MAASTOJUOKSUN      SUOMI-CUP TILASTO   2013 korjattu 8.11.2013  P.Örn
     Lajiteltu Suomi-Cup:n mukaan, sitten pistecup ja sitten voitetut. Voitetut = kaudella voitetut kilpakumppanit kpl. 
 Pistecup = voittajalle 15p toinen 14p jne, .  Ikä = N / U / ikä.
  Suomi-Cup säännöt:  Kilpailussa saa pisteitä =   Sijoitus / koiramäärä  ( esim 2 / 23 =0.087p ).
 Mukaan lasketaan enintään 4-parasta Cup-piste kilpailua. Jos koira on kilpaillut vain 3-kertaa lisätään 1p,
 jos kaksi kertaa lisätään 2p.  Koiralla pitää olla vähintään kolme hyväksyttyä kilpailua,  jotta se pääsee listalle.
 Kustakin rodusta kutsutaan 50% listalle päässeistä koirista, kuitenkin enintään 16 kpl ja viisi varalle
Rodussa pitää olla vähintään kaksi kutsuun oikeutettua koiraa eli listalla pitää olla 4-koiraa.
Taulukosssa on kaikki Suomessa juostut tulokset. Edellisen vuoden CVM ja SMM kutsutaan, vaikka
ne eivät olisikaan sijoittuneet kutsuttujen listalle. Yli 8v ei tietenkään kutsuta.
Jos rodussa on kutsuttavia uroksia ja narttuja 6 tai enemmän kutsutaan ne erikseen. Kilpailuun on saavuttava myös 6+6 jotta ne voivat juosta erikseen.
omistaja kerho Nimi N.o kilpailut startit pistecup 150p SA sertit 2013 sertit kaikki DISK 1-5 6-10 11-15 Max voitetut ikä 31.12.2013 Suomi-CUP ikä 31.12.13 Säkä
AFGAANIT  43 kpl,  joista SUOMI-CUP listalle pääsi 9 koiraa. Kutsutaan 4  ja CVM-13/SMM-13
1 Säilä Sylvia LVKH Nabila's Bedtime Buddy 2384 7 14 93 14 14 4 5 6 1 245 27 2,87 0,91 U2,8
2 Kelkka Eija ja Teemu K-SVK Azarang Kometen Kommer 2586 7 14 96 14 14 3 3 7 268 24 2,46 1,19 U2,4
3 Uravuori Anne SA-FA Nabila's Boot Scoot'n 2422 9 17 112 17 17 7 2 250 22 2,87 1,73 U2,8
4 Salmi Mia ja Suomela Sami PVK Chikarah v.d. Bremmen 2185 3 6 44 6 6 2 4   3     268 13 3,57 1,91 N3,5 SVKLM-12
5 Teräväinen Satu TVK Azarang Hur Gick Det Sen 2487 3 6 41 6 6 3 269 17 2,46 1,92 N2,4
6 Heinonen Marko ja Ylkänen-Heinonen Pirkko K-SVKK Charan V.D. Bremmen 2155 4 8 59 8 8 3 5 4 264 8 3,57 2,14 U3,5 CVM-13 ;SMM-13
7 Suomela Sami ja Salmi Mia PVK Chinga v.d. Bremmen 2186 3 6 43 6 6 1 4 3 277 15 3,57 2,35 N3,5
8 Salmi Mia ja Suomela Sami PVK Hurricane Bremmen of Synergon 2533 3 6 38 6 6 3 279 13 2,53 2,43 U2,5
9 Pasanen Laura Elina ja kasvattaja SA-FA Azarang Farliga Resan 2645 3 5 28 4 4 1 1 2 258 7 2,46 2,68 N2,4
10 Lindholm Nisse ÅVINK Scented Brandi Chastain 1803 2 4 24 4 4 2 254 10 4,11 2,88 N4,1
11 Räsänen Molla K-SVKK Scaramis Gossip Girl 2478 3 6 33 6 6 2 1 255 9 2,63 2,91 N2,6
12 Forsström Marika ja Pirinen Jari LL Pramya Catch My Dust 2177 2 4 25 4 4 2 230 5 3,18 3,13 U3,1
13 Lindholm Nisse ÅVINK Nabila's Tiffany 2488 2 3 21 3 3 1 1 233 7 3,30 3,15 N3,3
14 Pynnönen Mikko ja Männistö Johanna LL Azarang Osynliga Barnet 2595 2 3 15 2 2 1 1 1 1 265 4 2,46 3,20 N2,4
15 Markkanen Tarja ja Pekka TT Kultapiiskun Mermer 2458 2 4 22 4 3 1 1 256 5 2,59 3,20 U2,5
16 Korpikallio Kirsti OSVKH Azarang Trollkarlens Hatt 2599 3 4 30 2 2 1 1 2 256 6 2,46 3,20 N2,4
17 Koivumäki Tuuli ja Terja SA-FA Popovs In White Satin 2394 1 2 15 2 2 1 1 1 225 3 2,73 3,25 N2,7
18 Pennanen Laura PVK Yhazin Nights in Kalahari 1215 1 2 15 2 2 1 3 1 240 2 6,49 3,33 N6,4
19 Markkanen Tarja TT Kultapiiskun Esmer 2457 2 4 24 4 3 2 263 6 2,59 3,40 N2,5
20 Kaikkonen Anna SA-FA Neliapilan Armotonta Menoa 2442 1 2 14 2 2 1 248 3 4,35 3,40 U4,3
21 Gardemeister Sini SA-FA Neliapilan Willilänsi 477 1 2 15 2 5 1 180 1 8,33 3,50 U8,3  VMM-13  
22 Korpikallio Kirsti SA-FA Hienohelman Orkide 1734 3 5 23 3 3 1 1 241 2 5,06 3,54 N5,0
23 Räsänen Molla K-SVKK Alphaville's Carbon Copy 1850 2 4 19 4 3 2 235 4 4,23 3,54 N4,2
24 Järvinen Anu HVK Yhazin Storm Over Kilimanjaro 1032 2 3 29 1 1 1 2 202 2 6,49 3,67 N6,4
25 Wirta Satu SA-FA Khaos Francisco 2687 1 2 10 2 2 1 215 2 4,91 3,75 U4,9
26 Österblad Helena LVKH Hienohelman Zazzera 886 2 3 24 3 1 2 203 1 6,80 3,75 N6,7
27 Ahonen Karoliina & Inkinen Jaakko HVK Hashirin's Jadore 1479 1 1 13 1 1 1 192 1 5,56 3,75 U5,5
28 Roiha Lotta ja kasvattaja K-SVKK Sheralji Unreal Dream 2641 1 2 9 2 2 1 229 2 2,19 3,78 N2,1
29 Jantunen Ina SA-FA Xanaghan's Reb'l Fleur 2486 1 2 12 2 2 1 243 1 2,57 3,80 N2,5
30 Tornikoski Henna OSVKH Backtramp's Black N Black 2438 3 4 12 2 2 2 1 210 1 2,81 3,80 U2,8
31 Koivumäki Tuuli HVK Ishnyara del Ghyryo 1814 1 2 12 1 4 1 178 1 4,68 3,80 N4,6 SMM-11, DVM-12
32 Kaitala Tiia PVK Punapaulan Lakimies 2489 1 1 8 1 1 1 213 1 2,24 3,89 U2,2
33 Saronsalo Kaarin ja Blomqvist Noora SA-FA Xanaghan's Rock My Heart 2553 1 1 11 1 1 180 2,57 4,00 U2,5
34 Yli-Alho Daisy ja Karjalainen Hanna-Kaisa SA-FA Nabila's Love In A Mist 2429 1 1 6 1 1 154 7,27 4,00 N7,2
35 Juvankoski Maarit PVK Yazakhan's Touch Too Much 1125 1 1 13 1 1 147 6,44 4,00 N6,4
36 Kerkkänen Maria & Räikkönen Jarkko TVK Papatazin Pulp Fiction 1231 1 1 14 5 1 127 6,78 4,00 U6,7 SMM-10
37 Tabell Terhi SA-FA Kirman Thara 1065 1 1 11 1 1 124 6,38 4,00 N6,3
38 Lindström Pico HVK Antheartica's a Woman of Affairs 865 1 1 14 1 39 6,81 4,00 N6,8
39 Tolonen-Flink Sari & Flink Tommi OSVKH Punapaulan Aksinja 609 1 1 2 0 7,98 4,00 N7,9 DVM-09
40 Roiha Lotta K-SVKK Amal Salang Bazooka 2359 1 1 0 3,28 4,00 N3,2
41 Almonkari-Kuikka Pirjo-Liisa ja Kuikka Salla K-SVKK Scaramis What's Up 2729 1 1 0 3,63 4,00 U3,6
42 Österblad Helena LVKH Hienohelman Opal 1549 1 1 5 1 0 5,06 4,00 N5,0 DVM -11, CVM-12
43 Veteli Anna-Leena OSVKH Hienohelman Ocarina 1519 1 1         2 1       0   5,06 4,00 N5,0
93 162 1047 142 131 18 55 5 69 13 225
Azavakh    4 kpl 
1 Lehtonen Outi TVK Py's Balia 2019 2 4 29 4 4 5 2 253 3 3,89 3,00 N3,8
2 Karakorpi Kalle & Miilunpohja Pirjo HVK Tombouktou's Zegueren 1749 2 4 29 4 4 2 2 2 246 3 4,56 3,25 U4,5
3 Lehtonen Outi TVK Py´s Aisha 698 1 1 13 1 1 5 1 249 1 7,51 3,75 N7,5
4 Tuomi Tuomas SLAZ Tombouktou's Eyyab 2493 1 1           1       0   2,15 4,00 U2,1
6 10 71 9 9 2 12 5 7
BASENJI  32 kpl  joista SUOMI-CUP listalle pääsi 15 kpl. Kutsutaan 7
1 Billings Erja & Anttila Marjukka SUBA Ajibu Great Balls of Fire 1831 6 11 74 11 8 5 5 1 263 42 4,06 0,90 U4,0 SMM-11,-12, DVM-12; CVM-13
2 Purho Sari ja Anttila Marjukka SUBA Ajibu I'm No Angel 2157 6 12 76 12 10 1 5 5 1 247 36 3,06 1,28 N3,0
3 Valkama Laura & Anttila Marjukka SUBA Ajibu Dixie Rose 526 6 9 67 8 5 5 4 1 1 236 26 8,10 1,46 N8,1 CVM-08,09,10 DVM-08
4 Kauppi Karri SUBA Ajibu Jumping Jack Flash 2608 4 7 52 7 6 2 2 3 1 239 15 2,07 1,53 U2,0
5 Rauhala Laura SUBA Ajibu I Go Wild 2327 4 7 50 7 6 1 1 4 239 23 3,06 1,79 U3,0 SMM -13  
6 Rihkajärvi Mari ja Kyttä Hanna-Leena SSVH Hi-Lite Hula Hoops 2324 6 11 76 9 7 2 3 5 1 248 16 3,06 1,83 N3,0
7 Tervalammi Kati & kasvattaja SUBA Dakarai Pillow Talk 1109 6 11 65 11 7 2 5 4 1 1 228 19 5,93 1,97 N5,9 SMM-10
8 Sukanen Maria & Anttila Marjukka SUBA Ajibu Good Vibrations 1885 3 6 39 6 5 1 4   3     232 19 4,06 2,00 N4,0 CVM-12
9 Joronen Hanni SUBA Hanishan Reveal the Mystery 1632 4 6 36 5 4 1 4 2 1 246 17 5,10 2,11 N5,1
10 Kimonen Jaana SUBA Hanishan X-Citing 2078 5 8 50 8 4 1 4 209 15 4,06 2,36 N4,0
11 Immonen Mirva ja Taavitsainen Tiina SUBA Solebas Crown of Love 2369 2 4 29 4 3 1 1 2 238 18 3,02 2,40 U3,0
12 Sipiläinen Anne SUBA Aittakankaan Abade 1923 3 5 29 4 4 2 4 1 2 228 9 3,95 2,49 U3,9 DVM-13
13 Rautalin Sirkka LL Dakarai Pick a Flick 1045 5 8 42 7 3 3 3 1 238 11 5,93 2,83 N5,9
14 Purho Sari SUBA Ajibu Farm Girl 1567 7 10 70 8 5 4 3 4 223 17 5,07 2,86 N5,0 DVM -11
15 Immonen Mirva ja Taavitsainen Tiina SUBA Bulldobas Coolest Cowboy 2368 2 4 23 4 3 1 1 220 12 4,04 2,90 U4,0
16 Sivula Anna SUBA Kanjaras Piquant Mix 2034 2 4 22 4 3 1 1 237 11 4,99 2,96 N4,9
17 Ylitörmä Pauliina ja Joronen Hanni SUBA Hanishan Yankee Cutie Candy 2375 2 4 26 4 3 2 233 7 3,02 2,98 N3,0
18 Rautalin Sirkka LL Kanjaras Wish Upon A Star 1809 3 4 23 2 2 1 1 1 2 249 15 3,98 3,08 N3,9
19 Lahtinen Anja, Kortesalo Heidi SUBA Yulara Rowan 2652 1 2 15 2 2 1 1 1 244 7 2,14 3,13 N2,1
20 Sivula Anna SUBA Kanjaras Honeytrap 2035 3 4 23 2 2 1 3 1 1 1 250 14 4,10 3,15 N4,1
21 Valkama Laura & Anttila Marjukka SUBA Ajibu Great Expectations 1888 6 8 39 5 1 1 2 2 1 212 11 4,06 3,17 N4,0
22 Myyryläinen Helena SSVH Avongara Asuma 1663 5 6 53 5 1 4 2 3 202 6 6,12 3,27 U6,1 CVM-11
23 Jalonen Tuula & Säde SUBA Ajibu Feelin' Good 1555 1 2 15 2 2 5 1 237 1 5,07 3,50 U5,0
24 Rantala Tiina SUBA Ajibu Heart and Soul 2228 1 2 15 2 2 1 1 1 234 1 4,03 3,50 U4,0
25 Plaami Sanna SUBA Ajibu Foolin' Around 1589 3 4 27 4 2 1 3 1 1 1 233 6 5,07 3,51 U5,0
26 Lehtoranta Tanja & Sundell Sara SUBA Dakarai Jamili Sharab 484 1 1 14 1 5 1 190 1 7,88 3,67 N7,8 SMM-08, VMM-12
27 Kortelainen Sanna & Anttila Marjukka HVK Ajibu Foolish Heart 1523 1 1 7 1 1 1 190 3 5,07 3,75 N5,0
28 Päivärinta Anne SUBA Kanjaras Wind of Hope 2431 1 1 6 1 1 187 3 3,98 3,77 U3,9
29 Rantala Tiina, Svanberg Tia & Tuominen Tero SUBA Bushwacker Maximum Power 2582 1 1 14 1 10 2,02 4,00 U2,0
30 Kortelainen Sanna ja Anttila Marjukka SUBA Wazazi the One and Only 2418 1 1 0 2,56 4,00 N2,5
31 Valkama Laura & Anttila Marjukka SUBA Ajibu Endless Love 694 2 2 1 1 0 7,02 4,00 N7,0
32 Kallioniemi Jaana ja Siljander Kai ja Anttila Marjukka SUBA Ajibu Jar of Hearts 2541 1 1           1       0   2,07 4,00 N2,0
104 167 1077 146 100 18 72 4 62 26 7 381
BORZOI  73 kpl   joista SUOMI-CUP listalle pääsi 20 kpl. Kutsutaan 10
1 Åberg Tina ja Westerlund Roger SBK Vasilij Tsar Borzois 2499 5 10 72 10 10 3 3 5 261 35 2,19 0,58 U2,1
2 Majuri Ilmari SBK Venecija Vesnoj Mielas Kupidonas 2382 7 13 89 12 9 3 3 7 272 53 2,78 0,94 N2,7
3 Mäkinen Tarja K-SVKK Tarasov's Hold Your Horses 1448 6 10 78 9 6 5 5 1 260 33 4,58 1,06 U4,5 CVM-12; DVM-12
4 Heimovaara Elisa K-SVKK Eugenian Nikifor 2054 5 9 67 8 7 5 4 1 248 17 3,72 1,10 U3,7 CVM-13, DVM-13
5 Kähkönen Ritva PVK Krikorova Elli 2581 3 6 45 6 6 3 3 3 262 36 2,27 1,33 N2,2
