SA
822 Northgate's Cool Water U/4,8 41,5 Merve Sari SIC 230 2 2 SERTK
Portugalinpodengo pieni - yhdistelmä
1278 Sandeisan Erudito U/4,8 Valio Räsänen Anna SPP 230 1 1 SA
1511 Hirsituvan Syysmyrsky U/2,8 Räsänen Anna SPP 0 -- --  
Portugalinpodengo keskikokoinen - yhdistelmä
1822 Vehkakallion Ferrari U/1,7 1 Räsänen Anna & Lylykorpi Eero SPP 237 1 1 SERTK
970 Caramelo U/4,3 Valio CVM-10 Fellman Mimori SPP 213 2 2 SA
Whippet - nartut
1133 Besties Lumpeenkukka N/3,7 4 44,2 Katalkin Tiina K-SVKK 248 1 1 SERTK KVA-m
1887 Tiger's Chaos Nonstop Plaudite N/1,7 45,2 Jutila Pirjo & kasvattaja MOSH 244 2 2 SERTK
1720 Puhurin Zyrethe N/3,2 44,4 Hämäläinen Pasi W-H 236 3 3 SA
1856 Tuulikellon Daamico N/1,8 45,5 Kääriäinen Risto & Nuutti W-H 230 4 4 SA
1691 Jagodas Incroyable N/2,9 46,3 Suvanto Jonna K-SVKK 230 4 5 SA
1858 Tuulikellon Didco N/1,8 43,3 Tuominen Tiina MOSH 230 4 6 SA
1493 Infamous Calormene Dawn N/2,7 1 47,4 Suojärvi Anna SSVK 217 7 7 SA
1943 Tiger's Chaos Her Mesetas N/1,3 47,1 Kauppinen Marita W-H 201 8 8 SA
599 Sattuman Tähtisumu N/5,2 44,8 Raussi Raija LL 199 9 9  
1686 Gaselle's Bed of Roses N/2,1 45,5 Asikainen Elina SSVH 192 10 10  
1164 Tiger's Chaos Alltimeplaudite N/3,9 3 43,2 Jutila Pirjo MOSH 178 11 11  
888 Finlady V. Dia-Robinne N/4,3 Valio 47,7 Tuominen Janne MOSH 172 12 12  
855 Biswhip's Debussy N/4,3 2 47,8 Latva-Kyyny Satu & Jyrki MOSH 165 13 13  
Whippet - urokset
1118 MaXwin Fabio U/4,6 1 SMM-09 47,8 Torri Riitta W-H 251 1 1 SERTK K-SVK mestari KPM
1639 Quantumleap U/2,5 1 50,5 Collan Maiju W-H 243 2 2 SA
950 Paletin Rapidfire U/3,9 1 50,0 Lautala Merja & Jorma PVK 222 3 3 SA
1637 Nightjar U/4,6 1 49,9 Collan Maiju W-H 199 4 4  
1488 Of Streamline Lazy Lizard U/2,8 1 50,3 Vihonen Elina SSVK 197 5 5  
1715 Lionheart U/4,6 1 50,8 Montonen Petriina K-SVK 184 6 6  
940 Pipsqueak Kapteeni Koukku U/5,4 3 50,6 Pohjanvirta Saija SSVH 172 7 7  
1562 Of Streamline Lofty Lineage U/2,8 1 47,9 Liinamo Anna-Elisa PVK 0 -- --  
Whippet - yhdistelmä - Veteraani
3275 Tiger's Chaos Xtrafit Plaudite N/7,4vet 4 47,8 Jutila Pirjo MOSH 227 1 1 SERTK KVA-m
232 Tuulikellon Coco U/6,7vet Valio EM-06, CVM-09 48,5 Tuominen Tiina MOSH 192 2 2  
3276 Biswhip's Cassiopeia N/7,8vet 4 45,0 Latva-Kyyny Satu & Rantamäki Miikka MOSH 169 3 3  
Whippet      N>48 ja U>51 cm
1600 Oochigea's Izbyiwanna N/2,2 48,4 Rahunen Pekka OSVKH 259 1 1 SERTK KVA-m
