XXXIV -  MAKKARAJUOKSUT
          HYVINKÄÄLLÄ  9.10.2016 klo 12.00    järj LUHTILAUKKAAJAT  
Luhtilaukkaajien mestaruuskilpailut kerhon jäsenten koirille. 
Rodun nopein/matkan on mestari.
Viehe:  Jarno Suomalainen  Maali: Olli Virtanen ja Kai Ylen   Lähettäjä: Kati Soininen ja Ulla Sommer
Buffa: Eija Pöyhönen, Emilia Kanerva ja Ulla Sieranta  ;   Toimisto:  Minna Saarikko
Pupun kiinnitys Ulla Pelkonen ja M-L Jokinen   Lanaus: Kai Ylen
Kuulutus Pena
LÄHTÖ MATKA   ROTU KOIRAN NIMI ikä OMISTAJA     AIKA sijoitus
2 280 Venäjänbolonka   Nuttu 6v Natasa Anttila-Rautio LL 200m 35,91 mestari
3 280   RH Vinski 3v Jenna Hietikko     24,30  
4 280 pun BA  Brando 1v11kk Tiina Hynynen LL   25,62 mestari
    sin BA  Pedro 3v10kk Tiina Hynynen LL   26,87  
5 280   SA Rauha 1v8kk Marja-Leena Ahonen LL soolokoe 21,40 3
6 280   SA Fabio 1v5kk Piia Kallioinen LL soolokoe 20,99 1 LL mestari
7 280   SA Kadir 10kk Harri Niemi LL   21,13 2
8 280   Wh Lotta 11kk Sari Sormunen LL Yksin 18,79 1 LL mestari
9 280   Wh Vinha 10kk Johanna Maaluoto     19,47 3
10 280   Wh Ali 9kk Toini Zanin-Kauppi   yksin 20,94 5
11 281   Wh Muumi 4v Ulla Sommer LL yksin 20,30 4
41 280   WH Mnelly 1v6kk Kati Soininen LL yksin 19,44 2
12 280   BO Bambi 1v Annika Eloranta   yksin 23,86 kopin edestä
13 280   BO Odile 1v Anne Karikumpu LL yksin kesk  
58 280   BO Krisu 4v Outi Rautiainen LL yksin 21,97 1
43 280   GR Hessu 11ll L&K Salonen LL yksin 19,15 LL mestari
47 280   FA Isla 3v Emilia Kanerva LL yksin 22,45 LL mestari
54 280   PU Haracz 2,5v Zaida Hämäläinen LL yksin 21,92 LL mestari
   
49 350   WH Jedi 2v7kk Moona Duhfa LL yksin 26,28 4
50 350   WH Messi 1v Moona Duhfa LL yksin 26,18 3
51 350   WH Toffe 2v9kk K&I Montonen LL yksin 25,19 2
16 350   Wh Iita 10kk Päivi Lehtikangas LL yksin 24,07 1 LL mestari
15 350 Meksikon karvaton   Fuego 6v Nina Virtanen LL yksin 30,42 2
17 350 Meksikon karvaton   Sisu 3v Nina Virtanen LL yksin 27,99 1 LL mestari
42 350   AF Zahir 3v Ulla SierantA LL yksin 30,20 LL mestari
56 350   SA Arya 10kk Eija Sinkkonen LL yksin 29,16 LL mestari
                   
1 480 pun BO  Krisu 4v Outi Rautiainen LL koejuoksu kesk  
    sin BO Juska 8v Outi Rautiainen LL   kesk  
   
19 480   SA  Aino 6v Päivi Lehtikangas LL yksin 34,99 3
20 480   SA  Nadir 1v4kk Maria Schauman LL yksin 35,56 5
21 480   SA  Malala 1.8v J&R Latva Rasku LL yksin 33,82 1 LL mestari
23 480 pun SA  Aitu 7v Mirja Nyrhinen LL   38,38 6
    sin SA  Naava 2v Mirja Nyrhinen LL   35,09 4
55 480   SA  Quila 2v4kk Eija Sinkkonen LL Yksin 34,26 2
24 480   RH Rif 6v Maaret Ridanpää LL Yksin 44,03 LL mestari
25 480 pun IR Demeter 1v5kk Riitta Lehto-Nevala   Koejuoksu 37,88 1
  sin IR Dolly 1v11kk Hanna Pirttilahti LL Koejuoksu 41,80 3 LL mestari
    valk IR Eris 2v5kk Maria Jokinen     39,20 2
26 480 pun BO Vieno 2v1kk Annina Haili LL ryhmäkoe 38,90 3
  sin BO Esko 4v3kk Leena Sulkumäki LL   36,72 1 LL mestari
    valk BO Kati 6v4kk Leena Sulkumäki LL   38,76 2
44 480   GR Petteri 2v L&K Salonen LL Yksin 19,15 LL mestari
52 480   AF Esmi 5v Tarja Markkanen   Yksin 43,07 1
53 480   AF Mermer 5v T&P Markkanen   Yksin 44,19 2
27 etusuora   SL Tara 5kk Satu&petri Eloranta LL koneviehe 7,30
28 etusuora   Wh Ronja 3v5kk Annemari Mustonen LL koneviehe ? 5,80
31 etusuora pun PP Fado 4v Maaret Ridanpää LL käsiviehe 9,30
    sin PP Glori 2v Maaret Ridanpää LL käsiviehe 9,29
33 etusuora   CI Chica 10kk Carina Logren/Sanna Koponen LL koneviehe 8,00
34 etusuora   Wh Leevi 5kk Annemari Mustonen LL käsiviehe 6,96
37 etusuora   IT Helmi 10kk Sauli Kukkonen   käsiviehe 7,53
38 etusuora   WH Madde 12 vko Ulla Sommer LL käsiviehe juoksi
40 etusuora   Collie Piitu 1v4kk Heidi Titoff LL käsiviehe juoksi
45 etusuora   FA Vihtori 5kk Adele Kanerva   käsiviehe 8,65
46 etusuora   FA Shiva 7,5v Adele Kanerva   koneviehe 7
48 etusuora   BO Mila 7kk Mika Laine   käsiviehe 9,3
57 etusuora   WH Eco 5,5 kk Janne Tuominen   koneviehe 6,40