6 Sulkumäki Leena ja Kuusela Sanja ja Lappalainen Heidi SSVK Skatiya 2229 5 8 57 6 6 2 2 2 3 258 41 3,56 1,51 N3,5
7 Sulkumäki Leena SSVK Brianna 1758 5 9 56 7 6 1 1 3 2 242 35 5,38 1,61 N5,3
8 Vehkasalo Erja ja Joni, Kuusela Sanja SBK Sevastian 2180 3 6 42 6 5 2 5 3 258 23 3,56 1,66 U3,5 SMM -2013  
9 Vuohu Ritva & Essi SBK Bilinka for Solovyev 1290 3 5 37 5 1 1 3 201 23 5,82 1,91 N5,8
10 Savinen Tarja SBK Teine Art Nouveau 2096 4 6 47 6 4   5   3 1   241 18 3,78 1,986 U3,7  
11 Saarikko Minna SBK RiverRun Oxota Royal Blackbird Avalon 2481 3 6 40 6 4 2 2 3 245 36 2,25 1,990 N2,2
12 Sevon Charlotta SBK Charlotte´Russe Lili Marlene 1862 3 6 40 5 5 2 3 246 15 4,12 2,06 N4,1
13 Söderholm Pia SBK Polongain Oljakova 2031 3 6 36 6 5 2 3 238 29 4,49 2,08 N4,4
14 Nylund Lars ja Blåfield Mia SBK Zivanova's Bymon Mirovz 2496 3 4 35 4 2 2 1 209 18 2,59 2,21 U2,5
15 Nylund Lars ja Blåfield Mia HVK Wimern Sawtooth Marcasite 2151 3 5 41 4 4 1 4 3 275 24 3,58 2,32 U3,5
16 Pessinen-Hirvelä Anu PVK Rajalinjan Melkov 2627 3 5 29 4 4 2 2 2 258 15 3,64 2,33 U3,6
17 Åberg Tina ja Westerlund Roger SBK Charlotte´Russe Leopold 1914 5 7 56 5 4 5 3 2 252 18 4,12 2,38 U4,1 SMM-11
18 Kenkkilä Heidi MOSH Charlotte´Russe Nat King Cole 2416 4 7 37 6 6 2 2 1 2 1 249 12 2,71 2,56 U2,7
19 Luukkanen Susanna SSVK Anna-Su Xena Fighter 1790 2 4 26 4 2 2 235 14 4,62 2,59 N4,6
20 Tammisalo Kati PVK Charlotte´Russe Othilia Orlovskaya 2742 3 6 36 6 5 3 235 11 1,93 2,60 U1,9
21 Lind-Vilpponen Johanna SBK Rainmaker Legadema Lai'la 2331 2 4 27 4 4 1 1 2 245 14 3,68 2,65 N3,6
22 Saarinen Annika SBK Coverdale's Reckless Love 2713 2 4 22 4 4 1 1 233 24 1,95 2,68 U1,9
23 Heinonen Berit ja Markku MOSH Charlotte'Russe Ockleberry Finn 2643 4 6 30 4 3 1 1 2 241 22 1,93 2,69 U1,9
24 Pakkanen Ritva ja Pekka K-SVK Betjanova Aleksei Harlamov 1941 4 6 33 2 2 1 2 1 222 17 4,42 2,72 U4,4
25 Pessi-Härkönen Minna SBK Eugenian Beaten Gold 2454 2 4 26 4 2 1 1 2 255 13 2,75 2,74 N2,7
26 Sydänmäki Tanja SSVK Anna-Su Wladimir 1037 2 4 20 3 1 1 1 191 16 6,42 2,77 U6,4
27 Vehkasalo Erja & Joni SBK Aatu 1055 2 4 22 3 3 5 1 1 238 24 6,09 2,83 U6,0
28 Räsänen Mauri SSVH Charlotte´Russe Manolito 1820 4 5 33 4 3 1 2 1 252 21 4,47 2,88 U4,4
29 Tuominen Liisa PVK Charlotte´Russe Mercedes 1815 6 9 51 6 2 5 2 3 1 238 21 4,47 3,17 N4,4 SMM-11
30 Lind-Vilpponen Johanna SBK Krilat Clavdiya 1728 1 2 13 2 2 3 1 205 10 4,82 3,23 N4,8
31 Ahola Kristiina PVK Aino 971 2 2 22 1 1 4 1 1 266 11 6,09 3,25 N6,0 DVM-10
32 Seppänen Anna SBK Eugenian Benji Boss 2756 1 2 14 2 2 1 234 6 2,75 3,25 U2,7
33 Elomaa Marika LV Marosnaje Anastasija Ljuba 2014 2 2 23 1 1 3 2 249 10 4,02 3,33 N4,0
34 Pulkkinen Maarit ja Luukkanen Susanna SBK Go-Anna von Ochotnikov 2421 4 5 28 2 1 2 191 16 2,82 3,33 N2,8  
35 Saarinen Johanna SBK Anya 2343 1 2 7 2 2 1 212 16 2,94 3,36 N2,9
36 Kenkkilä Helli SBK Tarijemiran Fiona 2448 2 3 11 2 1 1 201 7 2,80 3,42 N2,7
37 Vuohu Essi ja Ritva SBK Dubnjak Excavator 2475 3 3 18 1 1 2 237 9 2,32 3,43 U2,3
38 Rautiainen Outi LL Binjuska 1339 1 2 10 1 5 1 158 7 5,38 3,46 N5,3 DVM -11
39 Huttunen Anneli LL Anna-Su Windy Sea 1027 2 3 4 1 2 1 1 195 13 6,42 3,48 N6,4
40 Lavrucenoka Zanna SBK Pomzoi Il Quattro 2242 1 2 15 2 2 1 1 1 226 1 3,23 3,50 U3,2
41 Titoff Heidi HVK Of Golden-West Anyway Zizi 1572 3 4 18 2 2 172 10 4,33 3,50 N4,3
42 Niinistö Ella ja Nieminen Tarja SBK Donskoi Moroska 2044 5 5 33 1 4 164 16 3,77 3,50 N3,7
43 Andersson Cristina SBK Zatravin Dmitry 2583 1 1 13 1 1 162 3 2,71 3,50 U2,7
44 Vehkasalo Erja & Joni SBK Anna-Su Xenik Fekete 1508 2 2 8 1 1 187 10 4,62 3,57 U4,6
45 Kock Sari TVK Dubnjak Eremenko 2504 3 3 13 1 1 1 168 7 2,32 3,58 U2,3
46 Wetterstrand Tanja SBK Coverdale's Osiris 2272 2 3 21 2 2 1 1 220 4 3,69 3,67 U3,6
47 Pennanen Eija SBK Charlotte' Russe Marco Polo 2042 1 1 8 1 1 168 4 4,47 3,67 U4,4
48 Huttunen Anneli LL Anna-Su XL Bertha 1796 2 2 11 1 1 1 206 2 4,62 3,71 N4,6
49 Kenkkilä Tarja LVKH Marosnaje Amur Apollinari 2143 4 7 50 6 5 1 3 3 1 226 1 4,02 3,75 U4,0 SMM-12
50 Annala Soili SBK Vimern Sawtooth Ruby 2165 1 1 11 1 1 3 1 212 1 3,58 3,83 N3,5
51 Pyy Marinka & Virta Toni SBK Katinka 1792 2 3 10 1 2 1 184 7 4,38 3,86 N4,3
52 Lindberg Liina & Päivikki SBK Vilpertin Grafinja 1247 1 1 12 1 1 1 179 6,53 4,00 N6,5
53 Luukkanen Susanna SSVK Anna-Su Walice Fresh 1031 1 1 3 1 1 120 12 6,42 4,00 N6,4
54 Tarvainen Taina ja Keijo SSVK Mantsikka Leon T'evo 2150 2 2 10 1 116 3,54 4,00 U3,5
55 Saarinen Johanna SBK Anna-Su Xarifa 1807 1 1 2 1 1 109 11 4,62 4,00 N4,6
56 Kivinen Anu & Vilva Nora HVK Lynx Madly in Love 912 1 1 15 1 72 1 7,05 4,00 N7,0
57 Rautiainen Outi & Peedu Nina LL Coverdale's My Fair Lady 1075 1 1 7 1 60 4 5,64 4,00 N5,6
58 Ojutkangas Riikka TVK Marosnaje Anjushka Agafia 1977 1 1 5 1 1 59 1 4,02 4,00 N4,0 DVM-12
59 Kivinen Anu HVK Of Golden-West Felicita 679 1 1 14 1 56 7,59 4,00 N7,5
60 Tarvainen Taina SSVK Anna-Su Xasha 1795 2 2 5 1 1 54 3 4,62 4,00 U4,6
61 Söderholm Pia c/o Elomaa Marika LV Zatravin Daria 2477 2 2 15 2 22 2 2,71 4,00 N2,7
62 Vainio-Hasu Mari & Hasu Emma K-SVK Betjanova Aram Hatshaturjan 1845 1 1 19 5 4,42 4,00 U4,4
63 Pakkanen Ritva & Pekka K-SVK Betjanovan Amelia Jarmila 1073 2 2 15 3 6,36 4,00 N6,3
64 Kuusela Sanja & Lappalainen Heidi SBK Ljubushka Udatchnik Borzois 873 1 1 0 7,08 4,00 N7,0
65 Sevón Charlotta SBK Paris-Paloma Fi-It 1478 1 1 4 0 5,55 4,00 N5,5 SMM-10
66 Hällinen Terhi SBK Of Golden-West A Song For Mama 2435 1 1 0 2,85 4,00 N2,8
67 Åberg Tina & Westerlund Roger SBK Vega Shelk Futark 684 1 1 0 7,44 4,00 U7,4
68 Vuohu Ritva & Essi SBK Hatsina Jastreb Bystryj 960 1 1 0 6,82 4,00 U6,8
69 Pakkanen Ritva & Pekka SBK Betjanova Andrei Jaromir 1072 2 2 1 0 6,36 4,00 U6,3
70 Levoniemi Katri & Jani SBK Rainmaker Kilroy Was Here 1306 1 1 2 0 5,78 4,00 U5,7
71 Koikkalainen Salme ja Esa SBK Rainmaker Mystical Marie 2557 1 1 1 0 2,38 4,00 N2,3
72 Söderlund Jan / Furstenborg Karin HVK Rainmaker Madde Moose 2578 2 2 2 0 2,38 4,00 N2,3
73 Nurmi Nea TVK Tarijemiran Enitzevs 1489 1 1         1 1       0   5,38 4,00 U5,3
272 1679 195 145 25 104 9 96 44 8 891
CIRNECO DELL´ETNA   27 kpl   joista SUOMI-CUP listalle pääsi 9 kpl.  Kutsutaan   4
1 Luomanmäki Inka SIC Iosono Champagne 2554 6 11 81 11 11 2 2 5 1 262 21 2,44 1,00 N2,4
2 Koponen Sanna TVK Tulimaan Her Highness 2163 10 19 139 19 19 3 5 9 1 261 22 3,25 1,18 N3,2 CVM-13; SVKLMM-13  
3 Raak Pasi ja Ylinen Jorma ja kasvattaja LVKH Marisla's Amantea 2147 6 10 81 10 10 3 5 6 255 19 3,03 1,43 N3,0
4 Vainio Anniina SIC Iosono Superiore 2306 4 8 56 8 7 1 1   4     250 15 4,96 1,43 N4,9  
5 Aalto Marika LL Vespinja's Fiammetta 1976 5 9 63 7 7 1 4 1 241 9 4,41 2,25 N4,4
6 Hentunen Tiina SSVH Cainnech Beautiful Bella 2563 3 5 43 5 5 2 2 3 239 9 2,07 2,37 N2,0
7 Anderson Heidi ja Marko SIC Marisla's Alessandria 2136 2 4 29 4 4 1 4 2 241 10 3,03 2,53 N3,0 SMM-12, DVM-13
8 Koponen Sanna TVK Tulimaan Mia Milanca 2529 2 4 27 4 4 2 242 10 1,56 2,66 N1,5
9 Seisalo-Janhunen Heli SIC Tulimaan Hazardous Hendrix 2209 5 9 63 9 9 5 241 9 3,25 2,86 U3,2
10 Yliluoma Riitta OSVKH Vespinja's For Good 1972 2 4 28 4 4 1 4 2 271 4 4,00 3,00 N4,0 SVKLMM-11
11 Savolainen Riikka SIC Iosono Penelopeia 2414 2 4 26 4 4 1 2 2 232 6 3,26 3,00 N3,2
12 Vainio Anniina ja Luomanmäki Inka & Erja SIC Iosono Celeste 2619 2 4 26 4 4 2 235 5 2,44 3,07 N2,4
13 Lampela Marjo & kasv. SSVH Iosono Divina 1141 2 4 25 4 3 5 1 1 217 5 6,36 3,10 N6,3 SMM-10; DVM-10; CVM-11
14 Janhunen Keijo LL Tulimaan Mio Maximux 2753 1 2 15 2 2 1 1 1 234 6 1,56 3,14 U1,5
15 Ylinen Jorma & Raak Pasi LVKH Colisto's Armani 1066 5 8 58 7 4 5 3 2 224 5 6,37 3,20 U6,3
16 Lampela Marjo ja Blomberg Jasmine SSVH Marisla's Andrano 2231 3 5 32 4 3 1 2 1 230 3 3,03 3,33 U3,0
17 Pitkänen Sanna OSVKH Vespinja's Into 2548 2 4 28 4 4 2 226 4 2,58 3,33 U2,5
18 Koponen Sanna TVK Tulimaan Mia Contessa 2530 2 4 21 4 3 1 1 230 4 1,56 3,45 N1,5
19 Aalto Marika ja Blomberg Marjo LL Marisla's Bellezza 2665 2 4 22 4 4 2 240 4 1,52 3,46 N1,5
20 Kaasinen Marja-Leena & Vesa SIC Vespinja's Faustina 1853 4 5 33 3 3 1 2 1 229 3 4,41 3,57 N4,4
21 Luomanmäki Inka ja Lampela Marjo SIC Lucky del Boro di Pratica Anharbn 2312 1 2 12 2 2 1 218 1 6,57 3,80 U6,5
22 Nurmi Hanna SIC Iosono Pinocchio 2417 1 1 8 1 1 1 214 2 3,26 3,80 U3,2
23 Perälä Tiina HVK Vespinja's Fortunata 2049 3 4 25 3 2 2 2 244 1 4,41 3,83 N4,4 DVM-12
24 Raatikainen Johanna ja Blomberg Marjo SSVH Marisla's Bagliore 2789 1 2 10 1 1 1 229 1,52 4,00 U1,5
25 Kurki Kaisa ja Risto PVK Colistos Isoladi Sisilia 2467 1 1 10 1 1 1 200 2,42 4,00 N2,4
26 Lampela Marjo & Blomberg Jani & Peltola Annikki SSVH Are But Not's Eternal Embrace 527 1 1 14 4 1 88 7,92 4,00 N7,9 SVKLM-07
27 Kurki Kaisa ja Risto PVK Iosono Signorina 2057 1 1                   0   4,96 4,00 N4,9
78 138 975 129 121 15 44 1 64 12 177
ESPANJANVINTTIKOIRA   8 kpl joista SUOMI-CUP listalle pääsi 4 kpl    Kutsutaan  2 kpl
1 Lampela Anna MOSH Finblackies Wind of Change 2517 6 12 89 12 12 4 3 6 266 13 2,46 1,17 U2,4 SVKLMM -13  
2 Latvamäki Henna c/o Sari Koponen LVKH Hot Isle Amaltista 1897 5 10 68 10 9 1 3   5     271 8 7,36 2,02 N7,3  
3 Keisanen Anu LVKH Finblackies Run To You 2519 7 12 96 10 10 3 3 7 260 9 2,46 2,03 U2,4
4 Mäkelä Mervi LVKH Finblackies Run To The Hills 2514 7 13 91 12 12 7 259 4 2,46 2,97 U2,4
5 Latvamäki Henna LVKH Zarandillo Querida Camarada 1896 1 2 14 2 2 4 1 251 3 4,28 3,40 N4,2
6 Sarlin Marjo PVK Randeros Ximena 2513 2 4 28 4 3 1 1 2 249 1 1,91 3,50 N1,9
7 Stenberg Maria MOSH Rabilargo's Dixie Dancer 2744 1 2 14 2 2 1 244 1 1,80 3,67 U1,8
8 Reini Merja LVKH Finblackies Always On The Run 2635 1 1           1       0   2,46 4,00 U2,4
30 56 400 52 50 9 14 1 29 39
FAARAOKOIRA  21 kpl   joista SUOMI-CUP listalle pääsi 11 kpl.   Kutsutaan  5 ja CVM-13
1 Hostikka Sara, Differt Krista ja Saarinen Marika SFK Sawhorse's Party Animal 1971 5 10 74 10 8 3 5 5 240 13 4,36 1,31 N4,3