1341 Kiiturin NN-Beisla N/2,9 49,6 Sarvas Illusia HVK 248 2 2 SERTK
1892 Pikkuliisan Marsalkka U/2 53,3 Lajunen Tiina MIVIKS 247 3 3 SA
1328 Kiiturin NN-Hercules U/2,9 55,4 Kauppinen Tanja K-SVKK 240 4 4 SA
515 Sökövintin CS-Ceasar U/5,6 1 54,5 Salminen Tiina & Sinisalo Jussi PVK 239 5 5 SA
1086 Play A While Fazer U/3,5 53,1 Pohjanvirta Tarja SSVH 233 6 6 SA
1561 Of Streamline Late Lightning U/2,8 52,1 Liinamo Anna-Elisa PVK 229 7 7 SA
222 Tuulikellon Canellaco N/6,7vet CVM-09 49,0 Rahunen Pekka OSVKH 218 8 8 SA
2015 Just Nosy Magnetic U/1,5 54,4 Montonen Petriina K-SVK 215 9 9 SA K-SVK mestari
1945 Tiger's Chaos No Stars But Stripes U/1,7 54,6 Ruuskanen Sinikka SSVH 214 10 10 SA
1580 Sopisco Bengal Tiger U/3,4 1 51,7 Mikkonen Anna HVK 211 11 11 SA
871 Wiles Aureliasfunfair N/4,4 50,0 Wilenius Meri W-H 166 12 12  
857 Biswhip's Dante U/4,3 51,3 Latva-Kyyny Satu MOSH 160 13 13  
Irlanninsusikoira
1198 Dyka's Gentle Duke U/3,3 4 Holmström Hannele & Siivola Jyrki MOSH 224 1 1 SERTK KVA-m
1756 Pennybright Winona N/2,3 Hirn Susanna & Pirttilahti Hanna LL 216 2 2 SA
1538 Siofra's Give Me A Kiss N/2,7 1 Hirn Susanna HVK 206 3 3 SA
1852 Siofra's Heartbreaker N/1,9 Jokinen Laura LL 164 4 4  
1908 Yli-Kymen Eka Leevi U/1,9 Pirinen Kirsi & Mika LL 135 5 5  
1216 Fernmark Labyrinth N/3,5 1 Partinen Taru HVK 0 -- --  
Skotlanninhirvikoira - yhdistelmä
1797 Black Jade's Cassidy N/1,7 Huttunen Anneli LL 260 1 1 SERTK
1618 Black Jade's Branwenn N/2,9 Räsänen Aino SHKK 0 -- --  
2007 Black Jade's Cayleigh N/1,7 Söderlund Jan & Furstenborg Karin HVK 0 -- --  
Englanninvinttikoira - yhdistelmä
814 Another Story Hurry Sundown U/4,3 Forssell Melina HVK 246 1 249 495 1 SERTK
1781 Kimsar Hope So U/1,9 Forssell Melina HVK 227 2 231 458 2 SA
1472 Beevale Palisadoes U/4,7 Ilves Katri K-SVKK 210 3 198 408 3 SA
Unkarinvinttikoira
1713 Avenina's Balendin Biena N/2,6 Bergström Minna LL 260 1 263 523 1 SERTK
1597 Avenina's Bijou Blanka N/2,6 Lehtinen Nina PVK 228 2 226 454 2 SA
Venäjänvinttikoira - nartut
1339 Binjuska N/2,9 2 DVM -11 Rautiainen Outi SBK 253 1 1 SERTK
1862 Charlotte´Russe Lili Marlene N/1,7 Sevon Charlotta SBK 250 2 2 SERTK
1473 Staraja Russa Jaroslavna N/2,9 1 Karikumpu Anne & Tero SBK 245 3 3 SA
1863 Charlotte´Russe Magnolia N/2 Sevon Charlotta & Järvinen Lotta SBK 245 3 4 SA
1758 Brianna N/2,9 Sulkumäki Leena SSVK 228 5 5 SA
1807 Anna-Su Xarifa N/2,2 1 Saarinen Johanna SBK 225 6 6 SA