2 Karhumaa Satu SFK Jataburu SD King of Jazz Louis 2337 5 10 71 10 10 3 4 5 253 13 3,73 1,42 U3,7 DVM-13
3 Kanerva Emilia & Halme Jarno SFK Pareesa Aton Sa Ruu 1333 6 11 67 10 8 2 5 5 258 10 5,48 1,81 U5,4
4 Tikkanen-Nissinen Tiina ja Nissinen Kiia SSVH Black Eagle's Ice Coffee 2397 3 6 43 6 6 1 1 3 248 12 3,19 1,97 U3,1
5 Koskenperä Jari SFK Sawhorse's Wild Spirit 2138 4 7 55 7 4 1 3   4     247 12 3,67 2,11 U3,6 SMM -13  
6 Moring Ann SFK Mesmerizing Man After Midnight 1948 3 6 45 6 6   5   3     253 5 4,83 2,25 U4,8 CVM-13
7 Puljujärvi Meiju & Koivisto Ari SFK Siphra's Things Goin'On 923 5 9 71 8 4 4 5 213 5 7,87 2,25 U7,8 DVM-09,  VMM-13
8 Leino Jenna TVK Northgate's Forever N Ever 1498 2 4 29 4 4 1 2 2 246 3 5,70 3,00 U5,6
9 Niittymäki Elisa & Nygren Jesse SFK Mesmerizing Velocity of Light 1848 2 3 27 3 2 1 2 215 6 4,83 3,04 U4,8
10 Ukura Hanna ja Kari OSVKH Northgate's Nothing Else Matters 2614 2 4 26 4 4 2 237 6 2,40 3,11 U2,4
11 Ukura Hanna ja Kari OSVKH Northgate's Northside Special 2613 2 4 24 4 4 1 1 231 5 2,40 3,17 N2,4
12 Stenberg Maria & kennel Sawhorse´s MOSH Sawhorse's Party Beast 1834 3 5 36 5 3 5 2 1 254 3 4,36 3,22 N4,3 SMM-11, DVM-12
13 Murto Salla & Valkama Jesse SFK Sawhorse's Shooting Sparks 1265 2 3 25 3 1 3 2 205 4 5,93 3,43 U5,9 CVM-11, DVM-11
14 Valkama Johanna ja Differt Krista SFK Siphra's Tattooed Dancer 2345 4 7 47 5 4 1 3 1 248 4 2,98 3,49 N2,9
15 Jokinen Hanne HVK B´Tesem Ahmosis Tal Sannat 687 2 2 28 1 1 4 2 229 2 8,03 3,50 U8,0
16 Kanerva Adele SFK Pareesa Bersha Sat Ella 1793 4 6 44 5 2 2 3 1 224 3 4,93 3,57 N4,9
17 Valkama Johanna & kasv. HVK Sawhorse's Better Be Sweet 721 1 1 13 1 2 1 197 1 7,15 3,75 N7,1
18 Kolehmainen Sanna & Ruotsalainen Antti SFK Sawhorse's Shoot Straight 1297 3 6 37 5 2 2 2 1 230 1 5,93 3,86 U5,9
19 Moring Ann SFK Mesmerizing Valletta 2584 2 4 28 4 2 1 1 2 234 4,83 4,00 N4,8
20 Puljujärvi Meiju & Koivisto Ari SFK Enigma Seeking Perfection 924 2 3 14 1 1 150 6,82 4,00 U6,8
21 Puljujärvi Meiju ja Koivisto Ari SFK Jataburu SD La Luna Negra Dalida 2106 1 1           1       0   3,73 4,00 N3,7
63 112 804 102 75 12 50 1 55 5 108
ENGLANNINVINTTIKOIRA  16 kpl  ,  joistaSUOMI-CUP listalle pääsi  4 koiraa,  kutsutaan 2 kpl
1 Forssell Melina HVK Kimsar Hope So 1781 4 8 60 8 8 4 5 4 251 9 4,35 1,37 U4,3 SVKLMM -13  
2 Härkönen Päivi PVK Hepi Hepri the Hanter of Good Luck 2002 4 7 56 7 7 2 5   4     244 9 4,73 1,90 N4,7  
3 Sorvo Sari K-SVKK Kimsar Last Hope 2191 4 7 56 6 6 2 5 4 247 7 4,35 2,37 U4,3 SVKLM-12
4 Ilves Katri K-SVKK Beevale Palisadoes 1472 4 6 39 5 2 1 4 3 242 6 7,20 2,73 U7,2  VMM-13  
5 Junnila Joakia HVK Little Bucharest Njezna I Bezobrazna 2349 3 5 37 4 3 1 2 1 219 7 2,87 3,00 N2,8
6 Forssell Melina HVK Another Story Hurry Sundown 814 4 8 54 8 7 2 4 237 3 6,75 3,27 U6,7
7 Hytönen Mika LL Siphra's Out of Nowhere 1731 2 3 25 2 1 4 2 225 3 5,21 3,40 U5,2
8 Huotari Nina K-SVKK Run-Up Ruffle Baby 2663 1 2 15 2 2 1 1 1 259 1 2,53 3,50 N2,5
9 Niemi Sari SGY Estet Classic Dreamlike 1996 2 3 26 1 1 1 2 222 1 3,90 3,50 N3,9 DVM-13
10 Meuronen Marjaana SSVK Kimsar Mami's Hope 2373 1 1 12 1 1 1 212 1 4,35 3,80 N4,3
11 Huotari Nina K-SVKK Run-Up Wild Cranberry 2662 1 2 14 2 2 1 253 2,53 4,00 N2,5
12 Korhonen Anita HVK Azravi's Night Stallion 1013 1 1 11 1 2 1 182 6,46 4,00 U6,4 DVM-10
13 Tienhaara Vuokko LL Whiskers Eytukan 2617 1 1 12 1 138 1 3,45 4,00 N3,4
14 Peltokangas Sarita SGY Best-Looking Balrog 2110 3 3 9 2 1 15 1 3,97 4,00 U3,9
15 Härkönen Päivi PVK Best-Looking Bysanth 2003 1 1 1 0 3,97 4,00 N3,9
16 Härkönen Päivi & Koivumäki Nina & Malinen Mira PVK Artefakt Mint Condition 914 1 1           1       0   6,84 4,00 U6,8
37 59 426 47 40 10 30 4 30 2 49
IBIZANPODENCO 15 kpl   joistaSUOMI-CUP listalle pääsi  8 koiraa,   Kutsutaan  4 kpl
1 Partiainen Outi SFK Cazaion Azeneth 2498 3 6 44 6 6 2 2 3 256 9 2,54 1,92 N2,5
2 Valtonen Kristiina SFK Arbeca's Al Manzor 2268 3 6 42 6 6 1 1 3 261 6 2,70 2,57 U2,6
3 Pöyhönen Eija LL Cazaion Amir 2681 3 5 42 5 4 2 2 3 256 6 2,54 2,67 U2,5 SMM -13  
4 Hyttinen Miia SFK Snowlief Hold Your Fire 2179 4 8 54 8 7 1 5   4     267 6 3,44 2,70 U3,4  
5 Kortelainen Katja SFK Bramblewood's Britney Deluxe 2168 2 4 29 4 4 1 1 2 247 5 3,71 2,75 N3,7 K-SVKK Sapwood's Play of Colours ### 7 1 7 14 105 14 5 1 0 7 0 0 274 20 IR #### 3 0 1,02 N3,4 SVKLM-09-10 ;DVM-10
6 Hämäläinen Laura & Pellinen Arja SFK La Reina De Tekoneva D'Snout 1024 3 6 43 6 3 5 3 225 3 6,48 2,83 N6,4 LL Siofra's Gear Up ### 3 0,7 3 6 45 6 3 3 0 3 0 0 239 11 IR #### 2 1 1,67 U2,1
7 Aaltonen Linda SFK Amourica's Ismael 2401 4 6 53 5 4 1 1 4 224 3 2,72 2,92 U2,7 MOSH Dyka's Gentle Duke ### 3 1,4 3 6 42 6 3 2 0 3 0 0 235 11 IR #### 3 1 2,37 U2,7
8 Sironen Minttu K-SVKK Cazaion Azraff 2591 4 8 50 8 8 4 240 5 2,54 2,97 U2,5 HVK Siofra's Give Me A Kiss ### 2 2,8 5 7 57 4 2 1 0 4 0 0 219 7 IR #### 2 0 2,83 N2,1
9 Kortelainen Katja SFK Barrongiz Not A Moment Too Soon 2459 3 6 39 6 4 3 240 5 2,76 3,00 U2,7 SSVH Gemmish Brigit 925 3 1,9 3 6 41 6 2 1 0 3 0 0 236 7 IR #### 4 1 2,9 N4,4
10 Aaltonen Heli LL Cazaion Antar 2719 2 4 29 4 3 1 1 2 228 3 2,54 3,25 U2,5 SSVK Sapwood's Amusing Autumn 945 3 3,3 5 8 52 6 1 1 1 4 0 0 237 7 IR #### 4 0 3,25 N3,8
11 Soininen Kati HVK Snout Wring That Rose 1097 1 2 15 2 2 1 5 1 235 2 5,52 3,33 U5,5 LL Gogamagog's Daigh ### 2 1,3 2 4 27 4 2 0 0 2 0 0 218 7 IR #### 4 2 3,3 U3,7
12 Partiainen Outi ja Lampela Anna SFK Cazaion Ashreeyah 2497 2 3 28 3 3 1 1 2 233 1 2,54 3,50 N2,5 HVK Fernmark Labyrinth ### 1 3,3 5 6 50 2 1 1 0 3 1 0 211 9 IR #### 3 0 3,33 N2,9
13 Karhumaa Satu SFK Snout Hard Lovin Rose 1631 2 3 23 3 3 5 1 1 237 2 5,52 3,60 U5,5 SMM-11, DVM -11
14 Hietaharju Hilla LVKH Cazaion Aaliyah 2543 1 2 14 2 2 1 237 2,54 4,00 N2,5
15 Kaikkonen Satu HVK Necronomicon Ishaq 1553 3 3 27           2     94   6,54 4,00 U6,5
34 64 468 63 54 11 24 34 54 LL Pennybright Legolas 983 1 3 3 3 39 1 0 0 0 3 0 0 177 5 IR #### 4 1 4 U4,0
OSVKH Siofra's Golden Fever ### 1 3 3 3 42 1 0 0 0 3 0 0 203 2 IR #### 2 1 4 U2,1
IRLANNINSUSIKOIRA  20 kpl    joista SUOMI-CUP listalle 1 kpl.   LL Carel Wolf Okuliina 148 0 1 1 1 14 0 0 0 0 1 0 0 114 0 IR #### 7 3 4 N6,7 DVM-07
1 Salonen Carita ja Tuhkio Toni LL Mami's Beardie Petunia Pig 2423 5 10 75 10 9 4 4 5 265 12 3,15 1,31 N3,1 DVM-13 ;SVKLMM -2013  OSVKH Siofra's Extra Sweet 748 0 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0,2 0 IR #### 4 3 4 U4,4
2 Puruskainen Outi ja kasvattajat HVK Fernmark Nodens 2630 4 6 29 4 4 1 1 2 267 9 2,13 2,49 U2,1 LL Killytobin Ms Wolf Merian ### 0 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0,2 0 IR #### 3 3 4 N2,8
3 Kaikko Johanna SSVH Wolfborder's Absolutely Fabulous 2334 4 6 53 3 1 3 4 222 6 3,01 3,17 N3,0 PVK Caoinfathach Aigeanta ### 0 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0,2 0 IR #### 4 3 4 N3,9
4 Laakso Ira LL Carel Wolf Violetta 2461 3 5 42 4 2 3 210 6 2,98 3,17 N2,9 MOSH Brokenwheel Melissa ### 0 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0,2 0 IR #### 3 3 4 N2,6
5 Lihavainen Sirpa W-H Carel Wolf Veera 2351 4 5 26 2 2 1 1 2 225 5 2,98 3,17 N2,9 SMM-12
6 Kaikko Johanna SSVH Riverwolf Chiquitita 2073 5 6 39 2 2 1 2 2 1 232 3 3,91 3,25 N3,9
7 Holmström Hannele ja Siivola Jyrki OSVKH Jaslane's Keep A Memory 2140 1 2 14 2 2 1 240 4 3,50 3,33 N3,5
8 Holmström Hannele & Siivola Jyrki MOSH Dyka's Gentle Duke 1198 2 4 26 4 2 5 2 218 2 5,75 3,33 U5,7
9 Saksinen Kari SSVK Mami's Beardie Oops 2187 3 5 42 4 3 3 215 4 3,35 3,40 N3,3
10 Hellman Sissi ja Tapio LVKH Pfaffenhündchen Abigail to Brokenwheel 2782 1 2 15 2 2 1 1 1 240 1 1,80 3,50 U1,7
11 Saksinen Kari ja Blomqvist Saila SSVK Yli-Kymen Hilppa 2474 1 2 13 2 1 1 212 2 2,51 3,60 N2,5
12 Hottola Sari PVK Escape To Oscailte Really Irish 2164 1 1 13 1 116 4 3,61 4,00 U3,6
13 Oikkonen Kati OSVKH Riverwolf Wyoming 2738 1 1 14 1 74,2 1,92 4,00 U1,9 HVK Gutgebautt Tarces Princess ### 0 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0,2 0 IR #### 2 3 4 N1,7
14 Holman Erja HVK Mami's Beardie Poor Penny 2549 1 1 12 1 54 3 3,15 4,00 N3,1
15 Hentunen Tiina ja Jouni SSVH Cainnech Always First One 2437 1 1 14 1 47 2,70 4,00 U2,7
16 Hottola Sari PVK Oscailte Cara Cinnie 2329 2 2 13 1 12 2,96 4,00 N2,9
17 Af Heurlin Ulla HVK Fernmark Mythago 2666 1 1 11 1 5 2 4,18 4,00 N4,1
18 Hottola Sari PVK Dorothy Di Castello Berge 2282 1 1 1 0 2,95 4,00 N2,9
19 Salonen Pauliina ja Hemminki Antti PVK Yli-Kymen Hilla 2473 1 1 0 2,35 4,00 N2,3
20 Partinen Taru ja af Heurlin Ulla HVK Nightwing Country Boy 2667 1 1                   0   3,71 4,00 U3,7
42 62 451 39 30 8 18 32 1 63
                                               
ITALIANVINTTIKOIRA  34 kpl    joista SUOMI-CUP listalle 16 kpl. Kutsutaan 7 kpl
1 Peltokorpi Jenni OSVKH Ylladian Snow Princess 2386 6 12 87 12 12 4 4 6 272 34 2,78 0,68 N2,7 36,8                                                
2 Kokko Saara OSVKH Northgate's Midnight Fantasy 2323 6 12 88 12 12 4 5 6 272 27 2,95 0,74 U2,9 36,5
3 Hietaharju Kirsi ja Salmi Kimmo PVK Delphina Feritte Bugsy 1929 6 11 85 11 11 3 5 6 259 24 3,99 0,90 N3,9 CVM-13, DVM-13 37,0
4 Kontinen Marie HVK Kurnous Butterfly 2570 7 13 75 12 11 2 2 5 1 263 31 1,92 0,94 N1,9 SMM -13   36,8
5 Haikonen Emma ja Lindegren Leif HVK Pikkuneidin Bohemian Sunset 2092 8 14 96 13 10 2 7 1 243 32 3,58 1,49 U3,5 35,9
6 Kontinen Marie ja Jääskelä Leena HVK God Save The Queen De Magistris 2571 8 14 81 12 11 1 1 5 2 255 28 2,26 1,58 U2,2 35,1
7 Peltokorpi Jenni OSVKH Ylladian Hazel Eyes 1956 5 9 57 8 8   1   4 1   242 21 3,79 1,64 N3,7   34,6
8 Ritala Nora HVK Berylline Kermakaramelli 2436 6 9 53 7 7 2 2 1 261 15 2,69 2,12 N2,6 35,5
9 Outinen Irene ja Reiman Jaana SIC Taikatytön Geysir 2206 5 9 55 9 8 1 2 3 2 252 15 4,01 2,17 N4,0 35,3