1792 Katinka N/1,9 2 Pyy Marinka & Virta Toni SBK 222 7 7 SA K-SVK mestari
1965 Anna-Su Xanishka BJ N/2,2 Räsänen Aino SBK 212 8 8 SA
1977 Marosnaje Anjushka Agafia N/1,6 Ojutkangas Riikka TVK 206 9 9 SA
1790 Anna-Su Xena Fighter N/2,2 Luukkanen Susanna SSVK 202 10 10 SA
1075 Coverdale's My Fair Lady N/3,2 Rautiainen Outi & Peedu Nina SBK 191 11 11  
1073 Betjanovan Amelia Jarmila N/3,9 Pakkanen Ritva & Pekka K-SVK 135 12 12  
971 Aino N/3,6 4 DVM-10 Ahola Kristiina PVK 0 -- --  
Venäjänvinttikoita - urokset
1941 Betjanova Aleksei Harlamov U/2 Pakkanen Ritva & Pekka K-SVK 233 1 1 SERTK K-SVK mestari, KPM
1485 Be Like Daddy Royal Lily U/2,9 2 Ojutkangas Riikka SBK 215 2 2 SA
1898 Lynz Star Attraction U/1,6 Ilves Katri & Hirvonen Joni K-SVKK 215 2 3 SA
1914 Charlotte´Russe Leopold U/1,7 Åberg Tina & Westerlund Roger SBK 210 4 4 SA
1974 Marosnaje Aifal Aristovul U/1,6 Kenkkilä Heidi LVKH 206 5 5 SA
1539 Coverdale's Moon River U/3,2 Kangasniemi Tapio & Helena SSVK 192 6 6  
1846 Kazak U/1,9 Sulkumäki Leena SSVK 183 7 7  
630 Eugenian von Lohengrin U/5,2 Heimovaara Elisa K-SVKK 133 8 8  
1037 Anna-Su Wladimir U/4 1 Sydänmäki Tanja SSVK disk -- disk
1845 Betjanova Aram Hatshaturjan U/2 Vainio-Hasu Mari & Hasu Emma K-SVK disk -- disk
Venäjänvinttikoira - yhdistelmä - Veteraani
691 Dunjasa N/6,2vet 1 Pyy Marinka SBK 0 -- --  
567 Rajalinjan Evanova N/6,8vet Pakkanen Ritva & Vainio-Hasu Mari SBK 0 -- --  
Saluki- Veteraani
41 Al-Yasamin Ameena N/7,5vet Valio CVM-06 Lappalainen Heidi & Kuusela Sanja SSAK 252 1 1 SA SSaK veteraanimestari
325 Dix Dax Ex-Ezmaiz U/7,2vet 1 Käyhkö Niina TVK 239 2 2 SERTK
532 Tazillah Mona Luloah N/6,8vet Valio Vartiainen Heli & Teppo SSAK 238 3 3 SA K-SVK mestari
231 El-Ubaid´s Kheditzah N/7,3vet Valio Shenin Irina HVK 233 4 4 SA
3273 Aziz Uzziah U/7,8vet 3 VMM-09 Tavasti Sirpa SSVH 227 5 5 SERTK
3245 Tazillah Omar Kamran U/8,1vet Valio VMM-10 Hyvärinen Satu SSAK 224 6 6 SA
2 Dyynien GT Gizette N/7,8vet 3 Valli Susanna HVK 223 7 7 SA
3179 Tasia Eminence U/8,4vet 1 Latva-Rasku Ritva & Jari SSAK 222 8 8 SA
233 El-Ubaid´s Kalimantan U/7,3vet Seppä Annmari SSAK 221 9 9 SA
3253 Ghazal Alfarana Jerry Cotton U/8,2vet 1 DVM-06 Kunnas Pirkko & Kari TT 217 10 10 SA
196 Kirman Vahid U/6,9vet Valio Majoniemi Johanna SSAK 206 11 11 SA
3181 Zarabis Malcolm U/8,5vet Valio Latva-Rasku Ritva & Jari SSAK 203 12 12 SA