10 Åkerman Minna LL Granada Della Casa Pulcinella 2039 4 6 43 5 5 3 1 239 18 3,58 2,33 N3,5 35,2
11 Raukola Olga HVK Soltar's Rock N' Roll 2202 4 7 47 7 7 1 1 2 2 250 12 3,41 2,39 U3,4 37,5
12 Uuttu Taru SIC Tarumetsän Pieni Lämpöinen 2048 2 4 28 4 4 1 1 2 245 11 5,80 2,52 N5,8 37,9
13 Lampola Kitte ja Sakari PVK Vanesse Feritte Bugsy 1587 3 6 32 6 6 5 2 1 238 13 4,88 2,57 N4,8 DVM-12 38,0
14 Ukkola-Vuoti Liisa & Vuoti Sauli HVK Berylline Fazerin Sininen 1833 3 5 34 5 4 2 1 239 10 3,95 2,75 N3,9 37,6
15 Lehtinen Johanna ja Nikkilä Janne HVK Necku No More Bets 2364 3 5 29 4 4 1 1 1 1 1 231 9 3,77 2,89 N3,7 35,0
16 Liius Mirve PVK Tarumetsän Sydänyön Ritari 524 3 6 33 6 6 1 4 1 2 240 8 7,90 2,91 U7,9 34,1
17 Kiviranta Taru K-SVK Pumpkin Marquise 2208 5 7 39 5 4 1 1 3 229 9 3,61 2,93 N3,6 32,8
18 Merve Sari & Tiesmaa Ritva SIC Jakaranda Ezio 821 6 8 34 5 1 4 1 2 245 5 7,34 3,06 U7,3  VMM-13   38,0
19 Sarjanen Tiina & Urpelainen Teija PVK Dáin Gil-Endor 505 3 4 39 3 3 3 3 244 6 8,04 3,24 U8,0 35,9
20 Willo Mia HVK Kurnous Balam Agab 2673 2 3 26 2 2 2 228 8 1,92 3,29 N1,9 36,3
21 Haarala Pia ja Ukura Hanna OSVKH Arkita's Romanza 2412 2 4 25 4 4 2 252 4 2,62 3,30 N2,6 35,7
22 Sarjanen Tiina & Jari PVK Necku Blacker Than Black 1717 2 2 15 1 1 1 226 2 4,29 3,33 U4,2 34,1
23 Lind Elina SIC Pumpkin Liviana 1985 1 2 11 2 1 2 1 254 8 6,12 3,38 N6,1 SMM-12 35,0
24 Jääskelä Leena HVK Ylladian Magnolia 2682 1 2 14 2 2 1 263 3 1,82 3,40 U1,8 34,7
25 Jääskelä Leena HVK Golden Dream du Domaine de Chantaloup 2537 2 4 22 3 3 1 1 239 2 2,23 3,67 U2,2 36,2
26 Jääskelä Leena HVK Ylladian Ce'Nedra 2238 3 3 30 1 1 2 190 1 3,14 3,88 N3,1 37,2
27 Huhtala Tarja 35,5 Dervisch Start the Fireworks 2387 1 1 14 1 1 1 227 2,47 4,00 N2,4 35,5
28 Kiuru Taru & Lindberg Päivikki SIC Vilpertin Danza 1699 1 2 13 1 1 5 1 225 5,01 4,00 N5,0 SMM-11, DVM -11, CVM-12 38,0
29 Jääskelä Leena & Maire & Timo HVK Ylladian Ouragan 782 2 3 25 2 5 2 195 1 7,03 4,00 U7,0 SMM-08 37,7
30 Räsänen Vesa ja Heidi TVK Pikkuneidin Miss Diamond Star 2589 2 2 14 1 27 1 1,99 4,00 N1,9 34,3
31 Kontinen Marie HVK Tulijärven Gitte 1799 1 1 11 1 22 2 4,82 4,00 N4,8 37,7
32 Ukkola-Vuoti Liisa & Vuoti Sauli SIC Tarumetsän Pienet Jäljet 1236 1 1 10 1 16 1 5,80 4,00 N5,8 36,0
33 Lampola Kitte ja Sakari PVK Pikkuneidin Lady Eirecogtails 2623 1 1 0 2,24 4,00 N2,2 32,9
34 Merve Sari SIC Jakaranda Galliano 2311 1 1                   0   3,75 4,00 U3,7 32,9
116 193 1265 165 149 19 54 77 26 2 361
ITALIANVINTTIKOIRA YK 12 kpl    joista SUOMI-CUP listalle 4 kpl. Kutsutaan 2 kpl  ja CVM-13 ja SVKLMM-13
1 Huovinen Heidi OSVKH Miocaron Diamante Bajo Cero 2105 5 10 73 10 10 1 5 5 239 10 4,02 1,33 U4,0 DVM-12, SVKLM-12 40,7
2 Steiner Nina SIC Ekavintin Laku Petteri 1767 5 10 70 10 10 3 4   5     255 8 5,58 2,00 U5,5   41,9
3 Rosberg-Kulha Linda ja Kulha Tuomas OSVKH Dark Legend's Hyper Hyper 1967 3 6 45 6 6 5 3 252 4 3,87 2,33 U3,8 SVKLMM-11; CVM-13, DVM-13 41,3
4 Väntti Kerttu K-SVKK Miocaron Diego Armando 2080 2 4 28 4 4 1 3   2     234 3 4,02 3,25 U4,0 SVKLMM-13 38,6
5 Virtanen Laura ja Ulla & Jääskelä Leena LL Ylladian Hello Handsome 2733 1 2 15 2 1 1 1 1 245 1 1,79 3,50 U1,7 39,2
6 Ukkola-Vuoti Liisa SIC Art Dell'Arco 2727 1 2 15 2 2 1 1 1 244 1 1,77 3,50 U1,7 38,9
7 Kuha Miitta K-SVKK Tulijärven Hugo 2491 4 5 26 2 1 2 214 1 3,45 3,67 U3,4 41,9
8 Lindroos Henriika HVK Berylline F Minor 2047 4 5 55 4 1 1 4 205 2 3,95 3,75 U3,9 39,5
9 Haarala Pia & Ukura Hanna OSVKH Northgate's Envy Me 1270 1 2 14 2 2 5 1 240 6,14 4,00 N6,1 40,7
10 Karhu Varpu PVK Kulhound Walking On Sunshine 2672 1 1 0 2,28 4,00 N2,2 40,0
11 Ritala Nora HVK Topaasin Some Like It Hot 2009 1 1 0 4,38 4,00 U4,3 41,2
12 Mankki Elina ja Härkönen Heikki SIC Fibella's Armando 2539 1 1                   0   1,99 4,00 U1,9 40,6
29 49 341 42 37 7 25 24 30
PORTUGALIN PODENGO Keskikokoinen  8 kpl  joista SUOMI-CUP listalle 5 kpl  kutsutaan  2 kpl  ja CVM-12
1 Kotilainen Tia MOSH Stagedog Rei Alfonso 2526 7 14 104 14 14 4 4 7 270 21 2,21 0,92 U2,2 SMM -13  
2 Kunelius Anni HVK Vehkakallion Ester 1893 5 9 66 8 6 1 2 5 245 10 4,83 2,13 N4,8
3 Räsänen Anna & Lylykorpi Eero SPP Vehkakallion Ferrari 1822 6 12 80 12 11   5   6     251 9 4,15 2,27 U4,1 SVKLM-12; CVM-13
4 Isoniemelä Sami SPP Caramelon More Than Words 2158 7 12 93 11 10 3 5 7 226 7 3,15 2,50 U3,1
5 Koivunen Tiina K-SVKK Stagedog Rainha Isabela 2637 3 6 43 6 6 2 2 3 244 8 2,21 2,53 N2,2
6 Wastimo Lilli HVK Cerejan Olivais 2659 3 4 27 2 1 1 1 2 227 3 1,79 3,50 N1,7
7 Pesonen Tia SPP Caramelon Talking To Me 2159 6 8 58 4 4 1 3 2 234 1 3,15 3,67 U3,1
8 Karppinen Susanna SPP Cerejaa 1323 1 2 14 1     2   1     179   5,52 4,00 N5,5 SVKLMM-10
67 485 58 52 11 22 34 2 59
PORTUGALIN PODENGO PIENI  26 kpl  joista SUOMI-CUP listalle 7 kpl. Kutsutaan 3
1 Manninen Tanja LL Krumme Furche Alegria 2357 7 14 102 14 14 2 5 7 266 27 4,34 0,77 N4,3 SMM-12,-13; CVM-13
2 Kolu Heidi SPP Feuer Frei Bang Bang 2427 7 13 94 13 12 2 3 7 252 25 2,45 1,21 U2,4
3 Koponen Tiina MIVIKS Readwald Ronaldo 1296 4 8 56 8 8 3 3   4     253 14 5,85 1,52 U5,8  
4 Räsänen Anna SPP Sandeisan Erudito 1278 7 13 97 13 13 5 7 242 17 7,21 1,65 U7,2 SVKLMM-11, CVM-12,  VMM-13
5 Nihti Pirjo SPP Caramelon All About Me 2109 4 6 54 6 5 1 1 4 245 11 3,83 2,23 N3,8
6 Ridanpää Maaret LL Tähtitaivaan Helmi 847 6 11 74 10 8 5 6 234 11 6,82 2,59 N6,8 SMM-08, CVM-09;CVM-11
7 Granholm Ann-Sofi SPP Boa Pinta Do Vale Negro 1661 5 8 59 6 5 1 3 3 2 248 7 4,93 2,73 U4,9
8 Jauhola Päivi LL Divertidos Bianca 2693 2 4 27 4 3 2 236 7 3,50 2,88 U3,4
9 Puisto Katja LVKH Geleira do Vale Negro 2439 3 4 15 2 2 1 1 1 268 7 4,43 3,13 N4,4
10 Autio Anna SSVH Hirsituvan Illuusio 2725 4 5 26 2 2 1 1 2 242 6 1,81 3,14 U1,8
11 Poijärvi Hanni SPP Encautom's Spot On 1962 4 5 39 3 3 1 1 3 238 4 3,53 3,15 N3,5
12 Autio Anna SSVH Sandeisan Galanteador 1127 4 5 27 2 2 5 2 239 6 5,67 3,17 U5,6
13 Hyvönen Johanna MIVIKS Krumme Furche Armanjac 2307 1 2 15 2 2 1 2 1 261 3 4,34 3,25 U4,3
14 Suumäki Riitta & Heikki SPP Caramelon Best in Show 1678 1 2 12 2 1 5 1 200 3 4,99 3,57 N4,9
15 Fellman Mimori SPP Falcao's Zarina 2107 1 1 11 1 1 154 2 4,01 3,71 N4,0
16 Ridanpää Maaret LL Tähtitaivaan Dolly 2757 1 1 10 1 1 1 218 2 1,49 3,75 U1,4
17 Räsänen Anna SPP Hirsituvan Syysmyrsky 1511 1 2 12 2 2 1 217 1 5,29 3,80 U5,2
18 Tammi Eija TVK Tähtitaivaan Häksätin 899 1 1 14 1 1 156 6,82 4,00 U6,8
19 Fellman Mimori & Forssell Melina SPP Divino 1768 2 3 21 1 1 1 152 2 4,55 4,00 U4,5
20 Sulosaari Virpi TVK Sandeisan Delicia 943 2 2 13 2 1 80 1 7,22 4,00 N7,2
21 Sulosaari Virpi TVK Sandeisan Heroina 2399 2 2 21 1 1 60 1 3,45 4,00 N3,4
22 Harlamow Sari SSVH Hirsituvan Hymyhuuli 1316 1 1 0 5,45 4,00 N5,4
23 Autio Anna & Sandholm Eija SSVH Madragoa Do Vale Negro 1798 1 1 0 4,55 4,00 N4,5
24 Harlamow Sari SSVH Hirsituvan Heinähattu 2354 1 1 0 3,81 4,00 N3,8
25 Paasivirta Sanna SPP Divertidos Bartok 2122 1 1 3 0 3,50 4,00 U3,4
26 Seppälä Paula K-SVKK Dyanitos Albert 2283 1 1                   0   2,70 4,00 U2,6
74 117 799 93 83 13 45 0 56 5 157
PUOLANVINTTIKOIRA  7 kpl     joista SUOMI-CUP listalle 1 kpl.
1 Sarin Jussi ja Katariina PUK Fernmark Chart Asteroid 2585 5 9 58 7 5 1 1 4 238 5 2,16 2,33 N2,1
2 Hämäläinen Lea HVK Peintre Celebre Djuszes Kawecan 2174 2 4 30 4 3 2 2 2 227 4 3,56 2,75 U3,5
3 Hämäläinen Zaida HVK Polskis Alfa Romeo 539 4 5 56 2 1 5 4 242 5 7,81 3,25 U7,8
4 Härkönen Päivi PVK Fernmark Chart Appleseed 2625 3 4 27 1 1 2 222 3 2,16 3,25 N2,1
5 Ojutkangas Riikka TVK Fernmark Chart Avalanche 2597 2 2 13 1 1 114 2,16 4,00 U2,1
6 Partinen Taru ja af Heurlin Ulla HVK Fernmark Chart Ammutseba 2633 1 1 0 2,16 4,00 N2,1
7 Sundström Lotta & Suhonen L. SSVK Maciwoda Arcturus 2651 2 2           1       0   2,73 4,00 U2,7
19 27 184 14 10 3 8 2 13 17
RHODESIANKOIRA  45 kpl  listalle 13 kpl  kutsutaan 6 kpl
1 Kosonen Kaisa SRB Vastakarva Klara Af Minos 2479 5 9 67 8 8 3 3 4 1 260 24 2,44 1,18 N2,4
2 Paakki Marjo LL Ikimba Husani 2657 5 9 64 8 5 1 1 4 1 230 22 2,69 1,45 U2,6
3 Lilja Outi ja Rami SRB Bawabu Cheelwe Chiganu 2196 4 8 52 8 7 1 4 239 21 3,69 1,60 U3,6
4 Raijas Tiina ja Sassi-Kaitala Anne SRB Ozrhode Try And Stop Me 2183 3 6 43 6 6 1 5 3 266 19 3,63 1,70 N3,6 CVM-13, DVM-13
5 Wikström Catarina SRB Ikimba Garkuwa 2123 5 10 65 9 6 2 3 5 254 20 3,54 1,82 U3,5
6 Jokinen Tea SRB Tarujen Wedenga 2291 3 6 44 5 5 2 2   3     252 19 3,65 2,23 U3,6 SMM -2013  
7 Hiltunen Sanna SRB Tarujen Xandra 2607 4 7 49 7 4 4 236 10 2,05 2,39 N2,0
8 Sihvonen Päivi MOSH Ikimba Batsheba 1441 3 5 33 5 3 5 2 1 216 11 6,31 2,47 N6,3 SMM-11, DVM-10
9 Santajärvi Suvi SRB Riziki Bahati Njema 2059 7 12 81 8 5 4 5 2 255 16 3,84 2,48 N3,8 SMM-12
10 Laakso Satu SRB Bawabu Changuliwa Chaga 2365 3 6 43 6 6 1 2 3 230 5 3,69 2,50 N3,6
11 Mattila Anna & Jari SRB Tarujen Tukae Kwa 1444 3 5 43 4 4 2 5 3 246 7 6,64 2,53 N6,6  VMM-13  
12 Kamppari Kirsi SRB Lamarde Perro Saint of Los Angeles 2045 3 6 41 6 5 1 2 3 240 9 5,29 2,70 N5,2
13 Ridanpää Maaret LL Mahiri Retta's Fyor 2243 4 8 50 8 4 4 211 7 3,39 2,77 U3,3
14 Tanskanen Janica LL MVLionwolf My Little Ally 1403 2 4 28 3 1 2 215 3 7,82 3,10 N7,8
15 Sarva Elina SRB Kadamo the Girl Next Door 2081 1 2 15 2 2 1 1 1 246 5 4,78 3,17 N4,7
16 Rannila Mari SRB MVLionwolf My Crazy Amigo 1414 4 8 53 7 3 2 3 1 219 2 7,82 3,17 U7,8 VMM-12
17 Salonen Mira SRB Fikisha Binadamu 1951 1 2 14 2 2 2 1 264 8 4,72 3,20 U4,7
18 Henttonen Petra TVK Mbwasimba Manica Galana 2734 1 2 15 2 2 1 1 1 249 4 1,87 3,20 U1,8
19 Kuusisto Timo ja Tuuli K-SVKK Ikimba Halifu 2697 1 2 15 2 2 1 1 1 248 3 2,69 3,25 U2,6
20 Kivinen Anna/Rantala Tuomas SRB Tarujen Wirirana 2596 1 2 15 2 2 1 1 1 238 3 3,65 3,25 N3,6
21 Mattila Jari SRB Tarujen Rondea 1443 1 1 14 1 1 1 201 6 8,71 3,25 N8,7
22 Wikström Catarina SRB Ikimba Finanya 1942 3 4 29 3 2 2 1 240 7 4,23 3,32 N4,2
23 Pelto Miia SRB Mahiri Retta's Fortuna 2381 1 2 11 2 2 1 226 10 3,39 3,33 N3,3
24 Leppinen Marianne & Grönman Timi SRB Amuru Gadiwana 1541 1 1 13 1 1 1 186 5 5,20 3,38 N5,2
25 Kangas Sari SRB Ronja 2647 3 3 14 2 1 1 2 203 8 2,44 3,39 N2,4
26 Lindqvist Nina SRB Harjaselän Peto 1418 2 3 27 3 1 1 2 209 3 7,09 3,40 U7,0
27 Sassi-Kaitala Anne SRB Tarujen Wedzera 2398 1 2 9 2 2 1 217 8 3,65 3,47 N3,6
28 Matero Tiina OSVKH Malozi Lindiwe 1916 1 2 15 2 2 5 1 237 1 4,42 3,50 N4,4
29 Vierola Terhi LVKH Fikisha Biashara 1725 1 2 13 1 1 1 194 3 4,72 3,50 U4,7 CVM-12
30 Harjuhahto Pia & Pietilä Antti OSVKH Harjaselän Osuuskauppias 1401 1 1 15 1 1 193 1 7,90 3,50 U7,8
31 Nurminen Päivi SRB MVLionwolf My Little Amy 1425 2 3 23 2 1 1 173 5 7,82 3,55 N7,8
32 Tanskanen Janica ja Viljanen Moa LL MVLionwolf My Little Diva 1906 2 3 18 2 1 1 1 229 7 4,24 3,60 N4,2
33 Nurminen Päivi SRB MVLionwolf My Crazy Dusty 1984 2 2 14 1 1 1 185 1 4,24 3,67 U4,2
34 Jokilahti Miia SRB Lejonessa Scent of Wilderness 1841 3 3 20 1 1 1 1 205 2 4,44 3,80 U4,4
35 Laakso Satu/Vilhonen Niina TVK Rex Ventors N'Danga 1406 1 1 12 1 1 198 1 7,71 3,80 U7,7
36 Kosonen Kaisa SRB Babe Candy Helya Ridge 1483 1 2 14 2 2 1 218 5,70 4,00 N5,6
37 Lindqvist Nina SRB Ghali Grand Cinamon 1582 1 1 4 1 142 3 5,12 4,00 U5,1
38 Strömberg Anne ja Keinänen Marko SRB Tarujen Utani 2128 1 1 9 1 74 1 5,65 4,00 U5,6
39 Silander Kristiina SRB Isabis Jendayi Jira 2383 4 4 7 1 13 1 3,04 4,00 N3,0
40 Ylikangas Milla TVK Bawabu Birango Buruku 1789 1 1 12 1 9 4,70 4,00 U4,7
41 Lehtonen Satu SRB Bawabu Bahati Bayo 1899 1 1 1 0 4,70 4,00 N4,7 DVM-12
42 Autio Susanna ja Jyrki SRB MVLionwolf My Little Dolce 1937 1 1 1 0 4,24 4,00 N4,2
43 Pesonen Kati SRB Bawabu Vamoya Wamweru 1397 1 1 1 0 8,53 4,00 N8,5
44 Limnell Ursula SRB Mbwasimba Mulumbe Dalila 1653 1 1 1 0 6,23 4,00 N6,2
45 Pokola Juulia SRB Miss Sunnypenny's Agent Sugar 2616 1 1           1       0   3,13 4,00 N3,1
101 166 1123 135 97 17 51 5 74 14 2 291
SALUKI  narttuja 61 kpl   joista SUOMI-CUP listalle 24 kpl,  kutsutaan 8 ja  4 varalle 
1 Hyvärinen Kirsi ja Solismaa Samu K-SVKK Nimueh 2503 7 14 91 14 14 4 4 6 1 267 73 2,42 0,38 N2,4
2 Avomäki Pirjo SSAK Dioskury Laralani of Ghazal Alfarana 2648 5 10 64 10 9 3 3 4 1 263 60 4,23 0,62 N4,2
3 Tolonen Ulla SSAK Aziz Iryana 1844 7 14 88 14 14 3 5 5 2 260 63 3,73 0,70 N3,7
4 Hyvärinen Satu SSAK Tazillah Ghalia Karmah 1766 7 14 77 14 14 5 5 2 254 66 4,17 0,72 N4,1 CVM-12
5 Torkko Tiina LL Al-Yasamin Samina 2071 7 13 74 13 11 1 5 4 3 266 61 3,77 0,85 N3,7
6 Träskböle Björn / Latva-Rasku Jari LVKH Zarabis Pratiti 2686 4 8 52 8 8 2 2 3 1 266 40 1,98 0,88 U1,9 SMM -2013  
7 Hyvärinen Satu SSAK Tazillah Ghada Asiya 1975 5 9 52 9 9 2 5 2 2 1 256 46 4,17 1,00 N4,1 CVM-13
8 Latva-Rasku Ritva & Jari TVK Zarabis Odezia 1545 7 14 73 14 12   5   4 3   255 56 5,15 1,10 N5,1 SMM-12
9 Latva-Rasku Ritva ja Jari SSAK Zarabis Oaisara 1954 12 22 117 21 19 1 5 5 6 1 255 65 5,15 1,11 N5,1
10 Marttila Satu SSAK Tazillah Fadia Farahnaz 2509 4 8 44 8 8 1 1 2 2 250 40 2,60 1,30 N2,6
11 Kallio Anna-Kaarina ja Lappalainen Heidi SSAK Tizpa Pourgouhar Tishtar 2280 7 13 59 12 12 2 5 3 2 1 257 51 3,38 1,33 N3,3
12 Allonen Kaija LV Shamali Iba Urfi Bint Gazila 2154 5 10 53 10 7       3 1 1 226 27 3,67 1,49 N3,6  
13 Tolonen Ulla SSAK Aziz Ehsan 1196 5 9 55 8 8 2 3 2 263 31 5,84 1,56 N5,8
14 Ritari Sari SSAK Salgrey's Alina 2315 3 6 39 6 6 1 3 254 31 2,96 1,68 N2,9
15 Rautavuori Iiro & Kristo TVK Asarafi Paiyam-Baz 1207 5 10 53 9 7 1 5 3 1 1 256 18 7,18 1,68 N7,1
16 Holm Sonja ja Berit SSAK Al Sarab Ibis Izabel 2425 6 12 56 12 8 3 3 245 30 3,43 1,93 N3,4
17 Ritola Iris LV Dyanitos Qismah 2495 8 12 46 8 8 2 2 2 2 1 2 264 29 3,59 1,83 N3,5
18 Sjöman-Rönn Inga-Lill & Rönn Peter LVKH Al Wathba Yara Amina 790 4 8 56 6 5 5 4 258 12 7,69 2,03 N7,6 SMM-08 ja 10, DVM-09; CVM-10
19 Saari Minna SSAK Sunfire Fadooliyah Al-Nil 1989 3 6 35 6 5 1 1 2 1 252 24 4,59 2,09 N4,5
20 Puttonen Pirjo SSAK Yuzak Selma 1917 4 8 31 8 8 5 3 1 248 24 4,63 2,42 N4,6
21 Rantakaulio Mia ja Valli Susanna SSAK Dyynien Jelal Jadira 2170 2 4 27 4 4 1 5 2 254 17 3,59 2,45 N3,5 DVM-13
22 Kieri Taina OSVKH Desierto Belleza Bolita 867 2 4 29 4 4 1 1 2 250 8 6,96 2,54 N6,9  VMM-13  
23 Hyvärinen Satu SSAK Tazillah Fayza Fadilah 2535 6 11 28 10 6 3 2 228 16 2,60 2,88 N2,6
24 Almonkari-Kuikka Pirjo-Liisa ja Kuikka Salla K-SVKK Aziz Ghada 2728 3 5 28 4 4 1 2 235 18 4,45 2,88 U4,4
25 Hyvärinen Satu SSAK Soheil Nour Anika 2536 4 7 18 7 4 1 3 239 14 1,92 3,05 N1,9
26 Kokko Virpi ja Soukka Tuuli LL Aavatuulen Aisha Avannah 2449 2 3 15 2 2 1 1 1 1 254 11 3,39 3,08 N3,3
27 Lehtikangas Päivi ja Janne LL Tadj Mahal Jalakalila 2135 3 4 15 2 2 1 1 2 1 250 10 3,71 3,09 N3,7
28 Träskböle Björn & Willför Vanessa LVKH Zarabis Orleane 1568 4 6 25 4 3 5 1 1 1 1 263 18 5,15 3,12 N5,1 CVM-11;DVM -11
29 Grönfors Pirjo ja Lintunen Leena HVK Hyrkanya Yann Swanilda 2765 1 2 14 2 2 1 1 1 249 14 3,27 3,13 U3,2
30 Hyvärinen Satu SSAK Tazillah Janna Jawaydah 1158 2 3 22 3 2 5 1 1 229 6 7,44 3,14 N7,4
31 Rihkajärvi Mari ja Timo SSVH El Hamrah Jamrah 2710 1 2 13 2 2 1 250 17 1,82 3,15 U1,8
32 Alanko Minna SSAK Non Serviam Cthulhu Mythos 2684 1 2 12 2 2 1 260 13 2,69 3,24 U2,6
33 Rainema Vilja ja Rainema-Heiskanen Auri SSVH Eirecogteil's Rosier Syrah 2741 1 2 11 2 2 1 243 15 1,92 3,25 U1,9
34 Kulmala Henriikka PVK Al-Kefeus Ankhia 2718 2 3 11 2 2 1 1 1 225 12 1,93 3,29 U1,9
35 Sinisalo Kirsi ja Liius Kirsi & Mirve PVK Salmanazar Abla Tiger Lily 2679 2 4 19 4 3 2 259 7 2,62 3,30 N2,6
36 Viitamäki Minja SSAK Yuzak Suspiria 1957 1 2 9 2 2 1 1 241 13 4,63 3,35 N4,6
37 Puttonen Pirjo SSAK Yuzak Sinjabiya 1918 1 2 8 2 2 1 239 12 4,63 3,40 N4,6
38 Aaltonen Marika TVK Soheil Nour Amelie 2723 1 2 9 2 2 1 230 9 1,92 3,44 U1,9
39 Käyhkö Niina ja Mika PVK Zarabis Najat 1040 2 3 12 2 2 2 1 1 233 5 6,27 3,44 N6,2 DVM-10
40 Aaltonen Marika & Haverinen Teemu TVK Aziz Chanda 1041 1 2 12 2 1 1 229 5 6,56 3,44 N6,5
41 Kuoppala Sari HVK Pari-Was Parvaaneh 1223 1 2 8 2 2 1 223 8 5,76 3,50 N5,7
42 Laukka Oona & Enni & Ari-Pekka SSAK Khaireddin Umayrah 1791 2 3 9 2 1 1 1 213 7 4,62 3,50 N4,6
43 Savolainen Pirjo & Tanu HVK Aziz Baji 880 3 5 30 5 3 2 2 1 217 5 6,94 3,51 N6,9
44 Teräväinen Satu TVK Zarabis Payal 2694 1 2 9 2 2 1 230 6 1,98 3,54 U1,9
45 Kulmala Päivi PVK Action Ö El Hor Laaman 1121 3 4 16 2 2 5 1 1 228 3 6,19 3,57 N6,1
46 Laukka Anne & Ari-Pekka SSAK Al Dahab Bahiyah 1079 1 1 8 1 1 178 6 6,44 3,57 N6,4
47 Shenin Irina HVK Bidhaara Al Naqawa 1812 2 3 6 2 2 2 1 216 7 4,72 3,59 N4,7
48 Liius Kirsi PVK Biscotti Razalin Nura Salmanazar 999 1 2 11 2 1 1 218 2 6,53 3,71 N6,5
49 Hyvärinen Satu SSAK Tazillah Iran Taraneh 852 1 1 6 1 1 1 165 4 6,76 3,71 N6,7
50 Holm Sonja ja Berit SSAK Al Sarab Iatallah Sheicha 2424 1 2 8 2 2 1 227 3 3,43 3,73 N3,4
51 Kallio Anna-Kaarina SSAK Non Serviam Amanita Citrina 1490 1 1 1 1 1 1 202 5 5,65 3,75 N5,6
52 Winter Elina ja Marjo LL Al Sarab Ifrah Imene 2653 1 1 5 1 1 166 1 3,43 3,92 N3,4
53 Soukka Tuuli SSAK Wallaby's Xeer Wi-Zalam 613 1 1 5 1 143 3 8,42 4,00 N8,4
54 Niemelä Antero LL Yuzak Sonbol 1901 1 1 1 130 3 4,63 4,00 N4,6
55 Liius Kirsi & Pekkanen Pasi PVK Shafaq Sterling Red Queen 998 1 1 9 1 87 8,18 4,00 N8,1
56 Iivari Anna-Kaisa SSAK Desierto Belleza Euforia 2538 1 1 10 1 78 1 3,24 4,00 N3,2
57 Rönn Peter ja Sjöman-Rönn Inga-Lill LVKH Dyanitos Qailah 2296 2 2 8 1 1 74 3 3,59 4,00 N3,5
58 Sjöman-Rönn Inga-Lill & Rönn Peter LVKH Dyanitos Niniel 789 1 1 13 1 70 7,47 4,00 N7,4
59 Heikura Sini SSAK Dyanitos Onyx 941 1 1 2 5 1 15 3 6,79 4,00 N6,7
60 Liukkonen Jaana LVKH Asarafi Qasima Chetaah 1106 1 1 1 0 6,46 4,00 N6,4
61 Poteri Pia ja Martti HVK El Hamrah Ifra 2466 1 1 0 2,73 4,00 N2,7
62 Ahonen Marja-Leena HVK El Hamrah Harini Bharatiya 2761 1 1 0 3,21 4,00 U3,2
63 Lappalainen Heidi & Kuusela Sanja PVK Non Serviam Apage Satanas 1321 1 1 1 1 0 5,65 4,00 N5,6
64 Puttonen Pirjo SSAK Dar El Hindiyas Amira 448 1 1 1 0 8,55 4,00 N8,5
65 Käyhkö Niina ja Mika PVK Zarabis Omid 1509 1 1 1 0 5,15 4,00 N5,1
66 Åhman Heidi & Barman Anna SSAK Vapours Kamilah 1854 1 1 1 1 0 4,56 4,00 N4,5
67 Rainema-Heiskanen Auri SSVH Ibriz Elika 2116 1 1 1 0 3,79 4,00 N3,7
68 Liukkonen Jaana ja Yläkoski Juha LVKH Dyanitos Qindeel 2162 1 1 1 0 3,59 4,00 N3,5
69 Savolainen Pirjo ja Tanu Hvk Aziz Kohinoor 2525 1 1 1 0 2,21 4,00 N2,2
70 Valli Susanna HVK Kelibek Y-Shirvan 2600 1 1           1       0   2,58 4,00 N2,5
194 339 1716 297 261 29 108 17 87 60 20 1157
SALUKI  uroksia 46 kpl   joista SUOMI-CUP listalle 14 kpl  kutsutaan 7kpl 
1 Sailola Jari TVK Non Serviam Credo Quia Absurdum 2612 10 20 139 20 20 4 4 10 265 96 2,69 0,50 U2,6 SMM -2013  
2 Latva-Rasku Ritva ja Jari & Lehmusto Seija ja Jarmo TVK Khronos Min Al Asife 2215 10 20 126 19 18 2 5 8 2 256 72 2,96 0,63 U2,9
3 Lepola Anni ja Keskinen Tuire PVK Al Wathba Dilwar Faarih 2367 7 12 51 10 9 1 2 1 4 1 252 28 2,88 1,72 U2,8
4 Harjula Susanna SSAK Shamali Imad al Fakir ibn Raadin 2161 6 11 70 10 8 1 3 4 2 266 40 3,67 1,34 U3,6 SMM-12
5 Lehmusto Seija TVK Zarabis Oldooz 1505 9 16 89 16 15 5 5 3 1 263 44 5,15 1,63 U5,1
6 Käyhkö Niina c/o Käyhkö Mika K-SVK Zarabis Ozdemir 1510 5 9 46 8 7 2 2 1 260 33 5,15 1,79 U5,1
7 Järvinen Hanna & Ojanperä Arto K-SVKK Sharraque Asvinn 1476 4 7 40 7 6   5   3     268 31 5,46 1,85 U5,4 SMM-10
8 Vartiainen Marika SSAK Hadayan Antares 1855 4 8 43 8 7 1 3 1 3 256 27 4,41 1,92 U4,4
9 Wiik Heidi ja Alexander SSAK Tazillah Faysal Faris 2574 6 9 55 7 6 2 2 3 1 2 250 32 2,60 1,98 U2,6
10 Käyhkö Niina LV Desierto Belleza Bendito 848 4 8 43 8 8 1 1 2 1 1 241 15 6,96 2,15 U6,9
11 Laukka Teija PVK Ghazal Alfarana Khaos 835 7 10 75 7 4 2 5 1 1 243 25 7,61 2,28 U7,6
12 Marjamäki Kimmo HVK El Hamrah Hakeem Bharatiya 2769 2 4 27 4 4 1 1 2 247 16 3,21 2,49 U3,2