3309 Desierto Belleza Afelpada N/8vet Marttila Satu SSAK 187 13 13  
Saluki - nartut
1812 Bidhaara Al Naqawa N/2,3 Shenin Irina HVK 251 1 1 SERTK SSaK mestari
3130 Dadaelis T'Ku Tildah Adhira N/1,8 Valio Paloma Essi & Raappana Ari OSVKH 241 2 2 SERTK
1181 Zarand Elmirah N/4,1 Hyvärinen Satu c/o Vartiainen Heli & Teppo SSAK 239 3 3 SA K-SVK mestari
1766 Tazillah Ghalia Karmah N/1,7 Hyvärinen Satu SSAK 234 4 4 SA
2004 Vapours Kianah N/2,1 Outinen Irene & Reiman Jaana SSAK 225 5 5 SA
1158 Tazillah Janna Jawaydah N/5 4 Hyvärinen Satu SSAK 225 5 6 SA
880 Aziz Baji N/4,5 2 Savolainen Pirjo & Tanu HVK 225 5 7 SA
1954 Zarabis Oaisara N/2,7 Latva-Rasku Ritva & Jari SSAK 224 8 8 SA
1199 Dyynien Idiz Iara N/3,7 1 Valli Susanna HVK 220 9 9 SA
941 Dyanitos Onyx N/4,3 Valio Heikura Sini SSAK 217 10 10 SA
1823 Sunfire Fareedah al-Nil N/2,1 Kuukka Satu K-SVK 217 10 11 SA
1854 Vapours Kamilah N/2,1 Åhman Heidi & Barman Anna SSAK 0 -- --  
Saluki - urokset
1936 Qashani Khalifa Hama U/2,6 Pellikka Katja SSAK 256 1 1 SERTK SSaK mestari
1460 Non Serviam Anax Imperator U/3,2 3 Paakkinen Silja SSAK 248 2 2 SERTK
1501 Non Serviam Anung Un Rama U/3,2 Valio CVM-11 Kartimo Saara & Kuurne Jaakko SSAK 247 3 3 SA
882 Tazillah Khair-ul-Bashar U/5 Kuukka Satu SSAK 246 4 4 SA K-SVK mestari, KPM
1524 Tazillah Kayanshah U/5 1 Marttila-Inkilä Anne K-SVK 243 5 5 SA
990 Aziz Cane Zadan U/4,1 4 DVM-10 Tavasti Sirpa & Pinja SSVH 240 6 6 SA
958 El-Ubaid's Picasso U/4,9 Seppä Annmari SSAK 227 7 7 SA
885 Tazillah Khanda-Karneol U/5 2 Hurten Heidi & Wiik Alexander HVK 227 7 8 SA
437 Wallaby's Xeer Wi-Asidda U/6 4 Järvinen Hanna K-SVKK 223 9 9 SA
1765 Tazillah Husayn Ameer U/2,6 Hyvärinen Satu SSAK 203 10 10 SA
1054 Dyynien Idiz Ilaah U/3,7 1 Salovaara Leena & Jukka SSAK 201 11 11 SA
1122 Agent Amok El Hor Laaman U/3,7 Kulmala Päivi PVK 165 12 12  
Rhodesiankoira  - yhdistelmä
1951 Fikisha Binadamu U/2,3 Salonen Mira SRB 259 1 222 481 1 SERTK
1441 Ikimba Batsheba N/3,9 Valio DVM-10 Päivi Sihvonen MOSH 259 1 186 445 2 SA
1942 Ikimba Finanya N/1,8 Wikström Catarina SRB 230 4 202 432 3 SA
1421 Harjaselän Neidonkello N/6,4vet Titta Rantala SRB 236 3 184 420 4 SA
1984 MVLionwolf My Crazy Dusty U/1,8 Nurminen Päivi SRB 193 7 204 397 5  
1424 Ikimba Yahimba N/6,1vet Juha Matti Holopainen SRB 205 6 192 397 6  
1409 Ikimba Abeni N/5,3 1 Elina Sarva SRB 225 5 0 225 7  
1425 MVLionwolf My Little Amy N/5,4 Päivi Nurminen SRB 140 8 8