13 Söderling Heidi OSVKH Kirman Delfis 2392 4 7 34 7 7 1 1 1 2 1 241 16 3,35 2,61 U3,3
14 Kartimo Saara & Kuurne Jaakko SSAK Non Serviam Anung Un Rama 1501 2 4 18 4 3 5 1 1 262 16 5,65 2,73 U5,6 CVM-11
15 Lode Kari HVK Zarabis Oamra 1682 6 9 48 7 6 3 2 3 238 16 5,15 2,73 U5,1
16 Kallas Essi K-SVKK Kirman Yusuf 810 2 4 21 4 3 1 1 1 1 245 12 7,87 2,98 U7,8
17 Kauhanen Minna ja Räihä Tiina K-SVKK Dyanitos Qudamah 2199 2 3 20 3 3 2 1 1 219 10 3,59 3,09 U3,5
18 Järviö Tiina SSAK Dyanitos Qadir 2558 3 5 20 5 4 1 1 210 12 3,59 3,09 U3,5
19 Pellikka Katja SSAK Qashani Khalifa Hama 1936 1 2 15 2 2 1 5 1 254 8 5,10 3,11 U5,0
20 Aaltonen Marika ja Haverinen Teemu TVK Yashars Dairouh Ibn Uqir 2172 2 4 21 3 3 1 1 248 7 4,19 3,16 U4,1
21 Kotti-Rantala Seija PVK Dyynien Jelal Jawhar 2134 3 4 14 2 2 1 1 2 1 244 9 3,59 3,18 U3,5
22 Pessinen-Hirvelä Anu PVK Salmanazar Abdul Slightly 2628 2 3 11 2 2 1 1 1 1 251 16 2,62 3,24 U2,6
23 Sarenko Sanna TVK Vapours Layth 2469 3 4 22 3 3 1 1 241 8 2,72 3,24 U2,7
24 Salmi Suvi & Koskinen Antti SSAK Dabka's Gibson 1258 1 2 15 1 2 1 197 3 7,57 3,25 U7,5
25 Salosaari Tiina SSAK Aziz Ijaz 2420 1 2 13 2 2 1 1 1 225 8 3,73 3,27 U3,7
26 Lassila Mirja-Leena & Moilanen Sirkku SSVH Sadaqa Kassar al Alb ibn Sarif 761 3 5 25 4 3 1 2 235 7 7,45 3,29 U7,4
27 Järvinen Hanna K-SVKK Wallaby's Xeer Wi-Asidda 437 1 2 13 2 2 5 1 241 5 8,42 3,38 U8,4
28 Tommila Katja SSAK Imran Cappuccino 2732 1 2 10 2 1 1 215 5 3,63 3,55 U3,6
29 Kuukka Satu K-SVK Elamir Classic Souvenir 2621 1 1 11 1 1 1 223 4 2,19 3,56 U2,1
30 Lipponen Anne SSAK Khalils Abu Shamah 2735 1 2 4 2 2 1 225 8 2,29 3,60 U2,2
31 Tuominen Tuija ja Lappalainen Heidi & Aittokari Marjo SSVK Al-Yasamin Sapsan 2235 4 5 23 3 2 1 1 1 211 12 3,77 3,64 U3,7
32 Kulmala Päivi PVK Agent Amok El Hor Laaman 1122 1 1 1 1 1 1 231 6 6,19 3,71 U6,1
33 Kallas Essi ja Harju Teemu K-SVKK Non Serviam Chameleon Halo 2512 3 3 9 1 1 1 198 6 2,69 3,78 U2,6
34 Tommila Katja SSAK Jonsabik Djaal Lhilal 2731 1 1 6 1 1 192 1 3,67 3,91 U3,6
35 Hyttinen Niina PVK Sunfire Ghandoor 2490 2 2 17 2 149 5 2,55 4,00 U2,5
36 Honkanen Helena & Aaltonen Pertti SSAK Cottonore Eclipse 749 1 1 12 1 97 7,64 4,00 U7,6
37 Latva-Rasku Ritva & Jari TVK Zarabis Nidal 1208 1 1 1 0 6,27 4,00 U6,2
38 Kristo Marketta OSVKH Yuzak Sanjar 1832 1 1 2 1 0 4,63 4,00 U4,6 DVM-12
39 Outinen Irene, Reiman Jaana ja Åhman Heidi K-SVK Ba'Shaahin Al Noushafarin 2205 1 1 1 0 2,85 4,00 U2,8
40 Tuominen Tuija SSVK Qashani Shahin al-Hasa 2234 1 1 1 0 6,58 4,00 U6,5
41 Airenne Britta ja Wunsch Christel LVKH Amdjad Av Min Tera 2270 1 1 1 0 3,26 4,00 U3,2
42 Seppälä Heikki K-SVKK Al-Kefeus Asrahim 2284 1 1 1 0 1,93 4,00 U1,9
43 Kotti-Rantala Seija PVK Kianoush Y-Shirvan 2506 2 2 2 0 2,58 4,00 U2,5
44 Kolkka Mira SSAK Zarabis Parvat 2680 1 1 1 0 1,98 4,00 U1,9
45 Kulmala Päivi PVK Al-Kefeus Alrai 2717 2 2 2 0 1,93 4,00 U1,9
46 Liius Kirsi PVK Salmanazar Abdul Tootles 2778 1 1           1       0   2,62 4,00 U2,6
137 224 1207 186 164 19 63 17 69 31 12 659
  SKOTLANNINHIRVIKOIRA 15 KPL    joista SUOMI-CUP listalle  5 kpl. kutsutaan 2 kpl
1 Winter Marjo LL Sandmanscot's Tighearnach 2413 8 14 117 13 11 4 5 8 266 20 2,84 0,87 U2,8
2 Enlund Ulla ja Jan LL Black Jade's Good Luck Charm 2484 6 12 86 12 11 3 3   6     247 12 2,28 1,48 N2,2 SVKLMM -13  
3 Kaipainen Eija SHKK Black Jade's Fame and Fortune 2483 5 9 70 8 7 2 2 5 246 6 2,28 2,10 N2,2
4 Aalto Nina & Marja-Terttu SKHH Black Jade's Brayden 1645 6 10 83 7 2 5 6 217 6 5,31 2,25 U5,3 SVKLMM-10ja12;DVM-11
5 Kippola Jenni SHKK Sandmanscot's Triatmor 2468 4 7 39 5 4 3 263 6 2,84 2,88 U2,8
5 Järvenpää Miia SHKK Black Jade's Kentucky Rain 2482 1 2 15 2 2 1 1 1 246 2 2,28 3,33 U2,2
7 Holmström Marja SHKK Black Jade's Anwell 1007 2 2 25 1 1 3 2 219 3 6,50 3,50 N6,4
8 Lehtoranta Tuula SHKK Black Jade's Bradleah 1738 1 2 14 1 3 1 161 2 5,31 3,50 N5,3
9 Holopainen Anni SHKK Sweetscot Machrie Moor 1817 3 3 38 1 2 3 153 4 5,85 3,75 N5,8
10 Tuononen Pirjo SHKK Vaikonniemen Wild Rose 2721 1 1 13 1 146 1 2,15 4,00 U2,1
11 Paaja Janita HVK Blixten Big Boy Baron 1452 1 1 11 4 1 65 5,61 4,00 U5,6 CVM-12
12 Huttunen Anneli LL Black Jade's Cassidy 1797 2 2 1 0 4,19 4,00 N4,1
13 Jänönen Anna ja Arhima-Oinonen Marja-Leena SHKK Chic Choix Arwen To Blixten 2112 1 1 1 0 2,80 4,00 N2,8
14 Tuononen Pirjo SHKK Vaikonniemen Wake Me Up 2722 1 1 1 0 2,15 4,00 U2,1
15 Haipola-Väänänen Teija ja Väänänen Jari SHKK Vaikonniemen Wonderful Stardust 2781 1 1           1       0   2,15 4,00 U2,1
43 68 511 50 38 10 29 3 37 62
SLOUGHI  18 kpl  joita SUOMI-CUP listalle 5 kpl   Kutsutaan 2 kpl 
1 Kaitala Tiia PVK Elegantin Magnetiitti 2167 6 12 86 12 12 4 5 6 238 15 3,40 1,44 U3,3 CVM-13, DVM-13
2 Laakkonen Tiina SLAZ Elegantin Murata 2310 4 8 56 7 7 2 3   4     254 7 3,40 2,00 N3,3 SVKLMM -13  
3 Chaouki Pia HVK Elegantin Magma 2197 5 8 61 8 4 2 3 2 220 9 3,40 2,42 N3,3
4 Mäkinen Ulla HVK Elegantin Muskoviitti 2148 2 4 28 3 3 2 2 227 5 3,40 2,83 U3,3
5 Airasmaa Anna-Maija & Matikainen Jukka HVK Elegantin Lyijyhohde 1034 3 5 40 5 2 4 3 217 4 7,25 3,00 U7,2 SVKLMM-11
6 Chaouki Mariame HVK Elegantin Marmori 2201 5 8 64 8 3 2 5 245 8 3,40 3,06 N3,3 SMM-12
7 Vilén Noora PVK Elegantin Meripihka 2189 1 2 15 2 2 1 1 1 249 8 3,40 3,11 N3,3
8 Chaouki Pia HVK V'Hiba Shi'Rayan 2511 2 3 23 2 2 1 1 1 1 251 6 2,45 3,17 N2,4
9 Kuoppala Sari HVK Haniya el Razel de la Berondiere 2626 1 2 15 2 2 1 1 1 232 3 1,82 3,25 N1,8
10 Mäkinen Ulla HVK Elegantin Lyijylouhos 651 2 3 28 2 2 5 2 229 2 7,25 3,33 U7,2 SVKLMM-09.SMM-10, CVM-12,  VMM-13
11 Kapanen Sanna SLAZ Abadi Schuru-esch-Schams 2184 3 5 37 3 2 2 1 216 6 3,88 3,33 U3,8
12 Matikainen Tarja HVK Briljantti Nuri al Baida 1839 1 2 14 2 2 1 1 223 4 3,74 3,33 N3,7
13 Matikainen Tarja HVK Elegantin Lehtikulta 650 2 3 25 2 1 5 2 236 2 7,25 3,50 N7,2 CVM-10
14 Pernu Susanna LL Elegantin Laavavirta 1035 4 7 53 5 4 4 221 3 7,25 3,50 U7,2
15 Hytti Kaisa HVK Elegantin Liuskekivi 676 1 2 14 2 1 175 1 7,25 3,67 N7,2
16 Salonpää Niina LVKH Alwaahid Azmika 1865 1 2 9 1 1 178 2 4,55 3,78 N4,5
17 Mäkinen Ulla HVK Sabih Shi'Rayan 1026 1 1 14 5 1 147 1 6,26 4,00 U6,2 DVM-10;CVM-11
18 Salonpää Niina OSVKH Moulay el Mehdi al Waahid 879 1 1 7       3     1   82   7,56 4,00 N7,5 DVM-09
78 589 66 48 9 40 0 39 6 86
UNKARINVINTTIKOIRA 17 kpl  joita SUOMI-CUP listalle 11 kpl   Kutsutaan 5 kpl
1 Husu Heidi ja Teppo HVK Belato Cumpi 2156 7 14 99 14 14 1 5 7 264 23 4,83 1,17 U4,8 CVM-13
2 Tanskanen Janica LL Hajnali Tejeskave 1475 5 10 69 10 9 5 5 251 13 5,61 1,67 U5,6 SMM-10,-11; CVM-11
3 Holman Erja HVK Vadaszok Reme Akkord 2476 3 6 42 6 6 2 2 3 276 14 2,47 1,96 U2,4 SMM -2013  
4 Savolainen Emmi ja Uuttu Henry TVK Avenina's Cukor Cijelka 2149 5 10 66 10 9 2 2 5 262 9 3,38 2,17 N3,3
5 Pennanen Saara & Kauppinen Ville PVK Avenina's Bivaly 1598 4 7 51 7 7 1 4   3 1   262 9 5,08 2,38 U5,0  
6 Kivistö Hanna LL Avenina's Csintalan Csanto 2176 4 7 42 6 5 2 2 1 3 260 7 3,38 2,50 U3,3 DVM-13
7 Vekka Clara & Joonas & Samuli LL Avenina's Ashjeris 1602 3 6 45 6 6 3 3 3 251 3 6,88 2,50 U6,8  VMM-13  
8 Bergström Minna LL Avenina's Balendin Biena 1713 5 9 63 9 7 1 5 4 1 243 7 5,08 2,50 N5,0
9 Lehtinen Nina LL Avenina's Bijou Blanka 1597 4 8 56 8 7 2 2 4 230 6 5,08 2,83 N5,0
10 Bergström Minna LL Avenina's Ceah Cenchria 2290 3 6 39 6 6 1 1 2 1 258 4 3,38 2,92 N3,3
11 Koroknay-Pal Leena & Csaba HVK Avenina's Beata Bodza 1642 5 8 61 7 5 1 3 4 1 234 6 5,08 2,92 N5,0
12 Kuronen Jonna OSVKH Egyetlen Arany Alma 2752 1 2 15 2 2 1 1 1 272 1 2,08 3,50 U2,0
13 Rannila Mari SUN Avenina's Cukorga Csongor 2146 5 9 52 8 5 2 4 246 2 3,38 3,50 U3,3
14 Rannila Mari SUN Avenina's Bojangles 1491 1 2 13 2 1 4 1 209 5,08 4,00 U5,0 SMM-12
15 Lehtinen Nina LL Avenina's Amans Aenea 870 3 3 28 1 1 2 185 6,88 4,00 N6,8
16 Vänskä-Huupponen Senja HVK Avenina's Biztosan 1657 1 1 12 1 143 5,08 4,00 U5,0
17 Kauppinen Elsa ja Ville PVK Avenina's Csikos Corvinus 2465 4 4 8         3   1   15   3,38 4,00 U3,3
63 112 761 102 89 17 42 4 52 5 104
WHIPPET nartut  106  kpl    joista SUOMI-CUP listalle  53 kpl.  Kutsutaan  8kpl +5kpl varalle, ja  SMM-13
1 Iivonen-Forsstén Mari LL Barchabell's Katharsis 2211 4 8 56 8 8 4 5 4 279 101 2,82 0,30 N2,8 47,4
2 Jokinen Susanna TVK Skyisthebest Seabiscuit 2670 5 10 64 10 10 3 3 4 1 264 110 1,92 0,33 N1,9 47,1
3 Suojärvi Anna SSVK Per-Mobile Katie the One and Only 2565 8 16 61 16 15 2 2 3 2 2 257 113 2,01 0,55 N2,0 47,8
4 Heiskanen Jenni MOSH Sökövintin CG-Herran-Terttu 2601 5 10 57 10 10 2 2 3 2 265 119 2,03 0,56 N2,0 47,8
5 Mäkinen Niina ja Jorma LV Paletin Taru 2492 7 13 68 13 12 3 3 4 2 263 117 1,96 0,61 N1,9 47,3
6 Saarinen Arja HVK Satangin Mew For You 2277 6 12 62 12 12 1 1 3 3 263 113 3,44 0,75 N3,4 46,6
7 Rantanen Marjo MOSH Blackbitch's Lara Croft 2562 5 9 44 8 8 2 2 2 1 1 263 80 1,87 0,76 N1,8 47,8
8 Katalkin Tiina K-SVKK Nyanssin Benelope 2137 4 8 48 8 8 2 5   3 1   255 56 3,36 0,79 N3,3 CVM-13 44,5
9 Jäppinen Taru MOSH Just Nosy Emerald 2415 8 14 52 13 13 2 2 3 1 1 246 93 3,98 0,90 N3,9 47,1
10 Wåg Sanna MOSH Tiger's Chaos No News Is Good News 1880 5 10 46 10 10 1 3 1 249 52 4,15 1,19 N4,1 47,9
11 Seppänen Lotta OSVKH Sökövintin CG-Huumorin-Kukka 2580 4 8 39 8 8 1 1 3 264 65 2,03 1,03 N2,0 46,4
12 Latva-Kyyny Satu co. Lähdesmäki Eija MOSH Tuulikellon Disco 1891 4 8 43 8 8 1 5 3 266 43 4,21 1,03 N4,2 47,5
13 Seppänen Tarja MOSH Tuulikellon Diivaco 1861 9 17 66 17 17   4     6 2 266 129 4,21 1,036 N4,2 46,3
14 Raussi Raija LL Apple Garden's Semper Fidelis 2674 5 10 40 10 10 1 1 2 2 255 84 1,98 1,044 N1,9 46,2
15 Iivonen-Forsstén Mari W-H Oochigea's Izbyiroces 1700 3 6 45 6 6 2 5 3 280 80 4,62 1,11 N4,6 DVM-12; SMM -13  47,8
16 Tapaninaho Sari OSVKH Macarenan Baccarat 1560 6 12 51 12 11 5 3 2 244 61 4,94 1,27 N4,9 44,6
17 Kumpulainen Sonja SSVH Mimi Chill's Give It To Me 2444 5 10 42 10 10 1 1 2 2 252 57 2,52 1,29 N2,5 46,6
18 Kääriäinen Risto & Nuutti MOSH Tuulikellon Daamico 1856 5 10 37 10 9 2 1 3 1 262 71 4,21 1,43 N4,2 45,5
19 Kauppinen Marita W-H Nine Lives Light of Love 2470 10 18 59 17 16 3 2 3 255 79 2,22 1,47 N2,2 46,8
20 Rantanen Marjo MOSH Tuulikellon Dinaco 1800 6 11 27 11 10 4 1 1 2 258 63 4,21 1,53 N4,2 SMM-11, CVM-12 45,6
21 Pehrsson Harri W-H Storktown's Octopussy 1770 5 10 39 10 9 2 2 1 2 247 45 4,55 1,59 N4,5 45,5
22 Mäkinen Niina W-H Encautom's Bitter Lemon 2010 7 13 75 13 9 2 2 5 1 1 240 24 6,77 1,68 N6,7 47,7
23 Salovaara Maija PVK Effloresco's Linnea 2646 4 8 22 8 8 1 1 1 253 55 1,91 1,69 N1,9 46,2
24 Lihavainen Sirpa W-H Blackbitch's Love Me If You Dare 2572 5 9 35 9 9 1 1 2 1 1 253 45 1,87 1,72 N1,8 47,2
25 Salovaara Maija PVK Kiiturin NN-Black Pearl 1556 4 8 17 8 8 5 1 3 268 63 5,36 1,80 N5,3 45,8
26 Oljemark Anne W-H Blackbitch's Boogie Nights 2133 3 6 30 6 6 2 1 263 44 3,34 1,87 N3,3 47,4
27 Tuominen Janne MOSH Finlady V. Dia-Robinne 888 3 6 30 6 6 5 2 256 23 6,76 1,94 N6,7 47,7
28 Tuominen Tiina MOSH Tuulikellon Didco 1858 4 8 24 8 7 1 3 1 1 256 60 4,21 1,99 N4,2 43,3
29 Pelkonen Ulla W-H Besties Q-rankukka 2289 3 6 33 6 6 1 2 2 1 246 37 2,76 2,00 N2,7 47,8
30 Tiihonen Sirpa ja Ari MIVIKS Macarenan Supernova 2020 3 5 24 5 5 1 3 1 1 256 39 3,63 2,01 N3,6 SMM-12, DVM-13 47,1
31 Kauppinen Marita W-H Tiger's Chaos Her Mesetas 1943 10 18 47 18 15 2 2 2 245 63 3,78 2,10 N3,7 46,8
32 Jutila Pirjo & kasvattaja MOSH Tiger's Chaos Nonstop Plaudite 1887 7 12 29 12 10 2 3 2 251 47 4,15 2,18 N4,1 45,2
33 Halonen Jaanaliisa ja Joenperä Hanna W-H Pikkuliisan Onnen Kuiskaus 2524 4 7 23 7 6 1 1 3 244 40 1,99 2,18 N1,9 47,8
34 Paldanius Tanja SSVH Tiger's Chaos Call Me Sugar 2692 4 7 27 7 5 1 1 2 249 36 1,68 2,20 U1,6 44,6
35 Mäkinen Niina ja Jorma W-H Encautom's Christmas Gift 2011 6 11 33 11 8 1 1 3 234 36 5,03 2,23 N5,0 47,6
36 Katalkin Tiina K-SVKK Nyanssin Cafe Noir 2750 2 4 28 4 4 2 2 2 260 33 1,55 2,23 U1,5 47,8
37 Viljanen Reeta PVK Jatzarin Blue Dream 2655 4 8 17 8 6 1 1 1 2 264 47 2,78 2,25 N2,7 44,6
38 Wåg Sanna MOSH Tiger's Chaos Call Me Manana 2671 4 7 23 7 7 2 2 255 32 1,68 2,34 N1,6 47,7
39 Toivanen Liisa HVK C'mere Manhattan 2300 4 8 12 8 7 1 240 36 2,78 2,41 N2,7 46,7
40 Pehrsson Harri W-H Tauranga Iita 2046 5 6 20 6 5 2 2 2 259 33 4,07 2,51 N4,0 44,0
41 Uuttu Taru & Annika PVK Tarumetsän Pähkinänsärkijä 1077 4 6 11 6 6 1 1 235 30 6,38 2,55 N6,3 46,4
42 Malinen Päivi ja Andersson Iitu-Maija W-H Vi'waun Neela 2062 3 5 12 5 5 1 1 241 34 3,53 2,56 N3,5 47,0
43 Boman Kirsi ja Pasi MOSH Pikkuliisan Mylady 2241 3 5 13 4 4 1 1 249 43 4,43 2,60 N4,4 46,9
44 Liinamo Anna-Elisa W-H Effloresco's Khimaira 1990 5 7 27 7 5 3 1 2 233 26 3,74 2,63 N3,7 47,9
45 Koikkalainen Martta MIVIKS Amaranth 2204 2 4 14 4 4 1 1 1 256 34 4,21 2,71 N4,2 45,8
46 Naukkarinen Anne K-SVKK Tiger's Chaos All Ears 986 4 7 28 5 3 1 2 232 14 6,35 2,81 N6,3 45,9
47 Toivanen Liisa HVK C'mere Jäätelötötterö 1599 4 6 13 5 4 1 246 19 4,96 2,82 N4,9 47,8
48 Mankinen Jelena W-H Tiger's Chaos No Can Do 1968 2 4 14 4 4 1 1 251 24 4,15 2,84 N4,1 47,9
49 Latva-Kyyny Satu & Jyrki MOSH Biswhip's Debussy 855 3 5 28 5 3 2 1 2 216 12 6,75 2,85 N6,7 47,8
50 Malinen Päivi ja Ranki Jenni W-H Mistyq Chirpybird 2649 3 5 6 5 5 2 240 27 2,55 2,86 N2,5 47,9
51 Prinkkilä Anu W-H Miyessa Adelinda 2303 2 4 11 4 4 1 1 234 27 6,13 2,88 N6,1 45,5
52 Vuorinen Hanna ja Kytömäki Sami PVK Ankaa Speedy Star 2751 3 5 12 5 5 1 262 17 2,81 2,97 U2,8 47,3
53 Elomaa Marika LV Roberta's Kardemumma 1760 2 4 4 4 4 1 254 27 4,99 3,01 N4,9 46,5
54 Ahonen Maarit LL Pikkuliisan Mademoiselle 1886 3 4 20 3 3 1 1 255 14 4,43 3,07 N4,4 47,6
55 Niva Laura ja Heikki OSVKH Fast Pack's Bumblebee 2779 1 2 15 2 2 1 1 1 254 13 1,54 3,07 U1,5 45,9
56 Uuttu Taru PVK Tarumetsän Lumikuningatar 1922 2 3 9 3 3 1 1 221 18 3,92 3,12 N3,9 46,0
57 Stöckell Marjo HVK Of Streamline Massive Mission 2606 1 2 13 2 2 1 1 1 246 21 1,82 3,13 N1,8 47,1
58 Jutila Pirjo MOSH Tiger's Chaos Alltimeplaudite 1164 4 7 28 6 4 3 1 2 223 9 6,35 3,13 N6,3 43,2
59 Jauhiainen Maria ja Juha PVK Berenike v.d. Waterram 2027 2 4 11 4 4 1 259 16 3,64 3,16 N3,6 46,8
60 Saarinen Tarja HVK Sökövintin CD-Espresso 1061 1 2 15 2 2 1 4 1 243 5 6,61 3,17 N6,6 DVM-10 46,7
61 Sormunen Sari ja Janne HVK Of Streamline Magic Missile 2603 1 2 11 2 2 1 240 19 1,82 3,21 N1,8 46,6
62 Pulkkinen Katri K-SVKK Jagodas Kukha Kephi 1995 1 2 11 2 2 1 257 18 3,87 3,22 N3,8 47,4
63 Forssell Melina ja Anttonen Tytti HVK Encautom's Feeling Hot Hot Hot 2456 5 6 5 3 2 2 1 234 26 3,52 3,26 N3,5 46,6
64 Pekkarinen Tuula-Liina OSVKH Nyanssin Briza 2190 5 7 21 7 4 1 1 1 1 269 13 3,36 3,30 N3,3 46,0
65 Lehtinen Nina LL Silentkaze Dancing Delight 1495 5 8 7 7 5 2 2 240 17 6,13 3,30 N6,1 47,3
66 Sorri Reetta HVK Bonnywapit AtleastI´mcute 390 2 3 21 3 2 4 1 1 208 5 8,99 3,30 N8,9 47,5
67 Forsstén Jari HVK Sökövintin CD-Elvira 973 1 2 14 2 2 2 1 244 4 6,61 3,33 N6,6 48,0
68 Uuttu Taru PVK Tarumetsän Tyyntä Ennen Myrskyä 2701 1 2 8 2 2 1 238 16 1,62 3,33 U1,6 46,3
69 Hämäläinen Pasi W-H Puhurin Zyrethe 1720 2 3 11 3 3 1 1 231 15 5,70 3,35 N5,6 44,4
70 Wåg Sanna c/o Parkkila Minna W-H Tiger's Chaos Her Mione Gemmish 2026 1 2 9 2 2 1 222 12 3,78 3,37 N3,7 46,7
71 Huotari Nina K-SVKK Nyanssin Bellis 2144 2 3 9 3 3 2 1 229 14 3,36 3,38 N3,3 48,0
72 Seppänen Tarja & Jyrki HVK Sökövintin JR-Desiree 877 3 4 28 4 2 5 3 229 7 7,29 3,39 N7,2 47,2
73 Vuorinen Hanna ja Kytömäki Sami PVK Adagio Caramella 2333 3 5 10 4 3 1 228 8 2,79 3,42 N2,7 46,9
74 Tiihonen Suvi MIVIKS Paletin Sangria 2005 1 2 6 2 2 1 235 13 3,92 3,43 N3,9 47
75 Kuusela Monika LL Mirimon Kairankukka 2362 3 5 5 1 203 13 2,64 3,46 N2,6 45
76 Tiihonen Sirpa ja Ari MIVIKS Forest-Laws Kiara 2685 1 2 2 2 2 1 255 16 2,53 3,47 U2,5 46
77 Ihanainen Jaana W-H Sporting Fields Jamaican Me Crazy 2402 1 2 5 2 2 1 242 12 3,08 3,48 N3,0 48
78 Kaiponen Pirjo HVK C'mere Malibu 2688 1 2 4 2 2 1 236 12 2,78 3,50 U2,7 46
79 Holappa Minna W-H Zaraque's It's Love Time 2776 1 2 9 2 2 1 233 7 1,63 3,50 U1,6 47
80 Koskela Tanja K-SVKK Hippiäisen Elovilja 1909 2 3 9 3 3 1 227 7 4,37 3,51 N4,3 46
81 Lavikainen Anna K-SVKK Milfaro's AmorAmor 2544 3 5 5 3 245 15 4,57 3,52 N4,5 48
82 Mäntylä Niina K-SVKK Hippiäisen Elovena 1870 1 2 6 2 2 1 216 7 4,37 3,59 N4,3 46
83 Kääriäinen Mari ja Nilla MOSH Collooney Blonde Bombshell 2250 1 2 2 2 2 1 227 9 3,61 3,61 N3,6 45
84 Reinikainen Emmi ja Reponen Anna W-H Mimi Chill's Black Mamba 2407 1 2 2 2 213 14 2,52 3,61 N2,5 48
85 Vartiainen Sari TVK Goodmorningsunshine 2576 1 2 6 2 2 1 216 6 1,98 3,63 N1,9 48
86 Paulavirta Suvi ja Tapio PVK Paletin Nadine 644 1 2 12 2 2 4 1 222 2 7,46 3,67 N7,4 SMM-08-09 48
87 Rasku Kati & Vaaranmaa Anna LVKH Carry On Jenna de Rosnay 324 1 2 12 2 2 2 1 215 2 8,64 3,67 N8,6 45
88 Koskinen Heli HVK Of Streamline Nasty Noodle 799 1 1 10 1 2 1 180 3 7,02 3,67 N7,0 43
89 Räsänen Tuija W-H Zaraque's Illusion of Love 2715 1 1 3 1 1 191 6 1,63 3,68 U1,6 47
90 Vaaranmaa Anna LVKH Refined Miss Moonlight 1534 2 4 10 4 3 1 1 1 232 4 5,20 3,69 N5,2 45
91 Päivölä Lauri ja Kaisa HVK Pikkuliisan Onnen Kosketus 2703 1 2 2 2 218 6 1,99 3,75 U1,9 46
92 Andersson Iitu-Maija W-H Tappinskis Jade in Sunshine 2114 1 1 7 1 1 1 210 3 3,58 3,75 N3,5 44
93 Holopainen Henriikka ja Forssell Melina LL Encautom's Artemis the Hunter 2432 2 2 2 2 216 5 2,81 3,79 N2,8 45
94 Raussi Raija LL Sattuman Tähtisumu 599 3 3 1 1 1 249 6 7,64 3,80 N7,6 45
95 Käyhkö Niina ja Rosenberg Venla LV Tuiskuniityn Evelyn 2372 2 3 1 1 206 5 2,50 3,83 N2,4 44
96 Palo-oja Satu & Asikainen Kari & Halonen Jaanaliisa HVK Pikkuliisan Kesäyön Keiju 1744 1 1 1 197 6 5,38 3,83 N5,3 46
97 Muuri Laura HVK Whiplandian Wind Whisper 2266 1 1 1 1 1 231 3 3,12 3,88 N3,1 45
98 Reponen Anna ja Keijo TT Mimi Chill's Princess of China 2699 1 1 1 1 206 3 1,55 3,88 U1,5 47
99 Pakkanen Ritva ja Pekka W-H Betjanova Kevätkeiju 2226 3 3 7 1 1 151 2 3,18 3,94 N3,1 47
100 Kytöluhta Ilkka TVK Attraction 2223 1 1 7 1 2 1 180 4,21 4,00 N4,2 46
101 Ojantausta-Räsänen Heidi ja Räsänen Vesa TVK Tuiskuniityn Aura 1940 1 1 4 1 80 4,53 4,00 N4,5 47
102 Huotari Nina K-SVKK Puhurin Zaphire 1174 1 1 5 69 3 5,70 4,00 N5,6 CVM-10 47
103 Halonen Suvi K-SVKK Pikkunokan Bedazzled 1544 1 1 3 0 5,51 4,00 N5,5 CVM-11 46
104 Asikainen Elina SSVH Gaselle's Bed of Roses 1686 1 1 0 4,58 4,00 N4,5 46
105 Elomaa Margit LV Rokinet's Blueberry 2298 1 1 0 2,86 4,00 N2,8 44
106 Jokisuo Jaana ja Virtanen Tapio LV Besties Q-Sama 2313 1 1           1       0   2,76 4,00 N2,7 48
336 592 2185 566 508 41 136 4 99 88 57 3318
WHIPPET  urokset  81 kpl    joista SUOMI-CUP listalle  32 kpl.  Kutsutaan  8 kpl ja 5 kpl varalle,
1 Seppänen Tarja MOSH Kiiturin NN-Remy Martin 1337 7 13 80 13 13 5 5 1 263 87 5,36 0,43 U5,3 51,0
2 Suominen Riitta TVK MaXwin Hurricane 2494 4 8 55 8 8 4 4 4 255 54 2,09 0,60 U2,0 50,2
3 Lautala Merja ja Jorma W-H Paletin TeeTee 2501 4 8 51 8 8 3 3 3 1 265 61 1,96 0,73 U1,9 50,6
4 Malvisalo Tuula ja Ruusunen Erkki PVK Brona van de Waterram 2072 5 9 54 9 9 5 4 261 45 3,64 0,79 U3,6 SMM-12; CVM-13 51,0
5 Koivula Harri K-SVKK Rokinet's Blackberry 2328 5 9 47 9 9 2 3 3 2 252 75 2,86 0,92 U2,8 SMM -13   48,3
6 Kytöluhta Ilkka TVK Arrowhead 2221 5 10 54 10 10 2 4 3 2 259 53 4,21 0,97 U4,2 48,7
7 Jäppinen Taru MOSH Just Nosy Sandstorm 1882 5 10 52 10 9 1 5 2 3 240 59 3,98 1,02 U3,9 48,0
8 Luusua Tarja K-SVKK Nyanssin Berberis 2152 7 13 65 13 11 1 5   4 1 1 269 54 3,36 1,14 U3,3 DVM-13 49,5
9 Lautala Merja & Jorma PVK Paletin Soulman 1890 8 14 69 14 12 2 5 3 2 3 265 49 3,92 1,30 U3,9 50,7
10 Gynther Noora MIVIKS Macarenan Croisos 2332 3 6 39 6 6 2 3 3 263 46 2,98 1,50 U2,9 47,7
11 Forssell Melina ja Viita Henri HVK Encautom's Feeling Good 2455 6 11 51 11 10 3 2 248 46 3,52 1,56 U3,5 50,3
12 Wastimo Lilli HVK Vi'waun Nuuppa 2056 7 12 57 12 11 3 2 4 1 259 71 3,53 1,58 U3,5 48,2
13 Sepponen Janne K-SVKK Sopisco Ensihupi 2210 7 12 51 12 10 1 1   3 1 2 261 44 2,82 1,71 U2,8   48,9
14 Pitkäkaski Marko ja Henna TVK Jango V. Arkadi 1900 5 9 42 9 7 5 2 2 1 278 43 4,53 1,78 U4,5 SMM-11, CVM-12 48,2
15 Järvinen Sussanne PVK Jatzarin Funny 2545 3 6 34 6 6 3 244 47 4,71 1,87 U4,7 49,5
16 Salow Teija W-H Tiger's Chaos Oh Yeah 2326 5 9 43 8 7 1 1 1 2 2 247 20 2,76 2,02 U2,7 49,0
17 Lautala Merja & Jorma PVK Paletin Rapidfire 950 4 7 38 7 6 1 3 250 26 6,38 2,12 U6,3 50,0
18 Niemelä Tiina ja Esa SSVK Jonninjoutava 2636 3 6 20 6 6 1 1 1 1 258 45 1,95 2,14 U1,9 49,7
19 Malvisalo Tuula & Ruusunen Erkki PVK Beschützer Alfred 354 3 6 32 6 6 5 1 2 256 31 8,66 2,15 U8,6 CVM-08, DVM-08 50,8
20 Narvanto Marja-Leena MIVIKS Nyanssin Brassica 2194 3 6 32 6 5 2 1 244 20 3,36 2,21 U3,3 50,6
21 Kukkola Eeva LL Whiptails Tea For Two 2577 3 6 37 6 6 1 1 2 1 254 17 1,92 2,22 U1,9 47,6
22 Tiensuu Tuomo ja Mäkinen Anne MOSH Elgedane Storm Runner 2220 5 9 47 9 9 5 245 22 3,19 2,24 U3,1 50,9
23 Vilppula Janika PVK Justiinsajuu 2622 3 6 15 6 6 1 1 251 43 1,95 2,26 U1,9 50,6
24 Örn Sirke & Pentti LL Sattuman BJ-Jermu 1722 3 5 27 5 4 1 5 2 1 233 24 4,46 2,27 U4,4 49,0
25 Skinnari Heikki ja Kohtalo Anne OSVKH Zaraques's Irish Coffee 2755 3 6 32 6 6 1 2 256 19 1,63 2,33 U1,6 50,0
26 Lähdesmäki Eija MOSH Biswhip's Dumas 802 6 8 59 7 4 4 1 227 20 6,75 2,33 U6,7 49,6
27 Koski Kaisa TVK Paletin Teema 2566 4 8 36 7 6 1 3 227 24 1,96 2,35 U1,9 50,8
28 Keltakangas Kari & Keltakangas Tomi PVK MaXwin Evil 500 2 4 29 4 4 2 5 2 234 12 8,04 2,39 U8,0  VMM-13   48,6
29 Pohjanvirta Saija SSVH Pipsqueak Kapteeni Koukku 940 2 4 29 4 1 4 2 209 11 7,89 2,45 U7,8 50,6
30 Pakkanen Ritva ja Pekka K-SVK Betjanova Karkkikepponen 2564 5 7 21 7 6 2 1 245 34 3,20 2,50 U3,2 51,0
31 Halonen Jaanaliisa SSVK Pikkuliisan Kesäyön Toive 2335 4 8 24 7 6 2 2 230 33 5,38 2,54 U5,3 49,5
32 Sepponen Janne K-SVKK Nyanssin Chivas Regal 2745 2 4 23 4 4 2 254 19 1,55 2,68 U1,5 49,6
33 Lindstedt Erja TVK Paletin Superflash 2224 2 4 24 4 4 3 2 246 13 3,92 2,75 U3,9 48,9
34 Salmela Eeva ja Lasse LL Cassius Clay Gentle Heart 2000 3 5 18 4 4 1 2 238 21 3,76 2,80 U3,7 48,2
35 Savolainen Maiju Joanna K-SVK Bona Diva Mystic Topaz 2528 2 4 25 4 4 2 2 2 246 18 2,16 2,83 U2,1 50,9
36 Prinkkilä Anu W-H Miyessa Born To Run 2355 3 5 14 5 4 1 1 252 17 2,60 2,85 U2,5 49,8
37 Koikkalainen Anne MIVIKS Pikkuneidin Born To Fly 1156 3 5 14 5 5 5 1 1 255 14 6,29 2,97 U6,2 50,8
38 Honkanen Maria SSVH Vi'waun Jaimei 2762 1 2 15 2 2 1 1 1 248 18 2,43 3,05 U2,4 50,6
39 Lepistö Birgitta PVK MaXwin El Tiempo 704 1 2 15 2 2 1 1 1 248 9 8,04 3,10 U8,0 48,7
40 Näsi-Vimpari Pia OSVKH Luminuolen Brokki 1644 2 4 11 4 3 3 1 1 237 16 4,76 3,13 U4,7 DVM-12 47,5
41 Vaaranmaa Anna LVKH Refined Man on the Moon 1533 3 5 26 4 4 1 2 242 8 5,20 3,19 U5,2 50,4
42 Teittinen Samuli ja Laine Sanne-Marie PVK Manoush Sy Snootles 2460 4 5 19 3 3 1 1 237 12 2,54 3,30 U2,5 49,3
43 Malvisalo-Jauhiainen Maria & Jauhiainen Juha PVK MaXwin El Diablo 555 1 2 14 2 2 5 1 233 4 8,04 3,33 U8,0 48,1
44 Brännare Vappu HVK MaXwin Fico 993 1 2 13 2 2 5 1 218 6 7,07 3,33 U7,0 SMM-10  DVM-09 48,3
45 Lepistö Birgitta PVK Paletin Tequila 2510 1 2 10 2 2 1 240 11 1,96 3,35 U1,9 47,9
46 Eklund Marika LL Sopisco Dreams Are Free 2139 1 2 12 2 1 1 253 7 3,56 3,36 U3,5 50,4
47 Torkko Timo W-H Besties Näin on Näreet 1477 1 2 8 2 2 1 1 233 10 5,43 3,44 U5,4 50,9
48 Elomaa Marika LV Roberta's Konnankoukku 1761 2 3 4 3 3 1 238 10 4,99 3,49 U4,9 49,2
49 Keronen Minna W-H Mimi Chill's Brief Is The Light 2747 1 2 7 2 2 1 230 9 1,55 3,50 U1,5 51,0
50 Villamo Maria W-H Sopisco Daylight Dream 2588 1 2 4 2 2 1 255 11 3,56 3,52 U3,5 49,8
51 Saihomaa Sanni SSVH Pipsqueak Qarhunkäpälä 2471 1 2 6 2 1 1 205 9 4,66 3,53 U4,6 48,3
52 Pöyry Riitta PVK Jatzarin Feeling 2319 3 4 10 3 2 1 1 217 7 4,71 3,58 U4,7 48,8
53 Flythström Petra W-H Besties Nappisuoritus 2040 1 2 6 2 2 1 230 7 5,43 3,59 U5,4 50,7
54 Ojala Annica W-H Tiger's Chaos Oh Wow 2304 1 2 5 2 2 1 224 7 2,76 3,61 U2,7 46,8
55 Pessi Marko TT Nightvision Frozen By The Sun 2705 2 3 5 2 2 1 220 7 3,39 3,61 U3,3 51,0
56 Lautala Merja & Jorma HVK Sökövintin EB-Fox 1180 1 2 2 1 5 229 13 5,73 3,64 U5,7 CVM-11;DVM -11 50,3
57 Seppälä Emmi K-SVKK Hippiäisen Elorieha 1911 1 2 5 2 1 1 206 6 4,37 3,65 U4,3 49,8
58 Liinamo Anna-Elisa W-H Tarumetsän Pelle Peloton 1070 2 3 10 3 3 3 1 251 7 6,38 3,70 U6,3 49,8
59 Seppälä Emmi K-SVKK Primada Endless Chaos 2292 1 2 4 2 1 1 201 5 2,82 3,71 U2,8 47,0
60 Keronen Minna W-H Frontrunner's Top Priority 1919 2 2 2 2 2 1 217 5 4,55 3,71 U4,5 50,9
61 Lonnakko Heidi W-H Zaraque's Heart of Gold 1636 2 2 13 1 1 1 1 1 212 5 5,10 3,72 U5,1 50,2
62 Hietaharju Henna LVKH Luminuolen Bolthorn 1963 3 6 21 4 4 2 1 234 3 4,76 3,72 U4,7 49,3
63 Aaltonen Sari MOSH Acamar Speedy Star 2322 1 1 1 1 205 9 2,81 3,75 U2,8 50,6
64 Piispa Esa TVK Paletin Nitroninja 677 1 2 8 2 1 2 1 200 2 7,46 3,80 U7,4 50,2
65 Nikola Tiia K-SVKK Whiplandian Wade Walker 2200 1 1 7 1 1 1 1 217 2 3,12 3,82 U3,1 50,0
66 Vesterinen Kaarina SSVK Pikkuliisan Lumimestari 1830 3 3 16 1 2 193 2 5,08 3,82 U5,0 49,6
67 Mäkinen Anne MOSH Iltarusko 826 2 2 21 2 1 2 1 1 211 1 7,37 3,83 U7,3 50,9
68 Koivula Suvi SSVK Infamous Caspian-X 1515 1 1 1 1 2 1 193 2 5,13 3,88 U5,1 48,8
69 Perälä Anna ja Marttila Niina OSVKH Blackbitch's Legend of Zorro 2759 1 1 1 181 2 1,87 3,89 U1,8 50,7
70 Ruuskanen Sinikka SSVH Tiger's Chaos All Stars 1085 2 2 7 1 1 1 179 1 6,35 3,90 U6,3 48,8
71 Salovaara Leena ja Jukka W-H Softouch Hullabalooza 1970 1 1 6 1 1 191 1 3,86 3,91 U3,8 48,8
72 Järventaus Johanna & Punttila Erkki HVK Kiiturin NN-Valentino 1335 1 1 1 1 200 1 5,36 3,94 U5,3 49,7
73 Elomaa Marika ja Margit LV Rokinet's Sea-Buckthorn 2299 1 1 1 1 201 2,86 4,00 U2,8 48,2
74 Seppänen Lotta & Teemu K-SVKK Nebtunuksen Beyond Biceps 763 1 1 7 1 3 1 153 7,37 4,00 U7,3 51
75 Eira Marianna K-SVKK Hippiäisen Elohopea 1933 2 2 141 1 4,37 4,00 U4,3 47
76 Eklund  Marika LL Jatzarin Houdini 1980 1 1 5 1 101 3,99 4,00 U3,9 51
77 Manni Riku & Luodonpää-Manni Milla TVK Zaraque's Holy Smoke 1571 1 1 1 0 5,10 4,00 U5,1 51
78 Vihonen Elina SSVK Of Streamline Machine Gun 2605 1 1 0 1,82 4,00 U1,8 51
79 Harjuhahto Pia & Pietilä Antti OSVKH Hookoplan Hasim Rahman 1228 1 1 1 0 5,68 4,00 U5,6 51
80 Kaihlaniemi Iiro ja Pöyry Marja PVK Vi'Waun Ujele 2590 1 1 1 0 2,78 4,00 U2,7 50
81 Keskinen Riikka W-H Mimi Chill's Little Sparrow 2740 1 1           1       0   1,55 4,00 U1,5 50
218 374 1763 350 310 28 120 6 87 64 31 1573
WHIPPEylikorkeat  87 kpl    joista SUOMI-CUP listalle  34 kpl. kutsutaan  16kpl    ja 1 varalle
joista whippet   urokset yli 51cm   55 kpl    joista SUOMI-CUP listalle  24 kpl.
ja whippet  nartut yli 48 cm,     32 kpl    joista SUOMI-CUP listalle  10 kpl.
1 Näsi-Vimpari Pia OSVKH Jewgenistajan Hokkus-Pokkus 2502 4 8 58 8 8 4 4 4 259 39 2,36 0,55 U2,3 SVKLMM-13 52
2 Mäki Riikka LV Miyessa Bucket of Love 2404 12 23 145 23 22 3 3 8 4 268 68 2,60 0,60 U2,5 52
3 Paldanius Tanja SSVH Tiger's Chaos No Sugar Added 1875 8 16 95 16 14 2 5 6 1 1 270 48 4,15 0,69 N4,1 50
4 Poikonen Heli MOSH Just Nosy Willow 2032 8 15 98 15 15 1 5 7 1 262 52 3,98 0,78 N3,9 DVM-13 50
5 Halonen Suvi ja Seppänen Teemu K-SVKK Whiplandian Wonderchild 2308 5 10 68 10 10 3 4 5 247 30 3,12 0,79 N3,1 SVKLMM-13 50
6 Seppänen Tarja MOSH Effloresco's Lillian 2560 6 10 69 9 8 2 2 4 2 263 35 1,91 0,86 N1,9 50
7 Collan Maiju W-H Just Nosy Electric 2061 5 10 65 10 10 2 2 5 257 41 3,98 0,88 U3,9 52
8 Pehrsson Harri W-H Kiiturin NN-Talisman 1646 6 12 75 12 10 5 5 1 265 46 5,36 0,94 U5,3 DVM -11 54
9 Lahtinen Henna ja Ilkka MOSH Belltown Force India 2262 11 19 110 17 15 3 4 7 2 1 272 44 3,45 1,03 U3,4 52
10 Rahunen Pekka OSVKH Oochigea's Izbyiwanna 1600 6 12 66 12 11 5 3 3 245 36 4,62 1,23 N4,6 SVKLMM-11, CVM12,-13, DVM-12 49
11 Tähtinen Jenna HVK Besties Plusque Minusque 2066 6 11 68 11 9 3 3 241 33 3,59 1,31 U3,5 52,9
12 Pitkänen Mirva W-H Tiger's Chaos His Infernal Majesty 1966 5 9 55 9 8 1 3 2 246 33 3,78 1,32 U3,7 51,6
13 Salonen Enni ja Teppo SSVK Jewgenistajan Huli-Vili 2515 3 6 44 6 6 3 3 3 258 32 2,36 1,33 U2,3 52,7
14 Keskinen Riikka W-H Mimi Chill's Panther's Daydream 1736 5 10 57 10 10 1 3 4 1 259 32 4,70 1,47 U4,7 52,5
15 Tapaninaho Sari OSVKH Softrack Fast'N'Icy 2620 5 9 54 9 9 3 2 250 24 1,87 1,80 N1,8 49,9
16 Holopainen Henriikka LL Villituulen Vantage 2371 9 14 79 13 9   2   4 3 1 252 27 3,29 1,81 N3,2 SVKLM-12 48,6
17 Stöckell Jari HVK Of Streamline Famous Baron 1762 6 10 59 9 6 1 2   2 4   241 25 6,20 2,20 U6,2   52,8
18 Pitkäkaski Henna & Marko TVK Homely Luck's Lamborghini 830 3 6 39 6 6 1 3 3 240 14 6,98 2,21 U6,9 53,6
19 Mikkonen Anna HVK Sopisco Bengal Tiger 1580 5 8 46 8 5 1 2 2 1 269 20 5,83 2,25 U5,8 51,7
20 Saastamoinen Anne SSVH Jewgenistajan Härski Hartikainen 2552 2 4 30 4 4 2 2 2 265 14 2,36 2,29 U2,3 54,4
21 Ruuskanen Sinikka SSVH Tiger's Chaos No Stars But Stripes 1945 5 8 47 8 6 3 1 4 236 23 4,15 2,32 U4,1 55
22 Myllylä Monna HVK Tarumetsän Yöttömänyön Juhla 2532 4 8 41 8 7 2 2 251 16 3,70 2,33 N3,7 49
23 Montonen Petriina K-SVK Just Nosy Magnetic 2015 3 5 31 5 5 1 2 1 2 253 15 3,98 2,48 U3,9 DVM-13 54
24 Lähdesmäki Eija MOSH Mallyfield Dream Ace 2090 7 12 37 9 7 2 2 1 2 218 17 3,52 2,48 U3,5 54
25 Leino Jenna TVK Miyessa Born To Be Wild 2523 3 5 26 4 4 1 1 1 2 257 18 2,60 2,49 U2,5 54
26 Gustafsson Johanna W-H Bonnywapit Devilinareddress 2060 3 6 35 6 5 4 2 1 228 13 4,57 2,50 N4,5 49
27 Varila Anna LL C'mere Jääkristalli 2400 3 5 33 5 5 2 1 235 14 4,96 2,59 N4,9 49
28 Sommer Ulla ja Julia W-H Besties Stinky 2726 2 4 25 4 4 1 1 1 1 250 15 1,59 2,60 U1,5 49